فرمول یک ایرانجورج راسل می گوید که نظر فرناندو آلونسو در مورد او به عنوان پیشتاز نسل جدید فرمول یک ارزش زیادی برایش دارد.

جورج راسل از فصل 2019 که وارد فرمول یک شده، عملکرد فوق العاده ای را از خودش نشان داده و در 34 مسابقه در برابر همتیمی خودش تا الان در مرحله تعیین خط دست برتر را داشته است. کارشناسان عملکرد راسل را به مانند عملکردی که آلونسو در میناردی در سال 2001 داشت نسبت می دهند. از فرناندو در مصاحبه ای پرسیده شد که کدام یکی از جوانان نسل جدید و تازه وارد فرمول یک از نظر او تحسین برانگیز تر است، گفت:

همه آنها با آمادگی خیلی خوبی وارد شدند. آکادمی رانندگی عملکرد و استعداد آنها را ساخت و از سن خیلی کمی به این افراد کمک کرد و آنها الان دارند کارشان را انجام می دهند. از بین این افراد، جورج راسل کسی است که در هر آخر هفته باعث شگفت زدگی من می شود.

او دارد با ویلیامز رانندگی می کند و هیچ اشتباهی نمی کند. من نسبت به سرعت خالص او واقعا شگفت زده شده ام. بنابراین اگر قرار باشد که من کسی را انتخاب کنم، انتخاب من برای آینده، راسل می باشد.

جورج راسل نیز در پاسخ به اظهارات فرناندو آلونسو گفت:

این صحبت ها وقتیکه از شخصی به مانند فرناندو می آید، برایم ارزش خیلی زیادی دارد. مشتاقانه منتظرم که سال بعد با او مسابقه دهم. مطمئنا که او پرواز می کند. واقعا قدردان وی هستم.

20 دیدگاه

 1. Amir.vet

  5

  1

  اره گفتم که راسل میتونه

  • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

   5

   1

   خب حالا قهرمان جهان هم می گه گه راسل خیلی خوبه این دیگه نظر اقای صالحی و بعضی دوستان نیست که راسل بهتره این دیگه نظر قهرمان جهانه

 2. mohammad

  1

  1

  تقریبا یه هفته هست که راسل رو نقدر میکنم دلیل داره حالا بعد ازمسابقه امروز میگم دلیلش رو

  • Amir Mp

   2

   1

   هممون دلیلشو فهمیدیم 😂

 3. Mehryar Salehi

  1

  1

  این فرناندو هم که میره تیم خوب، تیمه ضعیف میشه…از تیم ضعیف درمیاد خوب میشه…آقا جان یه روز دیگه میزاشتی از راننده ما تعریف میکردی خب! طرفدارای ویلیامز چه گناهی کردن :))

  اما اوکی هست، هرچند خیلی اشتباه مضحکی بود اما وقتی قیاس میکنم با کارهای شارل و مکس و حتی لوییز توی ۱-۲ سال اولشون، جورج تازه داره سوتیهاشو میده…حالا حالاها جا داره برای اشتباه کردن تا تازه برسه به لول خطاهای این رانندگان.

  • Kenzo

   2

   1

   این بخاطر اینه که راننده توسعه خیلی بدیه
   از الان یادتون باشه چی گفتم:
   «تست های پیش فصل ۲۰۲۱ میاد میگه رنو عالیه و تیم خوب کار می‌کنه و بازخورد به تیم نمیده تیم سرعت پیشرفتش کمتر از بقیه میشه از اواسط فصل رنو باز می‌ره برا رده های پایین میدفیلد»
   همیشه همین بوده

   • Mehryar Salehi

    2

    0

    چیزی بنام راننده توسعه وجود نداره و این فقط بک هایپ هست.

    مک لارن لوییز و جنسن رو داشت و عقبگرد میکرد، فراری سب و کیمی رو‌داشت و عقبگرد میکرد، فراری مایکل رو داشت و‌یه سالهایی عقبگرد میکرد…به عکسشم بوده که ویلیامز ۲ تا راننده بی تجربه رو داره و بیشترین پیشرفت رو داشته، مک لارن سال قبل دوتا راننده که تازه به تیم اضافه شدن و همین اتفاق و…
    تقریبا همیشه خلاف چیزی که شما میگی اتفاق افتاده چون اول و آخر طراحی و توسعه ماشین براساس داده هاست ولاغیر…نهایت تاثیر راننده قسمت بازخورد هست که حس بهتری از یک آپدیت میگیره یا نه.این مسائل رو خوشبختانه خودشون بارها تکرار کردن.
    بماند که هیچ کسی، مطلقا هیچکس از افرادی که باهاش کار کردن بغیر این نگفتن که شدیدا ساپورتیو تیمش بوده.

    اینم میره کنار تگ “تیم برکر” بودنش که هیچوقت هیچ کس نیومد تایید کنه و این روزها داریم تیم برکر بودن رو میبینیم به چشم معناش رو.

   • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

    1

    0

    البته اقای صالحی مکلارن اون موقع موتور هوندا داشت و همون سال فهمید که چه اشتباهی کرده اما نه قرارداد مکلارن طوری بود که توانی نابودی قرداد رو داشته باشه نه الونسو سال اولی هم که موتور رنو اومد از فرصت برابری موتور با ردبول استفاده کردن تا ضعف ایرودینامیکی خودشونو برطرف کنند

   • Mehryar Salehi

    0

    0

    منظورم البته به دوره مک لارن مرسدس زمان باتن و لوییز بود.

  • پویا اردلان

   0

   5

   ببخشید یکبار دیگه بفرمایید مک لارن لوییس و جنسن را داشت و عقبگرد میکرد ؟؟؟؟

   من شیفته این نوع از اطلاعات شما هستم.

   اگر بدانم شما اخبار ها را از کجا میخوانید که به این نتیجه میرسید خیلی خوب است.

   البته از این دست صحبتهای فرازمینی کم ندیدم اینجا .

   موفق باشید.

   • Mehryar Salehi

    6

    0

    پویان،
    شیفتگی نیازی نیست، یه چک کردن حقایق کافیه.
    زمانی که ایندو نفر باهم توی این تیم شروع به کار کردن، تیم دوم بودن با اختلاف ۱۰٪ امتیاز نسبت به تیم اول گرید.
    زمانیکه پایان این همکاری بود، سال ۲۰۱۳ و مک لارن تبدیل شده بود به تیم پنجم با ۴۵۰٪ اختلاف امتیاز با همون تیم اول گرید.

    البته ظاهرا شما کل منظور حرفو نگرفتی و چقدر بد که برای ساده ترین جملات اینجا نیاز هست آدم یک صفحه زیر نویس بنویسه.

    این پست نه به توانایی شوماخر توهینی داشت نه لوییز نه سب نه باتن…این ماشینهارو این افراد طراحی نمیکنن، جهت دهی به طراحی تیم هم کار این افراد نیست، تاثیرشون روی محصول نهایی هم یک چیزی هست یک پله از کشک بالاتر.
    توانایی تکنیکال این افراد صرفا توی ستاپ هست و بازخورد چیزی که ویندتونل و CFD بهشون میده.یعنی بیرون کشیدن حداکثر عملکرد از پکیج و ریاکشن نسبت به یک آپدیت.
    وقتی از یک شخصی توقع یه کاری رو دارید که اصلا جزو مسئولیتهاش نیست، نتیجه اش میشه همین مثال های جسته گریخته (که البته بین دهها مورد مشابه گفته شد) اینجا ایست شد.

    منکه اطلاعاتم رو از توی مجله جدول عنوان میگیرم، اما خوشحال میشم اگر شما سندی داری که نشون بده یک راننده وظیفه ایی تو بخش طراحی داره یا بتونه توجیه کنه این هایپی که درباره تاثیر راننده تو طراحی و پیشرفت تیم داشته، به منم معرفی کنی بتونم استفاده کنم.

    ——–
    نمیدونم واقعا جدیدا مردم صحبت کردن عادی براشون سخت شده یا این عادت طعنه آمیز صحبت کردن هم به گره های اخلاقی ملتمون اضافه شده که باعث شده ۹۰٪ اگر کسی از کسی یک سوالی داره یا نظر مخالفی هست، نتونه مثل یک انسان تو حالت عادی، ابرازش کنه نه به چیپ ترین شکل ممکن!

    ———-

    Shabneshin، علت که اینجوری که توی آنبوردش مشخص بود ظاهرا تایرها دمای مطلوبی نداشتن و جورج هم جایی که نباید شروع به بالا بردن revs کرد برای گرم کردن تایرهای عقب …بی تجربگی صرف.خودش هم تو مصاحبه بعد ریس از این میگفت که تهاجمی ترین لپ هاش بود و با توجه به اینکه ماشین های پشت سر، تایر نوتر و دمای ایده آلی داشتن، میخواسته حتی توی گرم نگه داشتن تایرهاش هم تهاجمی باشه تا شانسی بمونه براش برای دفاع جلو کیمی و سب.

    برای منم افتضاح بود…حق این تیم این نتیجه نیست اما پیشرفت تیم برام لذتش بیشتر بود تا تلخی از دست دادن این امتیاز با یک اشتباه احمقانه چونکه ظاهرا گروه همین گروه قراره باشه حداقل برای طراحی ماشین سال آینده…وقتی میتونن پیشرفت کنن و توی گرید از تیم آخر تبدیل بشن به کسایی که توانایی رقابت هرچند برای ۱۳-۱۴ امی رو دارن، یعنی فصل بعد میشه امیدوار بود به نتایج بهتر.

  • Mehdi)Shabneshin)

   1

   1

   در حد دیوانگی عصبانی شدم.
   کاملا شرایط مهیا بود که اولین امتیازش را بگیره جورج.خیلی بد بود،خیلی.
   دلیل تصادف مشخص شده مهیار جان؟

 4. ali

  2

  1

  بیچاره فک کنم چشم خورد

 5. Mmd9024

  3

  1

  عجب چشم شوری داشت آلونسو ، راسل پشت سیفتی چه تصادف زشتی کرد

 6. McLaren F1

  4

  2

  منم از اول گفتم راسل
  به نظرم حتی از مکس هم سریعتره

 7. 77Ali

  0

  0

  این الونسو جدیدا عجیب شده ،کاری به استعداد راسل ندارم کخ فوق العاده ست اما یه نگاه به هم تیمیاشم بکنیم بد نیست یکی از یکی لتو پاررتر

 8. امید نورمحمدی

  1

  1

  من صحبتهای آلونسو دیازو نخوندم و فقط میخوام درباره راسل نظرمو بگم. دیروز و بعداز اون اشتباه بشدت ناشیانه ای که کرد برخی دوستان ادعا میکردند که به احتمال زیاد ماشینش خراب شده! و دلیلشون هم این بود که توی رادیو بعدار تصادف عذرخواهی نکرده!
  پیشنهاد میکنم یک سری به صفحه راسل بزنید و یا از طریق رسانه ها صحبتهای بعداز مسابقه اش رو بخونید تا متوجه بشید که صددرصد قصور و اشتباه خودشو قبول کرده و گفته این موجب قوی تر شدنش میشه! که البته طی دو سال گذشته این حرفهارو بارها و بارها از این ستاره هنوز ستاره نشده شنیدیم و خوندیم.
  من آینده را نمیدونم چی میشه و انصافا هم راسل هنوز در یک ماشین رقابتی حتی در حد آلفا ها هم ننشسته و پرفورمنسشو ندیدیم و بهتره در باره آینده اش قضاوت نکنیم. ولی نتایج مسابقه ایش طی دو فصل حضورش در مسابقه شکست مطلق از همتیمیش بوده و در تایمگیری با اقتدار همتیمیهاشو شکست داده و حتی یک مسابقه هم به آنها نداده.
  همین نکته است که خیلی مهمه. تمام مسابقاتو در رتبه بهتر شروع کرده و جایگاه بهتری داشته ولی نتونسته از جایگاهش دفاع کنه! آیا این نقطه ضعف است یا خیر؟ حتی لطیفی هم از اون نتیجه بمراتب بهتری گرفته. روز مسابقه اول من در همین سایت نوشتم یادداشت کنید لطیفی 1-راسل 0 و کلی بد و بیراه و اعتراض شنیدم و متهم به انواع و اقسام بی اطلاعی و بیسوادی و .. شدم.
  در بهترین حالت اگر هر 4 مسابقه باقیمانده را هم بهتر از لطیفی تمام کنه و حتی امتیاز هم بگیره نمیشه نافی شکستش در 13 مسابقه شد و از دست رفتن جایگاهشو فراموش کرد.