فرمول یک ایران – متیا بینوتو، مدیر تیم فراری می گوید که مدیریت خوب لاستیک هایشان در چند مسابقه اخیر بخاطر راننده های فراری بوده است و نه خودروی SF1000!

پس از به دست آمدن جایگاه یازدهم در تعیین خط روز شنبه، سباستین فتل تصمیم گرفت که در دور 29 برای لاستیک های سافت به پیت بیایید و با این حساب، جایگاه خود را به دنیل کویات تحویل دهد. فتل پس از مشکلات الکتریکی که تقریبا نیم ساعت پس از شروع رقابت برای چارلز لکلرک به وجود آمد، تنها راننده تیم فرمول یک فراری در پیست بود.

فتل با ریسیک انتخاب استراتژی تک پیت استاپه، 36 دور را با لاستیک های سافت طی کرد و توانست در رده هفتم مسابقه اسپانیا قرار گیرد. این در حالی بود که در مسابقه دوم بریتانیا نیز لکلرک توانسته بود با استراتژی تک پیت استاپه، مکان چهارم را بدست آورد.

متیا بینوتو ، مدیر تیم فرمول یک اسکودریا فراری

متیا بینوتو ، مدیر اسکودریا فراری

متیا بینوتو، مدیر تیم فراری گفت:

فکر نمی کنم مدیریت لاستیک ها نقطه قوت خودرو باشد بلکه اول از همه نقطه قوت راننده ها و مهندس هایی است که داده ها را مدیریت می کنند.

چارلز لکلرک نیز احساس می کند که نسبت به سال گذشته، یک گام رو به جلو در مدیریت لاستیک هایش داشته است:

من معتقدم که در مقایسه با سال گذشته در زمینه مدیریت لاستیک، پیشرفت بسیار زیادی را تجربه کردم.

حالا چه خودرو در این زمینه بهتر شده باشد یا خیر اما به نظر من در طول مسابقه می توان لاستیک ها را راحت تر مدیریت کرد. در حال حاضر هدف اصلی بهبود سرعت کلی خودرو است.

سباستین فتل درباره استراتژی مسابقه گذشته گفت:

وقتی که در دور 29 پیت استاپ انجام دادیم، فکرش را نمی کردیم که طی کردن چنین مسیری با لاستیک های سافت کار کرده، ممکن باشد.

نمی توانستم با لاستیک های ابتداییم دورهای بیشتری را بزنم چون با آنها بسیار زیاد در تقلا بودم. در ابتدای مسابقه نیز فشارهایی را از خودروهای پشتی داشتم. ما مراقب لاستیکها نبودیم و روی مدیوم احساس بدتری نسبت به سافت داشتم. احتمال شروع با سافت گزینه بهتری بود.

دورهای زیادی را براحتی روی سافت طی کردم زیرا احساس بهتری روی سافت نسبت به مدیوم داشتم.

21 دیدگاه

 1. Dr!fter

  20

  3

  خوبه خودشم قبول داره ماشینی که امسال به مسابقات آورده خیلی ضعیف هست اگر این دو راننده نبودن همین امتیازات هم کسب نمیشد

 2. REZA.M

  25

  8

  آقای بینوتو میشه بگی ماشین شما دقیقا چی داره؟
  شاسی؟نه.موتور؟نه.آیرودینامیک خوب؟نه…………
  در ضمن پیشنهاد میکنم شما برید فرغون یک چون فعلا در حد فرمول یک نیستید.
  جالبه به فتل میگن انجین وان همه چیز رو داری فشار بیار.فتل هم سه دور اشک لاستیک ها رو در میاره بعد به فتل میگن.سب نظرت چیه با همینا تا آخر بریم؟زیبا نیست.
  وقتی امثال سلطان استراتژی ایناکی روئدا و بینوتو تو اون گاراژ باشن از این بهتر نمیشه.
  آریوابنه هر چی که بود انسانیت داشت.
  توی سال ۲۰۱۸ در جواب یکی از خبرنگار ها گفت ما انگشت اتهام رو به سمت کسی نمی بریم وقتی می‌بریم با هم می‌بریم و وقت باخت با هم می بازیکن.
  اما تحت مدیریت بینوتو هر وقت اشتباهی رخ میده انگشت اتهامات به سمت فتله.حتی وقتی ماشین موتور میزنه اونم توی سه مسابقه که با فاصله زمانی کوتاه نسبت به هم برگزار شدن مقصر فتله که زیاد به ماشین فشار میاره اما وقتی توی یه مسابقه مهم لکلرک‌ میزنه هر دو ماشین دی ان اف می‌کنه وقت پیدا کردن مقصر نیست.
  واقعا همون‌طور که جناب ایناکی روئدا کلاس برای آموزش استراتژی برگزار می‌کنه بینوتو هم باید برای امثال ولف و هورنر کلاس برگزار کنه تا این سبک مدیریتی زیبا فراگیر بشه.

  • ALEX-ALBON

   2

   1

   متیا بینوتو، مدیر تیم فراری گفت:

   فکر نمی کنم مدیریت لاستیک ها نقطه قوت خودرو باشد بلکه اول از همه نقطه قوت راننده ها و مهندس هایی است که داده ها را مدیریت می کنند.
   این بابا خیلی بازیرکی میخواد پای مهندسینشم به این مسعله مدیریت تایر راننده ربط بده
   همون مهندسین نابغه ای ک اول ب فتل اعلام میکنن تامیتونی فشار بیار بعد ک فتل از تیم سوال میکنه میتونیم تا آخر بریم یا پیت بریم 3 دور بعدش میان همین و از خود فتل دوباره میپرسن ک نظرت چیه باهمینا تا آخر ریس بریم ک باعث میشه سب با ناراحتی به اون مهندسین نابغه بینوتو نهیب بزنه ک این و من خودم ب شما گفتم که
   ینی الان تقریبا مهندس تیم فتله استراتژیستم فتله تو مدیریتم چیزی کمتر از بینوتونداره ک اگه مدیریت نمیکرد اوضاع گاراژو الان فتل فرستاده بودن زیر نیکولاس لطیفی..نمیگم خرابکاریا به عمده اما سب و عمدا تنها گذاشتن
   تو چندتا مسابقه تا الان دیدیم ک خود فتل برای تایراش استراتژی چیده و تیم فقط اطاعت کرده مثل اتریش ک تیم گفت سب پیت برای سافت اما فتل خیلی محکم ب اون مهندسش گفت فکر نمیکنین پیت برای مدیوم ؟که همون و عملی کردن براش و دیدیم چقدر بهتر از سافت ازش بهره گرفت..شما جناب بینوتو اگه فراموشکاری ما اما یادمون هست پس پای مهندس و ب این امتیاز راننده هات باز نکن.
   اگه تو اون گاراژ چیزی ب اسم مدیر و مهندس وجود داشت سب الان حداقل رده5 و داشت نه اینجایی ک الان فرستادینش.

 3. Amin

  7

  19

  با احترام باید بگم درصد زیادیش مربوط ب ماشینه و بینوتو الکی مثلا داره از راننده هاش تمجید می‌کنه
  البته مدیریت خوب فتل تو اسپانیا و لکلرک تو انگلیس رو نمیشه نادیده گرفت ولی اون ماشین کلا لاستیک خوریش پایینه و ب شرایط پیست هم بستگی داره
  مقایسه لاستیک خوری مرسدس و ردبول تو انگلیس۲ و اسپانیا هم نشون دهنده همین موضوعه

   • erfan.f

    1

    0

    کی همیلتون؟ دمت گرم روزمو ساختی😂😂❤️

   • Seb the great

    7

    4

    اتفاقا لوییس تو حالت عادی خیلی با لاستیک ها خوب نیست همین ریس مشخص شد یا بریتانیا ۱

   • Mohammad44

    4

    9

    لوییس با لاستیک ها خوب نیست؟
    جدی که نمیگی؟
    تو گرید اگه بهترین نباشه از کسی پایینتر هم نیست

   • ایرن

    5

    1

    محمد خان من راستش مسابقات قبل از سال 2016 رو خیلی سر سری پیگیری میکردم و به این چیزا دقت نمیکردم. اما لااقل این چند ساله مرسدس توی این زمینه مشکل داشته. حالا این مشکل یا از خودرو هست یا از خودرو و راننده هاش. البته فکر میکنم بیشتر از خودرو باشه اما با اینکه به نظرم لوییس بهترین راننده ی حال حاضر مسابقات هست اما بعید میدونم توی این مورد حداقل جزو نفرات اول و دوم راننده های فعلی به حساب بیاد.

   • Ali

    2

    4

    واقعا همیلتون یکی از بهتریناس توی مراقبت از لاستیکاش، هم در مقایسه با بوتاس توی چند مسابقه اخیر میشه دید، هم سال پیش اگر یادتون باشه فتل اگر اشتباه نکرده باشم برزیل بود که پشت همیلتون گیر افتاده بود که لاستیکای همیلتون خیلی کهنه بودن و اخر مسابقه فتل گفت همیلتون ماساز میده لاستیکارو

  • ALEX-ALBON

   0

   0

   امین داداش
   خیلی دوسدارم همیلتون بیاد تواین گاراژ فعلی بااین مدیریت بعد ببینم بازم میای همین حرفارو تکرار کنی..
   گاها نظراتتون بدور از منطق میدین دوست من.
   حالا یه سوال دارم از شما امین جان
   لطفا اگه ممکنه جواب بدین.. به نظر شما لویس تواین تیم فعلی فراری بااین مدیریت آخر فصل چندم تموم میکرد؟
   خوشحالمون میکنی جواب بدی..مرسی

 4. javad

  10

  2

  همه میدونن بنده فتل فن هستم و تشنه به خون این اقا… ولی میخواد ادای توتو رو در بیاره
  حمایت کنه از راننده هاش
  و بعد از اینکه هی گیر ب سب داد سر اسپینش حالا بیاد با این مصاحبه جبران کنه.
  اتفاقا به نظرم ست اپ ماشین طوری تنظیم شده که لاستیک ها دوام بیشتری دارن. ولی همون ست اپ باعث شده سرعتشون نسبت ب سال پیش کمتر شه. و قبلا هم گفتم تنها راه کسب امتیاز فراری اینه که یه پیت استاپ تو هر مسابقه کمتر انجام بده
  به مرسدس نگاه کنین. تو سیلورستون اول ست اپ طوری تنظیم شد ک قدرت ماشین و سرعتشو به رخ بقیه بکشه. یه فاصله وحشتناک هم انداخت ولی تایراش زود خراب شد. مسابقه بعدش یکم سرعتو کمتر کردن ولی بیشتر لاستیکاشون موند. و اسپانیا که دیدیم نسبت ب مسابقه های قبلی فاصله مکس و لوییس کمتر بود و سرعت مرسدس کمتر ولی لاستکیو بهتر حفظ کردن

 5. A.K

  2

  0

  این همون استرانژی هست که در شرایط حال حاضر تنها راه امتیاز گیری فراری هاست
  فعلا تو این دو مسابقه به خیلی از عزیزان ثابت شد که با یه بار تعویض لاستیکم میشه نتیجه گرفت
  البته بماند که نه بینوتو و نه مهندساش تصمیم بر انجام اینکار نداشتن و برنامه و استراتژیشون ۲تا بوده و اتفاقی شد
  ولی خب حالا فهمیدن که میشه
  البته فک کنم مهندسای فراری بازم بیان گند بزنن چون الان تو فکر این هستن مسابقه بعدیم با یه پیت استاپ تموم کنن و طبق معمول یه جورایی اشتباه کنن
  ولی این مدل امتیاز گیری (نه پیروزی)شایسته فراری نیس!!

دیدگاه خود را بیان کنید