فرمول یک ایرانمکس ورشتپن در مسابقه فرمول یک اسپانیا 2020 با عصبانیت از مهندس و تیمش خواست که بجای رقبا و لوئیس همیلتون، بر روی مسابقه خودشان متمرکز باشند.

پس از اولین پیت استاپ مکس، مهندسش به او گفت:

ما  در محدوده آندرکات لوئیس نبودیم، اطلاعات وضعیت لاستیک های بوتاس رو بهت می دم.

ورشتپن نیز در جوابش گفت:

چطوره اول از همه تمرکزمون روی مسابقه خودمون باشه بجای اینکه به لوئیس نگاه داشته باشیم؟ چون واضح هستش که اندازه اونا روی لاستیک سافت سریع نیستیم. پس میشه سرمون به کار خودمون باشه و اونا هم کارشونو انجام بدن؟

جیانپیرو لامبیاس نیز در جوابش گفت:

لطفا سرتو بنداز پایین و حواست به مسابقه باشه مکس!

مکس ورشتپن - فرمول یک اسپانیا 2020

مکس ورشتپن – فرمول یک اسپانیا 2020

بیشتر بخوانید؛ جیانپیرو لامبیاس – آشنایی با مهندس مسابقه ای مکس ورشتپن

بعد از مسابقه، مکس ورشتپن گفت که زمان زیادی را روی لاستیک های سافت خود از دست داده بود و تیم باید بدون در نظر گرفتن موقعیت او نسبت به ریسینگ پوینت و مرسدس او را به پیت می آورد:

من می خواستم برای تعویض لاستیک به پیت بیایم و آنها به من چیزی در این باره نمی گفتند، شدیدا با لاستیک هایم در تقلا بودم. در آن دو دور پایانی، زمان زیادی را از دست دادم.

پیش از این در رادیو گفته بودم که اهمیتی به این موضوع نمی دهم اگر پشت خودروهای ریسینگ پوینت قرار بگیرم. قطعا به راحتی و به هر شکلی که شده از آنها سبقت می گرفتم.

ما خیلی سریع تر بودیم، بخصوص روی لاستیک های جدید. کل مکالمه بدین صورت بود.

7 دیدگاه

 1. ali.es

  8

  2

  به نظر من از سال 2019 پیرلی با لاستیک هاش گند زده اصلا معلوم نیست هر لاستیک چه رفتاری داره و عملکردش شبیه تخم مرغ شانسی می مونه تیم های برتر با وجود اینهمه تمرین و دیتا اصلا درکی از عملکرد لاستیک ندارند.همین مسابقه و دو مسابقه بریتانیا تقریبا همه راننده ها حداقل یک اشتباه در زمان مناسب و نوع مناسب لاستیک انتخابی داشتن.

 2. 33🦁Ali

  9

  0

  مکس می دونست به لوئيس که نزدیک نمیشه بلکه کلی زمان از دست میده چون لوئيس داشت مدارا و مدیریت می کرد سرعت کافی نمی رفت و هر وقت می خواست می تونست فاصله ایجاد کنه با مکس، این پافشاری بیشتر بخاطر این بود که حداقل اندرکات بوتاس نشه همین بین مرسدس تمام کردن فوق العاده هست.

 3. Alchemist

  6

  0

  به امید روزی که راننده ها نگرانی از بابت لاستیک و دوام موتور و … نداشته باشند و کل ریس رو بتونن 100 درصد فشار بیارن. اونموقع س که مسابقات جذاب میشه به نظرم و راننده ها واقعا از لحاظ روانی و بدنی به چالش کشیده میشن.

  • Amin

   3

   0

   اوایل دهه ۲۰۰۰ فک کنم تا ۲۰۰۷ وقبلترش این طوری بود ک هر موتور برا یک ریس استفاده میشد اما الان این کارو نمیکنن چون هزینه ها بالاست
   ی موتور هایبرید فرمول یک حدود ۱۰ میلیون دلار پولشه در حالیکه یه ماشین ۱۲ سیلندر که حتی اگه چنتا ازش ساخته بشه بیشتر ۴ میلیون قیمت نخواهد داشت
   فرمول یک نمیتونه هم همراه با تکنولوژی روز حرکت کنه و هم جذابیت ۱۵ سال پیش حداقل تو استفاده از موتور رو پیش ببره

 4. KING1357

  2

  1

  با سلام خدمت همه دوستان عزیز
  مکس راننده فوق العاده ای هست. قدرت جنگندگیش و عطش بردشو تحسین میکنم
  ولی از لحاظ اخلاقی هنوز جا داره برا پخته شدن

دیدگاه خود را بیان کنید