موتوجی‌پی ایرانفابیو کوارتارارو پس از دریافت جریمه در مسابقه موتوجی‌پی امیلیا رومانیا 2020 اعلام کرد که هیچ اخطاری به او داده نشده بود و این جریمه برایش غیر منتظره بوده است.

فابیو کوارتارارو که مسابقه موتوجی‌پی امیلیا رومانیا 2020 را در رده سوم آغاز کرده بود، در طول مسابقه سعی در حفظ جایگاه خود و دستیابی به رده های بالاتر داشت. وی تا دور دوازدهم در جایگاه چهارم قرار داشت و با توجه به رده آندره دویزیوسو، فابیو کوارتارارو در جایگاه اول جدول رده بندی موتورسواران قرار گرفته بود.

فابیو کوارتارارو در طول مسابقه مجموعا پنج مرتبه از ناحیه سبز خارج از پیست عبور کرده بود و این قضیه باعث شد تا در دور نهایی مسابقه جریمه دور طولانی دریافت کند. این قضیه باعث شد تا این موتورسوار که خود را به جایگاه سوم رسانده بود، مسابقه را در رده چهارم به پایان برساند. با توجه به آنکه آندره دویزیوسو مسابقه را در جایگاه هشتم به پایان برد، بنابراین این موتورسوار با اختلاف یک امتیاز از کوارتارارو در رده اول جدول رده بندی موتورسواران باقی ماند.

فابیو کوارتارارو اعلام کرد که هیچ اخطاری قبل از جریمه شدن دریافت نکرده بود و با توجه به آن که او در هر دور سه بار نمایشگر موتور خود را چک می‌کند، احتمال نادیده شدن این پیام از جانب وی وجود ندارد.

فابیو کوارتارارو، یاماها پتروناس، موتوجی‌پی امیلیا رومانیا 2020

فابیو کوارتارارو – عبور از ناحیه خارج از پیست – موتوجی‌پی امیلیا رومانیا 2020

کوارتارارو در این باره گفت:

من در دور آخر مسابقه پس از خروج از پیچ دهم جریمه دور طولانی دریافت کردم. بدون آنکه قبل از آن اخطاری گرفته باشم.

این چیزی است که آن ها باید روی آن کار کنند. زیرا گرفتن این جریمه بدون اخطار قبلی برای من شوکه کننده بود. زمانی که شما اخطار دریافت می‌کنید، بیشتر مراقبت می‌کنید.

پیامی برای من ارسال نشده بود. زیرا من در هر دور سه بار نمایشگر را چک می‌کنم و علاوه بر آن، در صورت دریافت پیام، نشانگر نارنجی رنگ برای اطلاع آن روی داشبورد وجود دارد.

نقش فابیو کوارتارارو در کناره گیری جک میلر از مسابقه

جک میلر، موتورسوار تیم پرامک دوکاتی، که مسابقه را در رده دوم شروع کرده بود به دلیل نقص فنی نتوانست مسابقه را به پایان برساند. وی در دور نهم به گاراژ تیم خود بازگشت.

پس از بررسی های انجام شده مشخص شد تکه ای پلاستیکی که از موتور فابیو کوارتارارو جدا شده بود به موتور جک میلر چسبیده و موجب ایجاد نقص فنی در این موتور شده است.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید