فرمول یک ایرانپیر گسلی گفته است که با وجود شروع خوبش در فصل 2020، فکر نمی‌کند که بازگشتش به ردبول محتمل باشد.

پیر گسلی فصل قبل پشت فرمان ماشین تیم فرمول یک ردبول قرار گرفت اما پس از 12 مسابقه با این تیم، مجبور شد بع تورو روسو برگردد. پس از بازگشت او به تورو روسو فورا عملکردش بهبود یافت و در بهترین حالت هم توانست در برزیل بر روی سکو قرار بگیرد.

پیر گسلی فصل 2020 را هم به خوبی شروع کرده است و تا به اینجای کار در سه رقابت به مرحله سوم تعیین خط رسیده است. چیزی که همتیمی او، دنیل کویات هنوز موفق به انجامش نشده است. با این وجود پیر گسلی امیدی به بازگشتش به تیم ردبول ندارد:

راستش را بخواهید این سوالی است که خودم اصلا به آن فکر نمی‌کنم.

فکر می‌کنم این ها موضوعاتی هستند که در حال حاضر اصلا نمی‌خواهم به فکرشان باشم.

من می‌خواهم در آلفا تاوری سریع باشم چراکه اینجا می تواند در آینده موقعیت های خوبی را برایم بسازد. این تنها هدف من در تمام آخر هفته ها است: هر روزی را در نظر بگیرم و در تعیین خط رقابتی باشم. یکشنبه ها هم عملکرد ثابت و قوی داشته باشم.

امیدوارم این در نهایت نتیجه بدهد و در زمان مناسبی هم باشد و در آینده فرصت خوبی برایم بسازد. اما فکر می‌کنم فعلا زود است که بخواهیم چنین سوال هایی را مطرح کنیم یا سعی کنیم به آن ها پاسخ بدهیم.

مکس ورشتپن و پیر گسلی - چین 2019

مکس ورشتپن و پیر گسلی – چین 2019

گسلی روی خودش تمرکز کرده است

زمانی که گسلی در ردبول بود نمی‌توانست زمان هایی نزدیک به مکس ورشتپن ثبت کند و حالا الکساندر آلبون هم با شرایط مشابهی رو به رو است. گسلی در این مورد گفت که ترجیح می‌دهد روی خودش تمرکز کند تا آلبون و سعی کند بهترین عملکرد را از خودش نشان دهد:

فکر می‌کنم اخیرا عملکرد خوبی داشتیم. ما در مجارستان و بریتانیا در تعیین خط از او بهتر بودیم اما این هدف اول من نیست. من روی آن متمرکز نیستم.

من نمی‌خواهم انرژی زیادی روی آن بگذارم چون من را سریع تر نمی‌کند. این به من و عملکرد خودم کمکی نمی‌کند. به همین خاطر این هدف من نیست.

من می‌دانم که الکس سریع است و قبلا هم آن را دیده‌ام. من نمی‌دانم که در حال حاضر چه مشکلی دارد اما مشخصا این کار آسانی نیست.

6 دیدگاه

 1. DR3 FA14

  2

  6

  قبل گرندپری اسپانیا گسلی داشت با توتو ولف صحبت می کرد شاید می خواد به مرسدس بره
  البته درسته که ۲۰۲۲ شرایط یکسان ولی تیمای بزرگ خرج زیاد تری می کنن که زیر ساخت ها فراهم بشه و همچنان سریع بمونن برای همین فکر کنم صندلی بوتاس می خواد

 2. م.یوسفوند

  3

  3

  پارسال اومدن گسلی به ردبول یک شکست کامل بود همه تصور کردن مشکل کاملا از جانب گسلی هستش،امسال عملکرد البون با ردبول یک نکته مهم رو اثبات کرد اونم اینه که خودروی ردبول خودروی فوق العاده حساسیه و کنترلپذیریش قلق های خاص خودش رو داره و فعلا هم فقط ابر راننده ایی مثه ورشتپن تونسته تمام توان خودرو رو بیرون بکشه،بهرحال گسلی فوق العاده با استعداده اما خودروی ردبول نابودش کرد

 3. SADEGH 16

  1

  2

  اصلا دوست نداره درباره ردبول سال پیش صحبت کنه.
  فک نکنم هیچ راننده ایی در حال حاضر توان شکست مکس رو تو این ماشین ردبول داشته باشه.
  اگه درست یادم باشه مسابقه سیلوراستون سال پیش بود که مکس با مهندسش درباره رفتن به مود ۸صحبت کردن .وقتی از گسلی پرسیدن تو هم مود ۸داری ، مونده بود چی جواب بده

دیدگاه خود را بیان کنید