فرمول یک ایرانالکس آلبون هنوز در انتظار کسب اولین سکو در فرمول یک بوده در حالیکه هم تیمی او، مکس ورشتپن، در سه مسابقه گذشته توانسته دو سکو را کسب کند. اما کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول از راننده اش در برابر انتقادهای بی دلیل و ناعادلانه دفاع می کند.

من فکر می کنم انتقاداتی از الکس وجود داشته که به نوعی بی جا و ناعادلانه بوده است.  اگر به مسابقه اول در اتریش نگاه کنید، با استراتژی خوب او در موقعیتی قرار داشت که بتواند در آن مسابقه پیروز شود و با لوئیس همیلتون برخورد کرد، او در مسابقه بعدی چهارم شد و مسابقه بعدیش نیز پنجم.

ما می دانیم خودروئی که امسال برای رانندگان خود فراهم کرده ایم، بهینه سازی نشده و برخی ویژگی های دشوار را داراست و برای راننده ای که تجربه ی زیادی ندارد، کار سختی است.

اما نحوه برخورد او با اوضاع و فشاری که وجود دارد، بسیار چشمگیر بوده است. به نظر من او فقط به زمان احتیاج دارد و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا آنجا که می توانیم از او حمایت کنیم و چیزهایی مانند تجربه ی مهندس مسابقه ای جدید او به این مسئله کمک خواهد کرد.

الکساندر آلبون

الکساندر آلبون

مهندس مسابقه ای جدید الکس آلبون

ردبول در هفته ی گذشته اعلام کرد که مهندس مسابقه ای سابق دنیل ریکاردو، سایمون رنی را برای خودروی الکس آلبون در نظر گرفته و هورنر در این باره گفت:

سایمون مدت ها در این تیم بوده و به عنوان مهندس مسابقه ای مارک وبر و دنیل ریکاردو کار می کرد. سایمون به انتخاب خودش در انتهای 2018 کارش در پیست را رها کرد و به مقر تیم رفت و طی چند سال گذشته آنجا بوده است.

اما با توجه به مسائلی که در حال حاضر با خودرو و یک راننده بی تجربه مانند الکس داریم، احساس کردیم که مهندس مسابقه ای که مشغول کار با الکس بوده برای تحمل چنین فشاری نسبتاً بی تجربه است.

بنابراین ما سایمون را برای بقیه فصل دوباره به خط مقدم نبرد در پیست آورده ایم و به نظر من یک فرد باتجربه مانند سایمون قطعاً برای او مثبت خواهد بود.

11 دیدگاه

 1. THE MINDBLOWER

  5

  7

  اگه برخورد برزیل و اتریش نبود الان خیلی چیزا در مورد البون فرق میکرد

  • Ali

   3

   4

   اره فرق میکرد ولی قبول کنین که خودشم توی تصادف اتریش سهل انگاری کرد، خب قرار نیست که خیلی راحت نفرای اول و دوم بهش راه بدن، توی پیچ سبقت گرفتن خیلی ریسکش بالاس اونم وقتی میدونی اختلاف لاستیک خیلی زیادی با دونفر جلویی داری و توی کفی بعدی خیلی راحت میتونی سبقت بگیری، توی مسابقه دوم اتریش، ریکاردو دور اخر بود اگر اشتباه نکنم دو رده از دست داد که فقط سر پیچ با استرول برخورد نکنه، خود ردبولم داره میگه که این رانندت بی تجربس ولی همچین حرفایی رو راجب گسلی هم زدن، عاقبش اگر اینطوری ادامه بده مثل گسلیه

  • 33🦁Ali

   3

   3

   دقيقأ باهات موافق چون خیلی تأثیر میزاره رو عملکردش و بیشتر روحیش در مقابل همتیمی با مکس شدن هر چند نباید غافل بشیم رانندگی با ماشین ردبول سخت هست بازم دوس دارم 1بار شانس باهاش یار باشه سکو بگیره.
   گسلی و آلبون جنگندگی دارن ولی کویات واقعأ دیگه بی هیجان هست زیادی محتاط رانندگی می کنه کسل کننده..

 2. Mahmood.ghaedi

  2

  1

  اینا قبلا همینطوری شایدم بیشتر از این از گسلی حمایت کردن

 3. aryan261

  7

  2

  حمایت ردبول از آلبون رو مقایسه کنیم با حمایت فراری از فتل!

  • mohammad

   2

   0

   همه تیم ها همین هستند

   حتی استاینر هم از راننده هاش دفاع می کنه در مقابل بقیه

   این فراری ها نابودن

 4. ALEX-ALBON

  0

  3

  امیدوارم امروز امتیاز خوبی بگیره.
  همیشه جواب منتقدانش رو محکم داده.. منتظر ریس امروزیم ببینیم چیکار میکنه این پسر با استعداد.

 5. a Ferrari lover

  0

  3

  البته البون واقعیتش بیشتر ادم یکشنبه است تا شنبه برای همین تعیین خط های عالی نداره ولی اخرش زیاده فاصله اش با مکس تو تعيين خط زیاد خیلی زیاد

 6. ALEX-ALBON

  0

  0

  ردبول از وقتی این مهندس مسابقه ای جدید و برای آلبون آورده چرا آلبون ماشینش اینجوری شده؟؟؟
  این چ مهندسیه؟ امیدوارم ریس های بعدی حسرت مهندس قبلی و نخوریم