فرمول یک ایران – تیم فرمول یک ریسینگ پوینت هنوز از حضور سرجیو پرز راننده خود در مسابقه هفته آینده سیلورستون مطمئن نیست. پرز مسابقه قبل را به دنبال مثبت شدن تست کویید 19 اش از دست داد. او از زمان مثبت شدن تستش به همراه فیزیوتراپ شخصی و یکی از اعضا تیم مدیریتی خود در قرنطینه است. دو نفر دیگر البته تست شان منفی شده است. هر سه نفر در هفته ای که مسابقه مجارستان برگزار شده بود به مکزیک سفر کرده بودند.

اوضاع پیچیده شده چراکه بر اساس دستورالعمل های بهداشتی بریتانیا به جای 7 روز، 10 روز قرنطینه الزامی است که این مفهومش آن است که او نمی تواند در بریتانیا مسابقه دهد. اوتمار سافنور مدیر تیم فرمول یک ریسینگ پوینت در این باره گفت:

ما به دستورالعمل های کشور بریتانیا پایبند هستیم و هرچه آنها بگویند اطاعت می کنیم. مطالب متفاوتی درباره تعداد روزهای قرنطینه در بریتانیا وجود دارد. از هفت روز تا ده روز اما از فرد مناسبی پرس و جو خواهیم کرد.

حتی اگر قرنطینه هفت روزه باشد تست او باید منفی شود. تلاش ما این است که در روز پنج شنبه از او تست به عمل آوریم و اگر مثبت باشد نمی تواند بازگردد.

اوتمار تایید کرد که در تست روز چهارشنبه که از جانب اداره سلامت بريتانيا از پرز گرفته شده نتیجه آن با تست فیا متفاوت شده بود. او افزود:

دلیل سردرگمی پیش آمده تفاوت استاندارد های ماموران فیا و بریتانیا بود. طبق استاندارد های اداره سلامت بریتانیا می توانید ببینید که روز چهارشنبه نتیجه را مثبت اعلام کردند و هفت روز بعد از آن قرنطینه باید صورت گیرد. به دنبال آن ده روز نیز گفته شد که مطمئن نیستم مربوط به الان باشد یا گذشته. هم جویا خواهیم شد که دستورالعمل چه چیزی است و هرچه بگویند انجام خواهیم داد.

سرجیو پرز - تمرینات جمعه گرندپری چین

سرجیو پرز

سافنور همچنین گفت که تیم هنوز به دنبال روشن شدن موضوع است. او ادامه داد:

باید به پاسخ درست برسیم. نمی دانم چه زمانی اما اندی استیونسون با آنها در تماس بوده است و به ما نیز نتیجه را به زودی خواهد گفت. زمان کمی داریم و قبل از جمعه باید مطلع شویم.

کاری را انجام می دهیم که صحیح است و از راهنمایی ها و دستورات پیروی می کنیم. چیزی که نیاز داریم دستورات واضح و شفاف است. اگر چکو همچنان حامل ویروس است به دنبال حضور او نیستیم. از اعضای تیم خود می خواهیم در برابر این ویروس محافظت کنیم و اگر روزهای قرنطینه را هفت اعلام کنند بازهم تست خواهیم گرفت تا از منفی شدن تست مطمئن شويم.

4 دیدگاه

 1. a Ferrari lover

  9

  0

  امیدواریم پرز زود تر خوب بشه (البته دوست هم داریم یه مسابقه حداقل از هالکنبرگ با این ماشین ببینیم) و هیچ کدوم از راننده ها هم کرونا نگیرن
  راستی شنیدین قرار مسابقه ایتالیا ایمولا(Imola) تو دوروز باشه و فقط با یه تمرین 90 دقیقه ای باشه فکر کنم امتحانیه برای فصل های بعد

  • |ZXE-LECLERC16|

   1

   4

   آره شنیدم،اونم تو ایمولا یه خورده تعجب بر انگیزه
   یه چیزی یادم افتاد:یادتونه قرار بود تعیین خط ریس های فرانسه و بلژیک و روسیه یه مسابقه 45 دقیقه ای باشه؟
   البته فرانسه که لغو شد ولی2 تای دیگه هستن!

   • Ash

    0

    0

    خیر این واسه مسابقه معکوس بود که یکی از پیشنهاد های نحوه تعیین خط باشه
    وقتی مسابقه معکوس نباشه اونم نیست
    هرچیزی که شنیدین درست نیست دوست من یا شاید تا وقتی که مطلب به شما برسه کل قضیه عوض و فرق کرده

  • Ash

   0

   0

   مکزیک 2018 هم همینجوری بود ولی خوب دیدیم که فصل 2019 این نحوه تمرین و تایم گیری انجام نشد
   تازه اگه قانون اینجوری بشه دیگه گرندپری معنا نداره این یک نوع دیگست//

دیدگاه خود را بیان کنید