فرمول یک ایرانوالتری بوتاس، راننده فنلاندی تیم مرسدس در مورد مرحله تعیین خط فرمول یک اسپانیا 2020 فکر می کرد که رده پول پوزیشن را به دست آورده است.

پس از دورهای اولی که در مرحله سوم تعیین خط زده شد، راننده مرسدس 59 صدم ثانیه کندتر از همتیمی خودش لوئیس همیلتون بود.

والتری در دور آخر خودش، تا میانه دور سریعترین زمان را ثبت کرده بود و زمان شمار روی داشبورد فرمانش نشان می داد که او جلوتر از همیلتون است اما در قسمت انتهایی و در راه عبور از خط پایان زمانی که به دست آورده بود را از دست داد:

لعنتی، روی داشبوردم من یک دهم ثانیه بالاتر بودم. به نظر می رسید که آنها(رانندگان دیگر) واقعا برای دومین بار، زمان هایشان بهبود نیافت.

من فکر می کردم که زمانم را بهبود می بخشم به این خاطر که وقتیکه من از خط پایان عبور کردم، یک دهم ثانیه نسبت به زمان قبلی خودم سریعتر بودم.

اما واضح است که پس از آن، صفر شد. شاید من کمی مسافت بیشتری را طی کرده بودم، دلتای زمانی این گونه کار می کند. فکر می کردم که دوری که زدم کمی بهتر بود اما نبود. فکر نمی کنم که پیست واقعا تغییر خاصی را پیدا کرده بود.

6 دیدگاه

 1. ایرن

  10

  0

  امروز اینستاگرام فرمول یک یه آنبورد مقایسه ای از تایم گیری کیو دو سباستین فتل و لندو نوریس گذاشته که خیلی جالبه. توی مستقیمی ها و پیچ های سرعت بالا تقریبا فراری حرفی واسه گفتن نداره اما توی پیچ ها و خروج از پیچ ها این اختلاف تقریبا از بین میره و دوباره فتل حتی جلو هم میفته. نکته ی جالب اینه که توی پیچ های سرعت پایین هم فراری حرفی واسه گفتن نداره.

  واقعا عجیبه و معلوم نیست این فراری که توی مستقیمی و پیچ های سرعت بالا کم میاره و توی پیچ های سرعت پایین هم همینطور خخخ پس کجا قراره قوی باشه. فقط یه پیچ های حد وسط باقی موند!!!!!!

  • mah63

   8

   0

   دقیقا . و اینکه برخلاف ادعا ها تنش داره بیشترم میشه .کلا تو کوالیفای سب هیچی نگفت تو رادیو کلا سایلن .حتی نپرسیدکجاها داره تایم از دست میده .

   • بهروز

    7

    0

    فکر کنم دیگه فقط واسه سلامتی داره این فصل ورزش میکنه

 2. Saeedreza

  5

  0

  هر دم از باغ بری میرسد
  قدرت موتور افتضاح
  دانفورس در حد فرمول 2
  مدیریت در حد بقال سر کوچه ما
  مهندسین و مکانیک ها بیحال و بی حوصله
  فتل تو این شرایط چی بگه
  به قول شعر معروف؛ فتل چه بگوید که زبان از گفتن حقايق قاصر است

 3. Mosen

  0

  0

  حیف این ماشین که زیر پای بوتاس و حیف سپاستین که پشت ماشین فراریه کاش میشد جای این دوتارو عوض کرد حداقل مسابقه ها هیجانی میشد اون جلو ۴تا سبقت میدیدیم تا آخر مسابقه

دیدگاه خود را بیان کنید