فرمول یک ایران – مدیر ورزشی تیم فرمول یک اسکودریا فراری لورنت مکیس بیان کرده که این وظیفه تیم فراری می باشد که از سباستین فتل حمایت کند تا بتواند سرعتش را با SF1000 پیدا کند.

در گرندپری بریتانیا هفته پیش و در مسابقه فرمول یک بریتانیا این هفته نیز تا به اینجای کار سباستین فتل با خودروی فراری مشکل داشت و بیان کرده که دیگر هرچه که آن خودرو در توان داشت را به پیست اورد اما تغییر آنچنانی در نتیجه کار ایجاد نشد.

لورنت مکیس مدیر ورزشی فراری می گوید که اقدامات اخیر انجام شده، حس بهتری در خودرو به سباستین داده اما هنوز برای وی زمان ساز نبوده است:

من فکر می کنم که سباستین از لحاظ روحیه جنگندگی و اینکه هرچیزی را که می تواند امتحان کند، امتحان کند و بتواند در درک برای چگونگی رسیدن به محدودیت های بعدی تلاش های سازنده داشته باشد یک فرد کاملا برتر است.

من باور دارم چیزی که او قصد داشت از گفتن این اصطلاح “ما به دیوار برخورد کردیم” بگوید این بود که ما چیزهای مختلف زیادی را اینجا با او در طی دو هفته گذشته امتحان کردیم و بالاخره خودرو حس بهتری را در اختیارش قرار داد اما از لحاظ کسب زمان، هنوز به نظر نمی رسد که قدمی برداشته شده باشد.

فکر می کنم که این وظیفه ماست که الان هرکاری که می توانیم برای حمایت از او انجام دهیم و اطمینان حاصل کنیم که بتوانیم خودرو را به زمان سازی برسانیم به این خاطر که او یک سرمایه فوق العاده ارزشمند برای تیم است و سرمایه ای نیست که ما بتوانیم او را پشت سر خودمان رها کنیم.

برای همین، ما اینجا همگی در این جستجو برای زمان های گمشده با او هستیم.فکر می کنم که هفته پیش همانطوری که خودش بیان کرده بود، او با خودرو راحت نبود و شما خودتان از روی تجربه می دانید که به محض اینکه اعتماد نسبت به خودرو از دست می رود دیگر زمان ها گم می شوند.

به هر حال، او روحیه درستی را حفظ کرد و به همراه گروه خودش با روش های مختلفی به دنبال تنظیم کردن خودرو گشت. ما به گونه ای به چیزی رسیدیم که او از لحاظ بالانس و تعادل به مراتب راضی تر بود اما او پس از آن نتوانست قفل زمان سازی را باز کند و این الان نگرانی است که وجود دارد و ما الان باید بررسی کنیم این مسئله را و گره گشایی کنیم.

22 دیدگاه

 1. REZA.M

  30

  10

  فتل بعد از تعیین خط گفته تمام توانم رو گذاشتم اما ماشین از این سریعتر نمیره.
  امروز هم آنبورد دور تعیین خط فتل اومده.حتی یه اشتباه کوچک هم نداشته اما بازم ۶ دهم از لکلرک‌ کند تره.
  البته غیر ممکنه کار فراری باشه فتل خودش راننده نیست.چطور ممکنه فراری ماشین رو دستکاری کرده باشه یا ماشین ضعیف به فتل داده باشه.
  هلموت مارکو هم حرف مفت میزنه که میگه ماشین فراری سریعتر شده و به ما نزدیک تر شدن اما این سرعت فقط توی ماشین لکلرک‌ وجود داره.
  برنی اکلستون هم دیگه رد داده که میگه امیدوارم فراری با فتل منصفانه رفتار کنه.
  همش شایعست که صدای موتور لکلرک‌ با موتور فتل تفاوت داره.
  شایعه است که آپدیت تعلیق عقب فقط رو ماشین لکلرک‌ بوده(اتریش)
  اصلا فقط فراری و چارلز جوان خوبن
  #منطق

 2. meraj

  4

  0

  وفراری داره با تیمای میان جدولی مسابقه میده و این اصلا چیز خوبی نیست سباستین که همه میدونن که قهرمان 4 دوره فرمول یک هستش یه راننده عالی با اخلاق فوق العادش تا الان12امتیاز بیشتر کسب نکرده. لکلرک هم که امروز چهارم شد اصلا خطری برای مرسدس و ردبول نداره ( همیلتون بدون هیچ مشکلی از چارلز گذشت) از نظر من امسال مشکل ،مشکل فراری هست تا تقصیر راننده ها به خوب بودن راننده ها شکی نیست

 3. reza

  7

  0

  خدایه ببین با راننده مورد علاقه ام چیکار کردن

  امروز وقتی دیدم باز سب عقب افتاده تلویزیون رو خاموش کردم

 4. امید نورمحمدی

  0

  1

  فعلا دور دور دشمنان سب هست و لذت میبرند. استراتژی * امروز فراری برای سب که میبایست تک پیت استاپ اتخاذ میشد عملا کورسوی امید او را هم گرفت. و در رادیو سب نه به تیم بلکه به هرکسی که پای گیرنده تلویزیون یا هر نمایشگر دیگری نشسته اعلام کرد که قراری که صبح گذاشته بودند از طرف تیم بگند کشیده شد.
  مصاحبه بعداز مسابقه او هم کاملا واضح بود. مسابقه کثیف و تفاوت دو ماشین و استراتژی نابود کننده از دهان کسی درآمد که صداقت گفتارش برای هیچکس از اهالی و طرفداران فرمول 1 پوشیده نیست.
  حالا عده ای از روی نشنیدن یا ندیدن و نخواستن برای دیدن و شنیدن اهانت میکنند و اراجیف میگویند و بنظر خودشان در حال میدانداری هستند. لیاقت طرفداران بدون اندیشه و نه طرفداران واقعی فراری همین است که برای مکان چهارم هورا بکشند و آنرا پیروزی بدانند!!!
  مکان چهارمی که تا همین چند ماه پیش برای تیفوسی ها شکست محسوب میشد امروز مایه مباهات است. چه مدیر-مکانیک تیم و چه راننده تقریبا جوان تیم و چه طرفداران چشم و گوش بسته تیم هرچقدر دلشان میخواهد به مقام و مکان چهارم افتخار کنند. از حق هم نگذریم همین مقام شایسته اینان است و بیشتر و بهترش همان معجزه ای است که هفته قبل مصاحبه کننده در کمال شیطنت به لکلرک گفت “گویا امروز خدای مسابقات پشتیبان تو بوده”!!!
  سال 2018 (فقط دو سال قبل) وقتی سب سیلوراستون را فتح کرد همین گزارشگر با حال نزاری با وی مصاحبه کرد و همیلتون بزرگ هم شروع به بازرسی ماشین فراری کرد و امروز همیلتون از دوم شدن ناراحت است ولی فراری و تیفوسی ها مکان چهارم را جشن میگیرند!!!
  تفاوت یک قهرمان جهان با یک راننده معمولی در همین است. قهرمانانی مثل همیلتون و سب و آلونسو و شوماخر و … دوم شدن را بر نمیتابند و برایشان فرقی با صدم شدن ندارد ولی معمولیها بدنبال شکست همتیمی به هر قیمت هستند و مکان چهارم برایشان ستودنی است.
  بیاد ندارم مکس هیچوقت از چهارم شدن شادمانی کرده باشد. مکس هم یک قهرمان است و بزودی قهرمان جهان هم خواهد شد و تیفوسی ها سرگرم رقابت فرانسوی-اسپانیایی خود خواهند بود…

  سباستین وتل بنا به آمار رسمی منتشر شده در مدیای رسمی مسابقات در هفتادمین سالگرد فرمول 1 نفر سوم رانندگان تمام دوران است. همیلتون-شوماخر-سب- پراست و سنا. (جای همیلتون و شوماخر را بدلیل اینکه همیلتون بزودی رکورد شوماخر را خواهد زد جابجا نوشتم). چه بخواهید و چه نه…. چه خوشتان بیاید و چه نیاید… چه عصبانی شوید و چه شادمان سباستین وتل رکوردهای دست نیافتنی دارد و مرد سوم تمام دوران این رشته است. شما بروید برای مکان چهارم راننده مورد علاقه خود پایکوبی کنید و مارا متهم به تعصب و دروغ و بزرگنمایی کنید.
  حقیقت را نمیتوان انکار کرد *….

 5. نیما

  0

  0

  خيلي خوب شد كه سب داره میره سال بعد از این تیم. اسپین اول مسابقه تقصیر خودش بود ولی خیلی خوب برگشت به مسابقه و داشت جمعش میکرد که فراری با یه پیت استاپ عامدانه و بیجا دوباره انداختنش عقب. به نظرم همچین حرف غیر منطقی نیست که فراری ترجیح میده وتل نتیجه نگیره. به قول معروف آب که از سر گذشت چه یک گز چه صد گز
  برای فراری عملا فرقی نداره سب پنجم بشه یا دهم. آر فصلم میگن درسته ماشین خراب بود ولی تقصیر وتل بود که نتیجه نگرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید