فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون می گوید که حضور در شبیه ساز کمکی برای یادگیری پیست موجلو نکرده است و همتیمی او، والتری بوتاس به مراتب سریعتر از او در شروع آخر هفته بوده است.

لوئیس همیلتون همیشه می گوید که ترجیح می دهد در شبیه ساز قرار نگیرد اما وقتیکه پیچ 15 پیست توسکانی را تجربه کرد، متوجه شد که وفق پیدا کردن با این پیچ سخت تر از چیزی بود که پیشتر می پنداشت:

اصولا من همیشه فکر می کردم که نقطه قوتم سریع یاد گرفتن یک پیست است. برای این پیست ما به شبیه ساز رفتیم که من هرگز نمی رفتم و احساس نمی کنم که هیچ مزیت خاصی داشته باشد.

رسیدن به این نقطه کار زیادی برد و فشار فوق العاده ای روی ما بود. بعد از حضور در پیست و زدن دورهایی، من برای رسیدن به حد مجاز در سکتور های مشخصی با چالش روبرو شده بودم. والتری واقعا در برخی از قسمت ها از من جلوتر بود.

بنابراین بله فشار بیشتر از همیشه بود به این خاطر که اگر من تلاش نمی کردم، آن وقت این نتیجه ای که الان به دست اوردیم را به دست نمی آوردیم.

همیلتون توضیح داد که چطور بازی را به نفع خودش تغییر داد:

جزییات زیادی وجود دارد که شما باید آن ها را بررسی کنید. شب گذشته من تمامی پیچ ها و سکتور ها را بررسی می کردم و واقعا در تلاش بودم تا بتوانم تنظیمات و ستاپ بهینه را به دست بیاورم.

به عنوان یک راننده مسابقه ای، یک خط کاملا مشخصی وجود دارد که بدانید آیا کم فرمانی دارید یا بیش فرمانی، آیا در حد مجاز خود می رانید یا خیر.  برای مثال، شما می توانید در یک پیچ تا حد مجاز باشید اما در پیچ های دیگر خیر. می تواند پیچ اول باشد و دوم نباشد و سومی دوباره اینطور باشد.

بنابراین واقعا درک کردن اینکه بالانس و تعادل درستی را دارید و می دانید که وقتیکه به سمت حد مجاز می روید، چه چیزی را می خواهید و چه چیز هایی را نیاز دارید و باید تمامی نیاز های مقدماتی خودرو را برآورده کنید. این کار دانش زیادی را می طلبد.

به همین خاطر است که من احترام فوق العاده زیادی را نسبت به این راننده ها دارم چونکه فقط مهارت رانندگی نیست بلکه درک بسیاری از چیزهاست، اینکه مهندس باشید و در نهایت باید با این نوابغ کار کنید تا به اعداد و ارقام درست برسید. ما نیاز داریم که این کار را روی پیست انجام دهیم.

18 دیدگاه

   • SADEGH 16

    7

    3

    منم طرفدار فراری هستم و از مرسدس بدم میاد حاضرم هر ۱۸تا راننده غیر مرسدس برنده بشن.و مرسدس ها سر پیچ اول dnfبشن
    اینم یه جورشه 😉
    چیزایی که بدت میاد رو برا خودت نگه دار اینجا کسی دنبال این نیست ببینه کی از چی بدش میاد .والا
    مطمئنم تایید نمیشه

 1. Amin

  10

  9

  ان شاءالله و امید برد لوییز
  فقط خدا کنه مثل انگلیس ۲ ستاپشون اشتباه نباشه
  تو انگلیس وقتی تو تعیین خط تو یک دور لاستیک ب فنا می‌رفت می‌شد پیشبینی کرد یکشنبه سختی خواهند داشت که اونم شد

 2. 33🦁Ali

  7

  16

  دوستان لوئيس فن برد با ماشین مرسدس که امید خواستن یا انشاالله گفتن نیازی نداره حتی شبیه ساز هم نداشته باشن بازم اختلاف دارن با ردبول.
  این سیلورستون هم کابوسی شده که تا آخر فصل باید استرسش‌ باشه.
  لوئيس فعلأ بدشانسی نداشته 2باری هم امتیاز از دست داد رو اشتباه خودش و تیم بودش.

  • Amin

   8

   8

   ماشین ردبول فقط سه دهم اختلاف داره
   سکتور سه هم یک دهم سریعتره
   شما فعلا ب بدگویی از ردبول ادامه بده
   ان شاءالله رو هم باید بدونی چ فلسفه ای داره گفتنش…(شاید لوییز ب این شکل اعتقادی نداشته باشه ولی شخصا از خدا می‌خوام کمکش کنه)
   سیلورستون هم کابوس نیست
   فعلا ک مرسدس و رکورد شکنی های لوییزه ک کابوس شده ب خصوص واسه مکس

   • Mohammad44

    3

    1

    امین سه دهم نیست و فقط یک دهمه طبق سرعت مسابقه ای که منتشر شده
    البته اینو بگم که به شخصه اصلا بهش باور ندارم هر چند ساده لوحانه به نظر بیاد این نگرشم

   • iman88

    3

    2

    دوست عزیز تو ف1 سه دهم یه دنیاست.4رده ی 5 تا 8 (بین 3 تیم)اختلافشون زیر 3 دهمه.سب ،کویات و کیمی از سه تیم مختلف 4 هزارم با هم فاصله دارن.این اختلاف ها به عنوان [کم]قابل اشاره است.بعد شما برتری مرسدس رو در قالب یک دور مطرح میکنی و برتری مکس رو در قالب یک سکتور؟
    مکس اگر تو سکتور 3 یک دهم سریعتره تو 2 سکتور دیگه بیش از 450 هزارم کندتره.این اختلاف اگر تو ریس 1 دهم هم باشه مرسدس باید یه برد بی دردسر داشته باشه. و 1و2 هم نباید کار سختی باشه.مگر اینکه تو استارت اشتباه کنن

   • Amin

    3

    1

    ایمان۸۸:تا دیروز سرعت مسابقه ای ملاک بود
    امروز شد سرعت تعیین خط و تک دور؟

   • 33🦁Ali

    4

    7

    واقعأ یه سکتور ملاک می دونی در مقابل یه دور کامل.؟ اینم هست اگه بوتاس دورش خراب نمیشد چه معلوم سکتور سوم مکس هم ارتقا میداد.

   • iman88

    5

    4

    امین جان منظورت رو از دیروز نمیفهمم. اما شما خودت بحث اختلاف تعیین خط رو مطرح کردی.
    سوء تفاهم نشه
    حرف من اینه این اختلاف تو تعیین خط به همین نسبت معمولا تو ریسم باقی میمونه(نسبت نه اندازه).چالشی که مکس برایه رقابت با راننده هایه مرسدس داره سختتر از چالش مرسدس برایه رقابت با مکسه.هم بحث اختلاف ماشینها هست و هم بحث باز بودن دست مرسدس تو استراتژی(چون با دو راننده داره رقابت میکنه و ردبول با یک راننده).هشت ریس گذشته غیر از یکی که مشکل لاستیک داشتن مرسدس هیچ مشکلی برای برد مسابقه نداشته غیر از اینکه مکس تو فاصله 3 ثانیه ای بست نشسته و هر وقتم که مکس فشار میاره مرسدس هم فشار میاره و راحت فاصله رو حفظ میکنه.لوییس فوقالعاده داره خوب عمل میکنه اما انصافا امسال بیدردسرترین سال مرسدس توی 4 ساله اخیره.
    به نظر من با عملکردی که مکس تا الان داشته اگر ماشینش در حد رقابت با مرسدس بود امسال چیزی مانع قهرمانیش نمیشد.با تمام اعتقادی که به مهارت لوییس دارم فکر میکنم در حال حاضر توان رقابت با مکس رو نداره.از اختلافی که با بوتاس تو تعیین خط داره میشه فهمید لوییس تو تک دور افت کرده که برای راننده های ف1 جز اولین علائم بالا رفتن سنه.
    این فقط یه نظر شخصیه همین.

   • Mohammad44

    1

    1

    ایمان درباره تعیین خط باهات موافقم و لوییس از ماکسیموم توانش فاصله گرفته ولی تو مسابقه به نظرم مکس حریفش نیست هر چند لوییس هنوز هم تو تعیین خط فوق العاده است به نظرم
    البته این نظر منه و شاید نادرست باشه هر چند هیچ معیاری برای اثبات درستی یا نادرستی اش نیست

   • Mohammad44

    2

    1

    البته یه جور دیگه هم میشه به این قضیه نگاه کرد اونم اینه که بوتاس تو تک دور عملکرد خوبی داره(با این وجود 7 به 2 عقبه از لوییس)
    با وجود اینکه قبول دارم لوییس بهترینش تو تعیین خط نیست ولی هنوزم شاید یه لول بالاتر از بقیه هست تو تعیین خط از اتریش خیلی نگذشته

   • iman88

    1

    0

    محمد جان منم موافقم باهاتون.اما یه مسئله ای که هست مکسم تو شرایط مسابقه ای عالیه.تو شرایط نزدیک دیگه کسی که تعیین خطو ببره ریسم اکثرا مال خودشه.و من حقیقت فکر میکنم تو چنین شرایطی مکس لوئیسو از همون جایی شکست میده که همیشه نقطه قوت خود لوئیس بوده.
    البته همه اینا اگر و میشد و شاید و از این حرفاست.
    اما واقعیتی که در حال حاضر در جریانه اینه که لوییس و مکس فوقالعاده دارن عمل میکنن.

   • سامان

    0

    0

    ایول داری.بابا همیلتون با مکس قابل مقایسه نیست اصلا.مکس 7 بار قهرمانی بیاره تازه میشه الانه همیلتون.همیلتون تا بره 10 تا قهرمانی تو جیبشه.دقیقا سن براش یک عدده.فیزیک عالی و تمرینات فوق العاده و بی بی فیس بودن باعث شده همیلتون انقد جوون به نظر برسه که هنوز هنوزا ما رو درگیر خودش کنه.

  • IMAN_SH_LH44

   6

   3

   دقیقا شما درست میگی. هر موقع که همیلتون پیروز شده یا سکو گرفته بخاطر ماشینش بوده و ابر و مه و خورشید و فلک و بخت و اقبال باعثش بوده و هر موقع بقیه راننده ها برنده شدن فقط و فقط بخاطر توانایی های خودشون بوده.ناگهان خوش شانسیای همیلتون تو ۲۰۱۶ یادم اومد😂

 3. محسن1350

  3

  0

  هلموت مارکو گفته که مکس تو کوالی۳ مود موتور را عوض کرده تا تو مسابقه مود بهتری داشته باشه و چون سکتور سه بهتری داره و سرعت مستقیمی بیشتر احتمالا میخواد تو سکتور ۳ خودش را نزدیک کنه و تو مستقیمی سبقت بگیره. امروز ریس مهیجی داریم چیزی که از فرمول وان انتظار داریم.

دیدگاه خود را بیان کنید