فرمول یک ایران – با وجود شایعات پیوستن سرجیو پرز به تیم فرمول یک ویلیامز اما جورج راسل می‌گوید که نگران آینده‌اش با این تیم نیست.

پیش از تغییر مالکیت تیم، ویلیامز در ماه ژوئیه اعلام کرد که هر دو راننده‌اش یعنی راسل و نیکلاس لطیفی برای فصل 2021 در تیم خواهند ماند و راسل وارد سومین سال قرارداد خود با ویلیامز خواهد شد.

اما اخیراً مشخص شده که در هفته های اخیر بین ویلیامز و پرز – که در پایان سال ریسینگ پوینت را ترک می کند تا سباستین فتل جای او را بگیرد – ارتباطی برقرار شده است.

اگر مالک جدید ویلیامز طرفدار دو راننده ای باشد که برای سال 2021 تیم را حمایت مالی کنند، پس احتمال دارد که راسل جای خود را به پرز دهد اما جورج گفت:

من برای سال آینده با مالکان جدید قرارداد دارم. از نظر قراردادی تحت مالکیت جدید، هیچ چیز تغییر نکرده است.

من در مورد این موضوع با مالکان جدید صحبت نکرده ام، زیرا از طرف من هیچ نگرانی وجود ندارد.

در پرتغال همه آنها اینجا خواهند بود و من مطمئن هستم که این شایعات تکذیب می شوند، اما نگران چیزی نیستم. من سال آینده با ویلیامز در فرمول یک خواهم بود.

جورج راسل به مرسدس نیز نگاهی خواهد داشت:

در هفته های آینده اگر دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد، من با بچه های مرسدس در ارتباط هستم.

ما همیشه در تماس هستیم. با داشتن چنین پشتوانه کاملی، من احساس می کنم که واقعاً در موقعیت ممتازی قرار دارم و برای طولانی مدت عالی خواهد بود.

اگر واقعاً چنین موضوعی مطرح باشد، من با آنها صحبت خواهم کرد، اما اکنون دلیلی برای نگرانی ندارم.

توتو ولف

توتو ولف

توتو ولف، مدیر مرسدس اما می گوید که آینده راسل در ویلیامز ربطی به مرسدس ندارد:

همه ما در مورد توانایی های جورج مطلع هستیم. او ستاره آینده بوده که در فرمول یک از هم تیمی های خود شکست نخورده است.

اما بدیهی است که یک واقعیت مالی وجود دارد که من نمی توانم به هیچ وجه قضاوت کنم و این کاملاً به مالکان جدید و سایمون بستگی دارد که تصمیم بگیرند چه کاری می خواهند انجام دهند.

6 دیدگاه

 1. Mehryar Salehi

  6

  0

  تصور اینکه یه راننده با قابلیت راسل بخواد بدون صندلی بمونه برای یک سال، واقعا ترجمه کلمه بدشانسیه!

  انقدرا هم جورج نباید خیالش راحت باشه.امروز تو یه مصاحبه از سایموند (تکنیکال دایرکتور تیم) در رابطه با آینده راننده ها پرسیدن و جوابش این بود که نه این مسائل رو تایید میکنه نه تکذیب پس مشخصه که مذاکراتی با چکو در جریانه.

  قابل درکه قضیه از طرف تیم ویلیامز.
  متاسفانه راننده ضعیف تیم اسپانسرهای قوی داره و توی این پروسه تغییر قوانین، تمام تیمها یک دلار رو هم روی هوا میزنن.
  جورج هم راننده مرسدسه…با اولین اشاره از تیم رفته در حالیکه چکو با اسپانسرهایی که میگن در حدود ۳۰ میلیون دلار ارزش دارن، حداقل ۲ سال آینده راننده اصلی تیم رو میتونه فیکس کنه.
  از لحاظ قابلیت و عملکرد هرچند بنظرم جورج با توجه به سنش و پیشرفتی که میتونه بکنه، انتخاب بهتریه اما پرز هم یه ماشین امتیاز آوری هستش.

  حالت ایده آل مطمئنا اینه که لطیفی رو از تیم بیرون کنن و ۲ تا راننده درست داشته باشیم اما متاسفانه انگار باید بین جورج و چکو یکی رو انتخاب کرد.

  • Silver Arrows

   1

   1

   راسل حتی یک سال هم نباید بدون صندلی بمونه. می‌بینم روزی رو که پشت مرسدس بنزه…

   • سامان

    0

    0

    شک نکن بعد همیلتون یا بوتاس راسل تو مرسدس

 2. gasli

  1

  0

  چرا همچی تو f1پول و… است یعنی باید استعدادی چون راسل صندلی نداشته باشه درحالی که لطیفی که به تنهایی داره سطح f1رو میاره پایین صندلی داشته باشه

 3. سامان

  0

  0

  وقتی یه ماشین 17 میلیون دلاره و تیم ضعیف باشه از نظر مالی میشه همین.ویلیامز فعلا فقط واسه بودن در f1 داره تلاش میکنه .حالا لطیفی نبود قاسمی احمدی غفاری .کسی باشه پول داشته باشه و بتونه ماشین سوار شه