فرمول یک ایراندنیل ریکاردو می گوید که شروع مجدد روی جایگاه استارت در فرمول یک ایتالیا را دوست داشت چونکه شانس بیشتری را در اختیار رانندگان قرار می دهد.

پس از اینکه خودروها دوباره روی خط قرار گرفتند و برای شروع مجدد آماده شدند. دنیل ریکاردو بلافاصله از رده دهم خودش را به نهم رساند و پس از آن در رده ششم از خط پایان عبور کرد.

برای اولین بار بود که دنیل ریکاردو چنین شروع مجددی را در فرمول یک تجربه کرده بود و ظاهرا که از این اتفاق خوشحال شد و لذت برده است:

این عقبگرد مطمئنا کمی غیرمنصفانه به نظر می رسد اما در واقع من این شروع را بیشتر دوست داشتم به این خاطر که شما در این حالت شانس بیشتری دارید و برای همین من از این روش خوشم آمد.

واضح است که اولین شروع خوب بود و بنابراین من برای دومین شروع نیز اعتماد به نفس کافی را داشتم، پیچ یک همیشه پر هرج و مرج است و می تواند هرچیزی پیش بیاید. ببینید، ما کارمان را خوب انجام دادیم و طاقت اوردیم و فکر می کنم که هر دوی آنها برایمان خوب بودند.

من معتقدم که اگر یک مسابقه دیگری به مانند این در ادامه شکل بگیرد و پر از هرج و مرج باشد ما نتیجه بهتری را کسب می کنیم. ششمی برای ما بد نبود. من احساس می کنم که ما در این شرایط نمی توانستیم کار بیشتری را انجام دهیم.

ما تنها نبودیم، اما خودروی ایمنی و پرچم قرمز به نفع ما نشد. پس از یک شروع خوب و سرعت خوب، زمانبندی به نفع ما رقم نخورد ولی خب این چیزی نیست که ما بتوانیم تغییر دهیم. اولین چیز این بود که مهندسم به من گفت که چارلز حالش خوب است به این خاطر که چارلز خیلی زیاد در دیواره پیست فرو رفته بود و بنابراین من نمی خواستم زیاد انتقاد کنم.

او گفت که حال چارلز خوب است و پس از آن من کمی ناراحتی از خودم نشان دادم ولی خب این مسابقه است دیگر و شرایطی است که در آن پیش می اید و فکر می کنم که ما خوب برگشتیم و این شیوه ای است که ما رو به جلو حرکت می کنیم.

من واقعا بهترین کاری که می توانستم انجام دهم را انجام دادم و ششمی نتیجه ای بود که می توانستم به دست بیاورم. تبریک به پیر، تازه داشتم می گفتم که با اینکه شرایط شروع مجدد و پرچم قرمز به نفع او شد اما این پیروزی راحت نبود.

شما این حد از آدرنالین را در اختیار دارید و سعی می کنید که ارامش خودتان را حفظ کنید و دوباره پر می شوید. از لحاظ ذهنی واقعا سخت است و منظورم را اشتباه نگیرید، خیلی هم این موضوع خوشایند است. من دوستش دارم اما فکر می کنم که برای او که بتواند این روحیه را حفظ کند و اولین پیروزی خودش را در پیستی که فوق العاده سبقت پذیر است به دست بیاورد باید تبریک گفت، او واقعا شایسته این برد بود.

2 دیدگاه

  1. siamak

    0

    2

    این بابا بغیر از اونکه نیشش همیشه بیخودی وازه ، مث اینکه از نظر روحی روانی هم یه جیزیش میشه!
    لکلرک با اون سرعت تو پارابولیکا فرو رفته تو دیواره پیست ، اونوقت این پدیده عوض اینکه نگران سلامتی یک راننده همکارش باشه لطف کرده بعد از شنیدن خبر سلامتی چالرز بخاط اینکه این تصادف به نفعش تموم نشده شروع به انتقاد کرده !! *… خیلی متعادل نشون نمیده . اون از شیرجه رفتنش با لباس تو استخر ، اونم از سرکشیدن شامپاین تو کفش عرق کرده اش رو پودیوم …

دیدگاه خود را بیان کنید