Register

هشت + هفده =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران: علی‌رغم این که خودرو های ردبول، مسابقه ی گرندپری مکزیک را سوم و چهارم، به پایان رساندند، مدیر این تیم ، کریستین هورنر، از اتفاقات انتهای مسابقه ابراز ناخرسندی کرد.

مکس ورشتپن در حالی که برای حفظ جایگاهش در حال دفاع بود، پیچ دوم را برید. این تخلف، پنج ثانیه جریمه را برای پسر هلندی به ارمغان آورد اما خود سباستین فتل هم به دلیل تغییر مسیر حین ترمزگیری (هنگام دفاع در برابر دنیل ریکاردو ) ده ثانیه جریمه گرفت و پنجم شد.

هورنر پس از اتمام مسابقه اعلام کرد که از این اتفاقات راضی نیست. او جریمه ی مکس را غیرمنصفانه خواند و گفت:

آخر مسابقه اعصابمان خرد شد! همه چیز خوب پیش میرفت که به مکس جریمه دادند. به نظر من مکس اصلا از بریدن پیچ سودی نبرد. چرخ هایش را قفل کرد و مستقیما به داخل چمن ها رفت. او هنگام ورود به پیچ جلوتر از فتل بود. اگر فتل کنار او یا جلوی او بود این پنالتی توجیه میشد.

درست مثل لوئیس همیلتون. او در دور اول، لاستیک هایش را قفل کرد و پیچ را برید. درست بعد از این کار مکس، با مدیریت مسابقه صحبت کردیم تا مشخص شود چه کسی جلوتر بوده. به خاطر همین به مکس گفتیم که جایگاهش را حفظ کند.

مکس ورشتپن، سباستین فتل و دنیل ریکاردو

مکس ورشتپن، سباستین فتل و دنیل ریکاردو

در همین حال دنیل هم داشت به فتل نزدیک میشد. پیش بینی میکردیم که در دور های پایانی به او برسد. این اتفاق هم افتاد اما در پیچ چهار، فتل هنگام ترمزگیری حرکت کرد. ناظران بعد از گرندپری ژاپن، روی این موضوع خیلی حساس شده اند و قوانین را برای تیم ها شفاف سازی کردند.

اگر آن جریمه نبود، یک آخر هفته ی ایده آل برای ما رقم میخورد. جریمه ی فتل هم باعث شد راننده های ما، سوم و چهارم تمام کنند. قوانین همان طور که باید، شفاف سازی شده اند.

اتفاقات آخر مسابقه همه ی ما را متعجب کرد. مکس سوم شد و فتل رفت روی سکو اما کاپ سومی را دنیل به خانه برد.

3 دیدگاه

 1. hsn safari

  1

  7

  سود نبرده حتما ضرر کرده.

 2. Ali

  12

  0

  “اتفاقات آخر مسابقه همه ی ما را متعجب کرد. مکس سوم شد و فتل رفت روی سکو اما کاپ سومی را دنیل به خانه برد.”

  از داستان های عجیب این فصل فرمول1 :))

 3. مهران

  5

  1

  طبق‌قوانین مکس جریمه شد و تو تماس رادیویی هم بهش گفتن جایگاه رو به فتل پس بده
  اگه جایگاه رو به فتل داده بود، دیگه ریکیاردو به فتل نمیرسید