فرمول یک ایران – مرسدس درخواست والتری بوتاس را برای بکارگیری استراتژی متفاوت با هم تیمی اش، لوئیس همیلتون در میانه مسابقه فرمول یک توسکان رد کرد و برروی هر دو خودرو لاستیک های هارد بستند اما مرسدس می گوید که برای جلوگیری از اتفاقات گرندپری بریتانیا چنین استراتژی در پیش گرفتند.

جیمز وولز، استراتژیست ارشد مرسدس می گوید که تیم از تکرار پنچری مسابقه سیلورستون نگران بود:

در اواخر دور 30 ​​مسابقه، هر دو خودرو روی مدیوم بودند، انتظار داشتیم که فقط یک بار دیگر قبل از پایان مسابقه پیت استاپ داشته باشیم.

ما در حدود دورهای 29 30 متوجه لرزش روی لاستیک های جلوی والتری شدیم. این مشکل یادآور حوادث سیلورستون بود، بنابراین این بار ما می خواستیم از بروز هرگونه حادثه جلوگیری کنیم.

در نتیجه ما به جای اینکه اول لاستیک لوئیس را تعویض کنیم  – چون اولویت با او بود – والتری را وارد پیت کردیم و انتخاب بهترین ترکیب لاستیک را برای او در آن شرایط بررسی کردیم.

با توجه به اینکه خوردگی لاستیک مدیوم ​​بالاتر از حد انتظار و تعداد دورهایی که ثبت کرده بود، کمتر از حد انتظار بود، و از این حیث که ما پیشتازی مسابقه را در اختیار داشتیم، پس لاستیک هارد را انتخاب کردیم.

از اینکه بخواهیم استراتژی متفاوتی را با والتری پیش بگیریم، خیلی خوشحال می شدیم اما این یک پیت استاپ برنامه ریزی شده نبود، این واکنش ما در برابر یک مشکل بود و در نتیجه آن، به سمت راه ایمن و بدون ریسک رفتیم.

12 دیدگاه

 1. DR3 FA14

  7

  3

  توی مرحله اول اتریش همیلتون یک استراتژی متفاوت می خواست که تیم گفت نه اونجا که حادثه بریتانیا نیفتاده بود
  اونجا برای چی بود

  • Mahmood.gh

   9

   11

   تیم نمیاد ریسک کنه اگه کوچیکترین حسی باشه ک دو راننده باهم رقابت کنن تیم نمیزاره
   درسته اولویت با لوییزه ولی ریسک برخورد تصادف تیم نمیکنه

  • iman88

   14

   0

   معمولا استراتژی تیمی رو فدایه خواسته هایه راننده نمیکنن.تیم در بهترین جایگاه ممکنه، مگه مغزشون عیب کرده ریسک کنن؟یه پیت اضافه والتری رو مینداخت پشت چندتا ماشین سریع و دیدیم هم که تو سبقت گرفتن چطوریه،احتمالا تا الان پشت دنی ریک گیر کرده بود.

   • Ghombolfang

    3

    0

    احسنت
    شما کلا پاسخهاتون و برخوردتون نشون میده منطقی و تحصیلکرده اید
    برخلاف بعضی که نیش و کنایه و قر و قمیش میان ، شما خیلی رک و روراست بدون افراطی گری طرفداری میکنید
    موفق باشی برادر 👍👏

 2. iman88

  6

  0

  یه ویدئو سایت ف1 گذاشته راننده هایه فراری تویه سوپر اسپرت sf90 تو پیست موجلو یه چالش بمزه ای رو تجربه میکنن.میخواستم درخواست کنم اگر مقدوره اینو رو سایت بذارین.دوستانی هم که دلشون میخواد میتونن برن ببینن.خیلی جالبه

 3. امیر یک مرسدس فن

  5

  0

  منطقیه به نظر
  اگه همیلتون مجبور میشد زودتر پیت بره شاید استراتژی متفاوت به کار بوتاس میومد ولی بازم تیم دید بازتری داره ممکنه شرایط بدترم میشد
  بوتاسم تو استارت از دنی عقب افتاد با سوپر استارت دنی که عالی بود
  ولی پشتش گیر نکرد تو موجلو هم به نظرم کاری ازش ساخته نبود ماشینهای دیگه هم سریع بودن
  اگه اشتباه نکنم تو مستقیمی ها نزدیک هم نمیشد ماشین چه برسه به رقابت چرخ به چرخ

 4. ALEX-ALBON

  4

  2

  وضع همینیه ک هست بوتاس راننده دومه لویسم ک حمایت کامل..فعلا کاری نمیشه کرد..بوتاس ک در حد لویس نیست اما خب تا الان نشون دادن بوتاس اگر بخواد کاری هم انجام بده ب هر صورت جلوش و میگیرن
  گرند بلژیکم ک درخواست همه قدرت موتور و داشت تا لویس و تحت فشار بذاره خیلی راحت گفتن ما قرارگذاشتیم علیه هم ازش استفاده نکنیم بعدم توتو با یه مصاحبه ماست مالیش کرد رفت.. اینجام همینه
  بوتاس اگه میخواد واقعا کاری کنه بهتره حرف زدن و کنار بذاره و مثل نیکو ک دستورات تیمی رو نادیده میگرفت خودش و نشون بده هر چند سالبعدش از مرسدس میندازنش بیرون.. مثل نیکو
  اصلا چ معنی داره وقتی لویس تو مرسدس هست کس دیگه ای بخواد براش مزاحمتی ایجاد کنه
  وگرنه لویس میره همه مسائل درون تیمی و میذاره رو میز رسانه ها
  البته این حرف من نیست-تهدیدی بود ک لویس خودش 2016 بخاطر فشاری ک از طرف نیکو بهش وارد شده بود علیه مرسدس انجام داد و رسانه ایشم کرد تا مدیرای مرسدس متوجه بشن که با چه شخصیتی طرفن.
  ب هر حال برای من که روشنه تو ف1 و مرسدس چ خبره.تنها نکته قابل ستایش ماشینیه ک مرسدس تولید کرده و همین مدیریت درستی ک بعد از نیکو روی راننده هاشون پیاده میکنن..برعکس مدیریت فوق افتضاح فراری نسبت ب راننده هاشون.
  منطق میگه لویس بهتاز بوتاسه پس چرا باید ریسک کنی؟

دیدگاه خود را بیان کنید