فرمول یک ایران – ردبول می گوید که نیکو هالکنبرگ می تواند گزینه ای برای صندلی 2021 این تیم باشد و حتی فاش کرد که با راننده آلمانی در نوربرگ رینگ صحبت داشته است.

در پی آزمایش مبهم ویروس کرونا برای الکس آلبون قبل از آخر هفته گذشته، دکتر هلموت مارکو برای پیدا کردن راننده جایگزین، با هالکنبرگ تماس گرفت:

ما در حال صحبت با هالکنبرگ در روز جمعه بودیم، زیرا آلبون مانند بسیاری دیگر از راننده ها، نتیجه آزمایش مبهمی داشت.

می توانست نتیجه اش مثبت باشد. بلافاصله پس از فرود با هالکنبرگ تماس گرفتم، زیرا مورد مشکوک ما آلبون بود. اما خدا را شکر معلوم شد که آلبون مبتلا نشده است.

کارلوس ساینز و دکتر هلموت مارکو

کارلوس ساینز و دکتر هلموت مارکو

گزینه های ردبول برای فرمول یک 2021 چه کسانی هستند؟

می توانیم تمامی اسامی موجود در بازار را ذکر کنیم. این هالکنبرگ و این هم پرز، ولی مسئله اینجاست که چه فاصله ای با مکس خواهند داشت.

ما مقایسه هایی با [دنیل] ریكاردو داریم و می توانیم در مورد محل قرارگیری رانندگان نتیجه بگیریم. فکر نمی کنم کسی بیش از سه دهم نزدیکتر شود.

در روزهای خوب، آلبون هم می تواند این فاصله نزدیک را نسبت به مکس ایجاد کند. آلبون جوان است، اما ما می دانیم که اگر او تحمل فشار را نداشته باشد، ما نمی توانیم روی پای خود بایستیم وقتی که صحبت از قهرمانی جهان است. وضعیت حال حاضر ما این چنین است.

در واقع برای رقابت قهرمانی جهان غیرممکن است که فقط یک ماشین در حال جنگیدن باشد. اما ما هنوز در رقابت قهرمانی نیستیم. عملکرد [آلبون] در نوربرگ رینگ رضایت بخش بود.

23 دیدگاه

 1. iman88

  14

  0

  تکلیف مشخص شد.البون باید تو تمام ریسهای اینده عالی عمل کنه وگرنه جایگزین میشه.اما برام جالب بود که میگه همه راننده های در دسترس نمیتونن بیش از سه دهم به مکس نزدیک بشن!

   • iman88

    7

    1

    چراییشو خودش گفت.دارن با دنیلی مقایسشون میکنن که قبلا تو شرایط برابر با مکس رقابت کرده و تو این دو فصل با توجه به شرایط رنو همه جای گرید مسابقه داده.ضمن اینکه راننده های موجود تو بازار راننده های خیلی تاپی نیستن.بهترینشون پرز و هالکن که راننده های خوب و با ثباتی هستن اما مطلقا در حد مکس نیستن.
    من از بیانش تعجب کردم اما با این حرفش موافقم.فکر تفاوت ماشینها رو من هیچوقت کوچکترین بهایی بهش نمیدم مگر اینکه مدرک مستدلی وجود داشته باشه.مخصوصا وقتی یه طرف ماجرا یه راننده ای در این سطح (مکس)حضور داشته باشه.مکس اونقدر توانایی داره که بتونه راننده ای در سطح البون رو توشرایط برابر شکست بده.من تا حدودی میتونم ریشه چنین نظراتی رو درمورد راننده ای مثل سب درک کنم اما درمورد البون و بوتاس نه.

  • farshad

   4

   0

   سلام ایمان عزیز . به نظر بنده کاملا درست فرمودید . از همین حرفها مشخصه البون با اشتباهاتش که ناشی از کم تجربگی و جوانی باعث شده تحت فشار دچار نوسان بشه , چوب خطش پر شده و یا شش ریس آینده خودش رو ثابت میکنه یا رد بول بدرستی باید شخص دیگری رو جایگزین کنه . تلنگری که لازم بود .

 2. AmirAli

  12

  2

  فکر نکنم مکس هم اونقدر دست نیافتنی باشه البته در توانایی هاش شکی نیست ولی احتمالا همون طور که دوستان هم اشاره کردن خاص بودن و البته پیچیدگی ماشین ردبوله که باعث این اتفاق ها میشه و مکس تونسته خوب درک کنه ماشینو

 3. ALEX-ALBON

  4

  11

  امیدوارم آلبون تو ردبول یا هر تیمی مسابقه های خوبی بده.
  اما برای منم سوال داره چرا گفته هیچ کدوم نمیتونن بیشتر از 3 دهم ب مکس نزدیک باشن؟؟؟
  جوابش خیلی چیزها رو مشخص میکنه
  قبلا هم گفتم اینو ک گسلی توی ردبول خیلی سریع بود اما از همون ابتدای ورودش به ردبول اصلا نمیتونست با ماشین خوب کنار بیاد فقط2تا ریس تونست عملکرد خوبی داشته باشه در بقیه موارد دیدیم که نیم فصلی ک آلبون جایگزینش شد تو همون4 ریس اولش تعداد امتیازاتش تقریبا برابر با کل نیم فصل گسلی بود و اگه اون ماجرای برخوردش با لویس تو برزیل پیش نمیومد کل داستان تا امروز تغییر میکرد
  فقط موندم چرا زمانی که دنیل باردبول بود خوب پیش میزفت اما بعد از پیوستن مکس ب ردبول یهو بیشترین خرابی موتور و dnf نصیب ریکاردو شد..تو6 ریس 3 بارdnf اصلا قابل توجیه نبود
  درست مثل خرابیای عجیب برای ماشین فتل بعد از اضافه شدن چارلز ب فراری مخصوصا اون شکستن سیستم تعلیق تو آمریکا فصل قبل
  اینا اتفاقاتیه که همیشه سوال برانگیز بوده به هر حال اول امیدوارم گسلی و آلبون هرجا هستن نتایج خوبی بگیرن و دوم تیمها خودشون میدونن دارن چیکار میکنند که ریکاردو خودش تصمیم گرفت از ردبول بره ب تیمی ک میدونست شانسی برای رقابت نداره و فتل هم اون حر و زد(بدنبال افراد درست درکنارخودم هستم) و ایشون هم این حرف رو بیان کرده ک هیچ کدوم از رانندهای در دستر نخواهند تونست بیشتر از 3 دهم ب مکس نزدیک بشن.
  کلا فضای ف1 بیشتر یک فضای پنهان کاری و سیاسی بازیه. وگرنه گسلی بعد از پیوستن دوباره ب تیم سابقش از همون ریس اول دوباره بطور عجیبی سریع نشون میداد.

  • سامان

   1

   1

   آلبون هیچ جا نمیره و ردبول هم جایگزین نمیکنه کس دیگه ایی رو,ماشین آلبون و مکس مثه هم نیست,اینو دیگه خود تیم ردبول میگه,مسابقه آلمان هم رادیاتش سوراخ شده و نتونسته,دو سه بار آلبون تو رادیو گفت به قدرت بیشتری نیاز دارم,قبل آلمان هم واسه تعویض گیربکسش خوب نبود و ۵ رده پنالتی گرفت,هرچی آزمایشه جدیده دارن با ماشین آلبون میکنن و خودشونم میدونن,ردبول اگه واسه سال بعد آلبون رو نمیخواست اعلام میکرد تا واسه خودش تیم پیدا کنه,سال دیگه هم ردبول با مکس و آلبون تو مسابقست,همین پیام رو اسکرین شات گرفتم که سال دیگه بگم من که گفتم!!

 4. Amir Mp

  6

  4

  داداش من رو ۲۰۱۷ تعصب خاصی دارم شما دیدی اون سالو؟؟؟مکس فک کنم ۷ یا ۸ بار بخاطر مشکلات ماشین (مشکلات مختلف موتوری و الکترونیکی) dnf شد پس دیگه اینو نگو که تقصیر مکس بود یا مثلا از عملکرد خوب آلبون گفتی از بدشانسی های مکس تو همون مسابقات هم بگو مثلا یکی یادمه میگفت اگه آلبون و لوییس برزیل با هم برخورد نمیکردن آلبون مکس رو تو امتیاز سال میبرد که البته فک کنم با دومی مکس تو امارات کلا حتی اگه آلبون دوم هم میشد تو برزیل، زیر مکس بود(از وقتی که اومد ردبول منظورمه )حالا شما حساب کن یا برو ۲۰۱۹ رو دوباره ببین آلبون تو هیچ ریسی نتونست آنچنان مدعی باشه و کلا خیلی راننده خوبی نیست حالا من نمیدونم شما توش چی دیدی و در ضمن مارکو گفت بین راننده های موجود که میشن هالک و پرز و چند تا جوون f2 که خوب کار کردن و … حالا اینا زیر ۳ دهم مکس میان بنظرت؟؟؟شرایط ماشین ردبول رو هم همونطور که دوستان گفتن باید در نظر گرفت کلا با احتساب تمام شرایط فک کنم مارکو درست گفته

 5. Amir Mp

  4

  2

  راستی چه دلیلی داره ردبول شانس دومی خودش رو سال قبل از دست بده فقط واسه اینکه مکس بتونه هم تیمیش رو نابود کنه؟😂

 6. SeyedAbolfazlTaqavi

  2

  0

  برای یافتن جواب کافیه به فصل ۲۰۱۶ یه نیمنگاهی داشته باشیم،
  همه‌ی این درگیری هم حل خواهد شد،
  شک نکنید،
  به نظر من فصل ۲۰۱۶ مهمترین و تعیین کننده ترین فصل دوران هایبریده.

 7. Amin

  4

  1

  ببخشید نظر بنده ارتباطی به این پست نداره
  اما چون بخش چت خصوصی سایت وجود نداره مجبورم اینجا جواب دوستمون رو بدم
  عرض معذرت🙏
  جناب محبی عزیز:نظرتون خیلی جالب بود واسم
  اینکه فرمودین شیخ یا طلبه
  شاید باورتون نشه چند دقیقه حس عجیبی داشتم البته شما اولین نفر نیستین که چنین تصوری داره!ولی خب درکل خیر بنده طلبه نیستم،خلاصه که خیلی دوست دارم هرچه سریعتر بخش چت خصوصی سایت دوباره راه بیفته تا با شما و چند نفر دیگه از دوستان صحبت کنیم البته اگه مایل باشین!
  در جواب محمد۴۴ هم بله درست حدس زدین داداش،شرایط خاص و غیر قابل پیشبینی تو اوایل نوجوانی برای بنده به وجود اومد که خب خداروشکر با یاری خدا پشت سرش گذاشتم
  البته نتایج تلاشهام چند سال دیگه مشخص خواهد شد،امیدوارم شما هم به هدفتون برسین🙏
  برای شما و همه بچه های سایت فوق‌العاده فرمول یک ایران آرزوی موفقیت و سلامتی دارم

 8. Hassan Mohebbi

  2

  0

  چاکر امین جان👍
  نه من بیشتر به این خاطر گفتم چون یه بار گفتید که من تو محیط بیرون با خیلیا بحث میکنم و بیشتر در مورد مسائل مذهبی و اف یک است (یک همچین کامنتی خیلی وقت پیش گذاشته بودید). خب تو این دور و زمانه بحث‌ها خیلی کم مذهبی هستند و بیشتر حول چیزای روزمره میچرخه. تنها کسایی که تا پای هم میشینیم بحث مذهبی میکنند طلبه‌ها و یا بچه‌های هیئتی و مسجدی هستند. واسه همین برام سوال شد و ازتون پرسیدم.

  از خداوند متعال خواستارم به شما و همه عزیزان سایت سلامتی، عزت، شادی و موفقیت اعطا کند🤲
  😍یاعلی مدد😍

  • Amin

   1

   0

   بله بله خاطرم هست اون کامنت
   ان شاءالله دوستان ادمین برای چت خصوصی فکری کنن،اگه وقت داشته باشین اونجا براتون توضیح میدم
   ممنون بابت دعا و آرزوتون
   همین طور برای شما
   یا علی🙏

 9. a Ferrari lover

  1

  6

  من فکر میکنم ماشین ردبول دقیقا مثل موتور هوندا است و مکس مثل مارکز میتونه 110 درصد توانایی ماشین رو بیرون بکشه ولی یکی مثل آلبون حتی 80درصد توانایی ماشینم نمیتونه بدست بیاره

   • ّera Ferrari

    0

    4

    یعنی بیشتر از توان ماشین میکشه بیرون !

  • Amin

   2

   0

   هماهنگی و به اصطلاح پیداکردن ستاپ درست با توجه به سبک خود راننده تأثیر خیلی زیادی رو لیمیت خروجی خواهد داشت
   حالا تو برخی مواقع سبک ماشین و راننده اختلاف زیادی با همدیگه پیدا میکنن و هماهنگ شدن رو سخت‌تر می‌کنه (فتل و فراری ۲۰۱۹)
   همون طور که الکس مارکز یواش یواش داره خودش رو وفق میده(البته شک ندارم هیچ وقت سریعتر از مارکز رو این موتور نخواهد بود)
   تو ماشین ردبول هم میشه که این اتفاق بیفته
   آلبون و گسلی که نتونستن شاید راننده دیگه ای بتونه
   سبک نیکو هالک شبیه به فتله و دنبال چسبندگی عقبه،شاید بتونه وارد رقابت بشه و تو استراتژی ب مکس کمک کنه(مثل بوتاس تو مونزا ۲۰۱۸)
   همین که دو سه دور بتونه جلو لوییز یا بوتاس رو بیشتر نگه داره هم کافیه(مثل فتل تو اسپا ۲۰۱۹)

دیدگاه خود را بیان کنید