فرمول یک ایرانچارلز لکلرک متعجب از اینکه فراری در مرحله تمرینی فرمول یک بلژیک تا این حد از لحاظ سرعتی با دیگران فاصله دارد. لکلرک در رده 15 ام و دو رده بالاتر از همتیمی خودش سباستین فتل در مرحله تمرینی قرار داشت.

لکلرک با اختلاف سرعت 1.6 ثانیه نسبت به مکس ورشتپن که سریعترین راننده تمرین دوم بود در رده پانزدهم قرار گرفته بود و هشت دهم ثانیه با نفر دهم فاصله داشت:

احتمالا این کمی تعجب بر انگیز است که تا این حد عقب باشیم مخصوصا در تمرین دوم. ما تقریبا چیزهای زیادی را امتحان کردیم. در ابتدا، من چیزی نسبتا تهاجمی را از لحاظ سطح داونفورس انتخاب کردم اما واقعا کارساز نبود و دوباره به حالت قبلی برگشتیم.

در حال حاضر ما از لحاظ سرعتی کمبود داریم. نیاز داریم که سخت کار کنیم تا فاصله ها را جبران کنیم اما انتظار معجزه ای را برای این آخر هفته ندارم. حس خوبی نیست و غم انگیز است که فراری را تا این حد عقب ببینیم. به مانند همیشه، کار ما به عنوان راننده ها این است که بهترین خودمان باشیم و این دقیقا چیزیست که من و سب داریم در خودرو تلاش می کنیم که انجام دهیم.

لکلرک در مورد احتمال بارندگی در روز شنبه نیز گفت:

ما در حال حاضر در این آخر هفته از لحاظ بالانس چالش خیلی زیادی را داریم. معمولا در باران، بالانس و تعادل فقط بدتر می شود و مشکلاتی که شما در هوای خشک دارید، در هوای بارانی بدتر می شوند. فکر می کنم که اگر هیچ راه حلی برای مشکل بالانس امروز پیدا نکنیم، اوضاع برای ما سخت خواهد شد.

سباستین فتل نیز در مورد کند بودن فراری گفت:

حدس می زنم که این معنا را دارد که ما در جایی که باید باشیم نیستیم. در حال حاضر ما دارید به دنبال گزینه های مختلف با تنظیمات می گردیم. چیز های زیادی را در روز جمعه امتحان کردیم. دوباره به حالت اولیه برگشتیم و دوباره تلاش کردیم و تلاشی متفاوت داشتیم. مطمئنم که شنبه روز کمی بهتری خواهد بود. مطمئن نیستم که هوا چطور است اما بله، ما فردا به سراغ این مشکلات می رویم. ما امکان خیلی زیادی را با تنظیماتمان نداریم. ما یک پکیج برای اسپا و مونزا داریم و در مونزا نیز یک سطح داونفورس پایینتری مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر که ما از پکیج اسپا داونفورس بیشتری کم کنیم، دور هایمان حتی کندتر می شوند. همینطور ما نمی توانیم داونفورس بیشتری را نیز قبول کنیم به این خاطر که در مستقیمی ها بیش از اندازه کند می شویم.(برای احتمال یک شنبه بارانی) در سال های گذشته، ما همیشه در اینکه تایرهایمان را به سرعت به دمای عملیاتی برسانیم مشکل داشتیم. ما همیشه باید چند دور بزنیم تا تایرهایمان در دمای عملیاتی قرار بگیرند…

فتل در مورد فاصله بین خودش و چارلز نیز گفت:

همیشه همان پیچ های سرعت متوسط مطرح است، جایی که من در آن مشکل دارم. من نمی توانم سرعت کافی را در ورود به این پیچ ها داشته باشم. هنوز چیزی هست که خوب سازگار نیست.

27 دیدگاه

 1. SebVettel5

  12

  0

  ابروی انزو رو بردین.
  ی حرکتی بزن بینوتو !
  یعنی فصل 2019 همش موتور تقلبی بود ؟ 😥
  فصل پیش تازه موتور برد و پول پوزیشن sf90 از اسپا شروع شد!
  فراری در تمام این سالهای هایبرید فصل به فصل بخاطر حضور مرسدس شکست نخورد بخاطر حماقت های افراد تیم فراری شکست خوردن
  چرا اریوابنه پرت کردین بیرون
  چرا بینوتو توطئه کردی
  تیم فراری مگه ارزشش از همه چی بیشتر نبود پس چرا افراد داخل خود تیم نارو زدن؟😔

  • 5red16

   4

   0

   اگه بارتمئو استعفا داد، این بینوتو ر* هم استعفا میده
   چارلز بیچاره، تازه اول راهه…
   آلونسو و وتل که با عنوان قهرمانی جهان اومدن به این مصیبت گرفتار شدن، چارلز که جای خود داره
   دلم واسه این جوون با استعداد میسوزه

 2. Saeedreza

  10

  0

  با این ماشینی که فراری داره خدارو شکر کنه که راننده ها حداکثر توان خروجی رو ازش در ميارن
  اگه بجای این دوتاراننده ای که دارن راننده هایی در سطح 2 داشتن که الان چسبیده بودن به رده 19، 20
  این مقدار امتیازی هم که بدست اومده نتیجه تلاش راننده هاش بوده وگرنه ماشین امسال ويليامز هم، از ماشین فراری بهتره

  • 5red16

   4

   0

   من که از سیلوراستون دیگه مسابقات و تمرینات و تعیین خط رو کامل ندیدم
   راسته میگن فراری چسبیده به ویلیامز…؟؟؟

   • ramin

    3

    0

    راست که چه بگم کلا از میانه جدول هم داره عقب میمونه ولی دیروز اخرای تمرین واسه یه مشکلی پرچم قرمز زدن یکم واسه اون هیچ کس نتونست زمان خودشو بهبود بده.

   • Alireza

    1

    0

    والا ماهم که طرفدار مرسدس هستیم، ناراحت میشیم. مسابقات دیگه روح نداره.

  • MiladNikandish

   6

   0

   ماسا واقعا در حد قهرمانی و اسمایی که کنارش آوردی نبود ۲۰۰۸ اینو ثابت کرد،اگه فراری و مرسدس ۲۰۱۸نزدیک بودنو فتل فصلو از دست داد و اینهمه سرزنش شد ماسا صدبرابر باید سرزنش شه چون ۲۰۰۸ فراری خیلی بهتر بود از مکلارن. خیلی بچگانه اشتباه میکرد و با این حال با ۲امتیاز قهرمان نشد

 3. hg10

  3

  0

  دوستان سلام ببخشید یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده که فراری دقیقا از چه سالی این تقلب موتوری انجام داده یعنی سال ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۷ هم شامل این میشه چون ۲۰۱۸ هم به باتری هاش مشکوک بودن ؟ با تشکر

 4. Amin

  8

  0

  تغییر تیم ها نسبت ب تایم تمرین دوم پارسال
  ویلیامز ۲.۴ ثانیه سریعتر
  رنو ۱.۹،مکلارن۱.۸،ردبول ۱.۶،الفاتائوری۱.۶،مرسدس۱.۱،ریسینگ پوینت۰.۹
  آلفا رومئو۰.۸ ،هاس۰.۲
  همه تیم ها سریعتر شدن
  و فقط فراری ۱.۳ ثانیه کندتر شده
  درسته تمرینه و هنوز تا تعیین خط وقت هست موفقیت های پارسال فراری هم که ب خاطر موتور نبود…
  فراری شبیه ایران شده
  باو انصافا با اون همه بودجه دقیقا دارن چیکار میکنن…!

 5. بهزاد زمانی

  0

  1

  دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
  دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور
  در فرمول یک همیشه شاهد افت و خیزهای فراوان بودیم حالا نوبت فراریست، بجا ناسزا گفتن به این و اون صبوری پیشه کنید. زمان حلال همه مشکلات است

 6. meraj

  1

  0

  داخل تمام 3یا4مسابقه اخیر هر وقت سب با گسلی روبرو شد نتونست سبقت بگیره بعد جالب اینجاست الفا تائوری بیشترین ریزش رو داخل این فصل داشته این نتایج فراری به هیچ وجه تقصیر راننده ها نیست تازه اگه این دو نفر نبودن نتایج از این بدتر میشود و فراری واقعا باید برای اخر نشدن با ویلیامز میجنگید

 7. امید نورمحمدی

  1

  0

  بیشتر تیفوسیهای دو آتشه و بدون منطق همش برای سالهای بعد وعده سر خرمن میدن و میگن صبر کنید ببینید از 2022 به بعد ما چه ها خواهیم کرد!!!
  اصولا عمر انسان کفاف نمیده 40-50 سال صبر کنه ببینه فلان تیم فرمول 1 بلاخره کی میخواد یک کار درست بکنه. بخصوص طرفداران منطقی و منصف فراری که سالهاست منتظر هستند و آخرین قهرمانی شون هم بدلیل اوضاع پیش آمده در مک لارن بود که یک سر ماجراشم همین تیم فراری بود!
  دوران شوماخر تمام شد. فراری توی این سالهای بعداز شوماخر (غیر از 2007 که همه میدونیم چی شد) فقط گاها جرقه ای زده و خودش اجازه نداده جرقه تبدیل به آتش بشه.
  از بدو ورود سب تا آخر فصل 2017 داشتند روی یک سبک تمرکز میکردند(هماهنگی ماشین با سب) و سال به سال پیشرفت میکردند. با شروع فوق العاده 2018 همه امیدوار به قهرمانی شدند که الان داریم متوجه شروع تقلب از همون فصل میشیم. 2019 دوستان همه تخم مرغهاشونو توی سبد تقلبشون چیدند و هرچه تا 2017 ساخته بودند خراب کردند.
  دیگه ماشین هویتش با راننده اصلی همخوانی نداشت. 2019 آغاز پایان یک سبک بود که تقلب به اون سبک ترجیح داده شد. با رو شدن دستشون حالا با ماشینی مواجه هستیم که همون هویت جعلی 2019 هم نداره! تخم مرغها همه شکسته. راننده ها باید دو برابر سایر راننده ها کار کنند و مثل موش آزمایشگاهی با امتحان کردن حالتهای مختلف بدنبال دهم و صدم ثانیه باشند! در حالیکه سایر تیمها بنیاد ماشینشون مشخصه و در تمرینات اهداف درازمدت و کوتاه مدتشونو دنبال میکنند و در پی تنظیمات مناسب هستند رانندگان فراری در حال ساخت ماشین برای هر مسابقه هستند!
  غم انگیز و ناراحت کننده ولی پندآموز .

 8. Leclerc_fan

  1

  0

  میراث فراری که سال ها برای عرق ریخته شده بود تا به همچین جایگاهی برسه؛ یکی دو ساله اتش زدن، حالا به خاکسترشم نمیخوان رحم کنن.

دیدگاه خود را بیان کنید