فرمول یک ایرانراف شوماخر احساس می‌‌کند که چارلز لکلرک سیاست بسیار قوی دارد و توانسته در جنگ سیاسی فراری، راننده با تجربه‌تر را “بکشد”.

چارلز لکلرک در آخرین فصل رقابتش با سباستین فتل برخورد جدیدی را میان دو ماشین فراری رقم زد. این برخورد با توجه به شرایط هفته قبل تیم فرمول یک فراری و اپدیت‌هایی که آورده بودند، بسیار ناخوشایند بود.

پس از برخورد، سباستین فتل اذعان داشت که این موضوع ناراحت کننده است اما هر دو راننده به اندازه کافی بالغ هستند که این موضوع را پشت سر بگذارند:

مشکلی نیست. فکر می‌کنم ما به اندازه کافی بالغ هستیم. ما این موضوع را پشت سر میگذاریم.

مشخصا این یک آخر هفته بد برای هر دو ماست. در کل شرایط سختی داشتیم و حالا با حذف شدن هر دو ماشین شرایط تلخی داریم.

در هر صورت این موضوع برای هر دو ما تلخ است. مشخصا انگیزه‌ای در کار نبود و به عنوان تیم روز سختی داشتیم.

اما باید مطمئن شویم که به خودمان آسیب نزنیم تا بلند شدنمان راحت تر باشد.

سباستین فتل و چارلز لکلرک - اسپانیا 2019

سباستین فتل و چارلز لکلرک

چارلز سباستین را از نظر سیاسی کشت

با وجود این حرف های سباستین، راف شوماخر معتقد است که چهار دوره قهرمان جهان خیلی قبل‌تر از این مصاحبه جنگ سیاسی در تیم را باخته است.

چارلز لکلرک لحظاتی پس از برخورد اشتباهش را قبول کرد و از تیم و فتل عذرخواهی کرد. شوماخر احساس می‌کند که لکلرک با این کار بلوغ خود را نشان داده است:

من واقعا باید بگویم که به نظرم لکلرک در این مورد بسیار باهوش‌تر از سباستین است.

او فورا تقصیر را به عهده گرفت و گفت “اشتباه من بود” و این تاثیر خیلی بهتری نسبت به “من از ماشینم راضی نبودم و به همین دلیل خوشحالم که در پیست ماندم” داشت.

لکلرک فرد خوبی است؛ با این وجود می‌تواند دیگران را به چالش بکشد. در تیم، او سباستین را از نظر سیاسی کشت. در زمانی بسیار کوتاه. او به طرز شگفت‌انگیزی نسبت به سنش انسان بالغی است.

فراری سال‌هاست که مسیر اشتباهی را طی می‌کند

در ادامه راف شوماخر گفت که به نظرش این برخورد توجه افراد تاثیرگذار تیم را جلب کرده است و سیاست پشت سر گذاشتن و ادامه دادن احتمالا دیگر منطقی نیست:

این تصادف در تاریخ ثبت خواهد شد. باور کردنش سخت است.

نمی‌توان این مسیر را ادامه داد. شرایط در فراری باید تغییر کند. آن‌ها سال‌هاست که مسیر اشتباهی را طی می‌کنند.

بسیاری از مدیران خواستار نشان دادن عواقب کار هستند اما فکر نمی‌کنم الان زمان مناسبی برای این کار باشد. انجام این کار در اواسط فصل بی معنی است. اما باید بررسی را شروع کنید. هیچ “ادامه دهید” دیگری وجود ندارد.

42 دیدگاه

 1. Mahmoud

  20

  3

  برخورد فتل و لکلرک به خاطر اشتباه لکلرک بود. اما اینکه اتریش قبلی ماشین قابل کنترل نبود و فتل به زور داشت ماشینو نگه میداشت دیگه اشتباه فتل نیست که فتل بگه من اشتباه کردم و قبول میکنم.
  ولی درکل لکلرک سیاسیش قویه😂

  • ELYAS FOROZANDEH

   19

   1

   داداش
   فتل مثل کف دست میمونه
   رک و بی غله و غش
   نا خالصی نداره

 2. etehad

  10

  2

  با اینکه سباستین در کنار یکی از بهترین رانندگان فرمول یک چه از نظر فنی و چه از نظر جنگ سیاسی قرارداشت ( مایکل شوماخر ) ولی با این حال نتوانست یکی از جنبه های مهم فرمول یک را از آن یاد بگیرد و آن هم بحث امور روانی و جنگ سیاسی روانی است
  سباستین از نظر رانندگی و فنی عالیست ولی از نظر روانی و روحی شباهتی به آلمانی ها ندارد و در اکثر مسابقات هیجانی شدنش و کنار گذاشتن منطق و باختن جنگ های سیاسی شاهد بودیم همانند آن حرکتی که بعد از سیفتی کار کرد و با ماشینش به آرامی به همیلتون زد و تقریبا با این کار قهرمانی آن فصل را از دست داد

 3. BAHRAM

  9

  18

  به همین دلیله که حس میکنم لکلرک میتونه جانشین مایکل باشه و اون دوران رو زنده کنه
  مایکل یه ویژگی دیگه هم داشت و اون اصرارش برای جذب افراد درسته. امیدوارک لکلرک هم این ویژگی رو داشته یاشه

  • erfan.f

   10

   3

   بنظر من هیچکس نمیتونه جای شوماخر رو بگیره

 4. Sohrab

  7

  0

  امروز وتل با براندل مصاحبه میکنه
  ساعت چند هست ؟
  سایت پوشش میده ؟
  پخش زنده رو مصاحبه رو از کجا میتونیم ببینیم ؟

 5. ....kh:n....

  10

  11

  هیچ کشتنی در کار نیست
  اشتباهات وتل ازآلمان۲۰۱۸تا نیمه اول فصل ۲۰۱۹ باعث این اتفاقات شد

  • yaser

   1

   1

   باعث شد لکلرک از عقب سوار وتل شه داداش؟ درسته؟ ببین یک دلیل داره ترس از فتل ، آپدیت داشتن خودش با آپدیت راحت نبود نخواست کسی دیگه هم راحت باشه، ایتالیا رو یادته که تعیین خط ، کثیف ترین کار ممکن، اون thank you وتل از یاد ها نخواهد رفت، بعد روسیه چقد غر غر کردو، و برزیل با یکم تواضع میتونست دو تا dnf رو دست فراری نمونه، خلاصه ماجرا لکلرک با تجربه هایی که این پسر تاد تو فراری داره دارن با سیاست های کثیف شون جا پاشون سفت میکنن،ولی اونور ماجرا ساینز مثل فتل جنتلمن ممکن نباشه، کی میدونه پس تا اون موقع

 6. REZA.M

  21

  7

  در واقع پسر تاد و الکان باعث این کار شدن نه لکلرک‌.
  در ضمن به هیچ وجه لکلرک‌ حتی نزدیک به شوماخر هم نیست.
  در مورد اشتباهات فتل هم گرهارد برگر میگه چهار دوره قهرمان جهان فراموش نمیکنه چطور رانندگی کنه این ماشین فراریه که مشکل داره.همینطور میگه سال گذشته فراری فقط در دو مسابقه ماشینی که فتل میخواست رو بهش داد و در هر دو بار فتل اولین کسی بود که از خط پایان رد شد.بعضی از دوستان میگن فتل افت کرده اما در واقع این شاسی فراریه که از ۲۰۱۸ هرساله داره افت می‌کنه.فتل چطور ۲۰۱۷ از این اشتباهات نکرد؟

  • ELYAS FOROZANDEH

   4

   1

   با حرف اولتون مخالفم
   ولی بقیه همش کاملا درست و منطقیه

  • erfan.f

   8

   5

   اشتباهش تو المان کانادا و برزیل………… هم تقصیره شاسی و الکانه؟

   • BAHRAM

    5

    9

    Rosberg on Vettel: ‘His four world titles no longer count’
    این حرف نظر نیکو. روسبرگ بعد از مسابقه اول اتریش بود که سب اسپین شد همینو سرچ کنید مطلبش بالا میاد
    ادی ارواین هم چند روز پیش گفت من اگر مدیر فراری بودم دستمزد وتل رو پرداخت و مرخصش میکردم نمیذاشتم امسال مسابقه بده و در ادامه کفت وتل خیلی اشتباه میکنه

   • REZA.M

    5

    6

    اشتباه کانادا و برزیل؟برزیل یه برخورد بود و کانادا هم که همه می‌دونیم چی شد.

   • REZA.M

    10

    5

    ٬BAHRAM٬
    مصاحبه این دو نفر رو هیچوقت فراموش نکن تا روزی که فتل بزنه تو دهن جفتشون.اون روز خواهیم دید که باز هم حرف میزنن یا نه.این دوتا نگفتن چرا فتل ۲۰۱۷ اشتباه نمی‌کرد؟بزرگترین اشتباه فتل اینه که در مواقع حساس فکر می‌کنه ماشین فراری بهترین ماشین فرمول یکه و به این لگن فشار میاره‌.
    به عنوان مثال شاید فکر کنید فتل بعد از برخورد با ساینز اسپین شد اما فتل قبل از برخورد با ساینز کنترل ماشین رو از دست داد اما چرا؟چون خیلی شدید ترمز گرفت و ماشینش تحت ترمزگیری پایداری نداشت و خود بینوتو هم قبول کرد که یه مشکلی توی ماشین فتل وجود داشته فیلمش رو هم که دیدید.و دقیقا فتل به عدم پایداری عقب ماشین تحت ترمزگیری حساسیت داره!
    در ضمن
    روزبرگ برای افزایش بازدید پیج و کانالش این حرفا رو میزنه و برای اینکه بگه بعد شوماخر قهرمان آلمانی ها منم.هنوز فراموش نکردیم هرجا می‌رفت جام قهرمانی رو با خودش میبرد که بگه من آخرین کسی هستم که تونسته لویس رو شکست بده.
    بعضی ها مثل روزبرگ و ارواین این حرفا رو میزنن و یکی هم مثل آلن پراست میگه از لحاظ فنی هیچکس در سطح فتل نیست.

   • REZA.M

    7

    3

    فراموش کردم بگم.رسانه های ایتالیایی تا چند ماه پیش معتقد بودن مشکل فراری فتله.اما بعد از اتریش تیتر زدن فراری نه راننده داره نه ماشین.میگن فتل بخاطر شرایط قراردادش گیج شده و لکلرک‌ هنوز هم فکر می‌کنه داره توی مسابقات مجازی رانندگی می‌کنه.
    یکی از اساسی ترین مشکلات فراری رسانه های ایتالیایی هستن که هیچوقت نمیتونن دهنشون رو ببندن و فقط فشار روی راننده و تیم رو بیشتر میکنن.

  • erfan.f

   2

   2

   درسته تو جدول هیچ تاثیری نداشت ولی همین برخورد یک سکو و حداقل 20 امتیاز رو به فنا داد
   کانادا هم میتونست پنالتی نداشته باشه ولی له هرحال قبلش اشتباه کرد

 7. alireza_h

  8

  10

  لکرلک و ورشتپن بهترین‌های این نسل هستند و برای من یاداور پراست و سنا

  دوران همیلتون و فتل رو به پایان هست. و دل بستن به این دو و تخطئه نسل جوون فقط باعث می‌شه در آینده علاقه‌ای به پیگیری فرمول یک برای شما باقی نمونه

  • REZA.M

   12

   5

   چند ساله داری فرمول یک رو دنبال میکنی؟اگه فرمول یک رو خوب بشناسی این حرف رو نمی‌زنی.با شرایطی که الان توی فرمول یک برقراره دیگه جوان بودن اهمیتی نداره.توی فرمول یک هر راننده تا زمانی که ماشین خوب داشته باشه دورانش به پایان نمی‌رسه.همیلتون بیشتر از ۱۰ سال از ورشتپن و لکلرک‌ سنش بیشتره اما آیا دورانش به پایان رسیده؟در ضمن لازمه بدونی دوران فتل بعد از ۲۰۱۸ به پایان رسید.چون بعد از ۲۰۱۸ هیچوقت فراری ماشین رقابتی نداشته.
   لکلرک‌ و ورشتپن هم اگه ماشین قهرمانی نداشته باشند هیچوقت قهرمان نخواهند شد.استعداد به تنهایی کافی نیست.استعداد بهتر از فتل؟فتلی که سال ۲۰۰۸ با ماشین توروروسو پل گرفت و مسابقه رو برد ولی الان کجاست؟5 سال از عمرش بدون هیچ نتیجه ای توی فراری گذشت.بهترین سال فتل توی فراری همون 2017 بود که ماشین تا حد زیادی مناسب سبکش بود و همه دیدیم که چطور رانندگی میکرد و چطور سبقت میگرفت که متاسفانه اتفاقاتی که تا حد زیادی از کنترل فتل خارج بود قهرمانی رو ازش گرفت.

   • 33🦁Ali

    8

    6

    رضا جان عالی تفسیر کردی🤙..
    واقعأ اگه راننده هم بهترین مهارت و استعداد داشته باشه ولی آپشن نداشته باشه ارائه کنه(ماشین قهرمانی) کاملأ قربانی میشه فقط عمرش تو پیست از بین میره..
    فرمول وان باید حتی 1بارم شده قهرمان بشی که ازش یادی کنن در آینده

   • MrdTheGreat

    0

    0

    به نکته خوبی اشاره کردی 👌
    ماشین رقابتی و قابل اطمینان مهمترین فاکتور برای قهرمانی هست
    چیزی که هملیتون از ۲۰۰۷ تا الان همیشه داشته

  • maranello

   1

   4

   اونا رو هم دوس داریم حالا تا کسب تجربه و کسب قهرمانیشون به وتل و همیل میپردازیم

 8. محسن

  2

  1

  آبا کسی میدونه مشکل فراری از موتوره یا مشکل آیرودینامیکی دارن

  • ALEX-ALBON

   6

   4

   هم موتور هم آیرو به اضافه مدیریت ضعیف و گاراژ ضعیف تر با پیتهای بالای 4 ثانیه و مکانیکانیکای سردرگم و استراتژیستی که هر4مسابقه توی 2تاش اصلا یادش میره واسه چی داره حقوق میگیره_
   فتل بنده خدا با چنین مجموعه ای درگیربود سال دیگم فتل و خواهیم دید
   ازین به بعد نوبت لکلرکه که زیر دست این مجموعه تلف شه.
   اولین تلفاتشم تو ریس قبل دیدیم
   هه!!
   من اصلا متوجه نمیشم فراری بااین اوضاعش اصلا چرا توی ف1 حضور داره.؟

 9. JBjb

  15

  7

  دیگه برا همه معلوم شده فشار و حمایت های سیاسی و پشت پرده برای لکلرک به فراری از سمت پادشاه موناکو و ایجنت فرانسویش نیوکلاس تاد بوده ( پسر ژان تاد رئیس حال حاضر فیا و مدیر سابق فراری که نفوذ بالایی داره ) و با لابی همین آقازاده ی تاد بود که تقلب های موتوری و سوخت فراری توی 2018 و 2019 محرمانه باقی بود جزئیاتش افشا نشد.

  وجهه فتل رو توی فراری با ماشین های مزخرف طراحی های ضعیف استراتژی های داغون و تقلب سوخت و موتور و بازی های سیاسی تخریب کردن.رسانه های ایتالیایی هم تا تونستن برای لاپوشونی خرابکاری ها و ضعفهای فراری، فتل رو تخریب میکردن و حتی برای زندگی خصوصیش شایعه سازی میکردند.امسال که دیگه جلوی فراری گرفته شده نمیتونه موتور تقلبی بده و واقعیت فراری و بینوتو افشا شده توی دنیا رسوایی براشون به بار اومده رسانه های ایتالیایی مقداری انتقاد میکنن ولی دست از سر راننده ها هم برنمیدارن.

  موتورهای تقلبی 2018 و 2019 فراری که هر وقت بقیه تیم ها اعتراض میکردن برای اینکه لو نرن سرعتش کم میکردن مثل 7 مسابقه آخر 2018 که بعد شکایت ردبول و گذاشتن چند تا سنسور کم کردن تا لو نرن و آخر بینوتو افتضاح ماشین فراری توی 7 مسابقه آخر 2018 رو ربط داد به آپدیت های ضعیف که ماشین رو کندتر و مشکلات تونل باد تا توجه افکار عمومی و تحلیلگرا رو از تقلب های فراری توی سوخت و موتور دور کنه ولی هم رسانه های ایتالیایی همیشه مزخرف و رسانه های انگلیسی حامی همیلتون فقط به بزرگنمایی اشتباه فتل توی آلمان پرداختن تا افکار عمومی رو از واقعیت ها دور کنن همینا مسابقه فوق العاده فتل توی مجارستان و بلژیک 2018 بعد از آلمان رو نادیده گرفتن در جهت پروپاگاندای خودشون درحالیکه بعد شکایت ردبول از موتور فراری توی 2018 و ماجرای آپدیت ها و تونل باد آقای بینوتو ماشین2018 فراری به حدی ضعیف شده بود که اگر عملکرد بد بوتاس توی تعیین خط آمریکا 2018 و برزیل 2018 نبود فتل همون دو تا رتبه دومی تعیین خط رو هم در 7 مسابقه آخر نمیگرفت و فراری که توی 7 مسابقه اخر 2018 درستکار شده بود ماشین رقابتی دیگه نداشت..ریس پیس ( سرعت مسابقه ای ) رو هم فراموش کنید کلاس فراری درستکار بالاتر از این حرفاست :))) .

  سخن بزرگان : یک فراری درستکار یک فراری کند هست. ( هم آخر 2019 اثبات شد و بعد رسوایی سوخت لکلرک آخر 2019 که ماموران فیا فهمیدن و الان هم فراری درستکار 2020 که سطحشو میبینید )

  تایم های فراری ها توی تعیین خط اتریش 2020 از 2018 اتریش خودشون هم ضعیف تر بود و اشتباه مهلک بینوتو توی طراحی خیلی ضعیف 2019 و اون عقب ناپایدار و بال جلوی عجیب غریب بود ( که هنوزم هست و ادامه داره ) که خیلی بد بود ماشین فراری 6 مسابقه اول 2019 اگه برخورد وشتپن بوتاس توی پیت لین موناکو 2019 نبود تمام اون 6 مسابقه اول 2019 رو هیولاهای W10 مرسدس 1-2 میکردن و وسط فصل 2019 بینوتو برای کم کردن فشارها و انتقادها مجبور شد تقلب ها رو خیلی دیگه رو کنه تا لکلرک و فتل پول پوزیشن بگیرن و مسابقه ببرن و مهندسای زیرک ردبول مچ بینوتو و فراری رو گرفتن و طی یک توافق محرمانه با فیا نتیجه اش شده فرغون 2020 که یادآور فرغون های 2014-2015-2016 فراری تو شروع عصر هیبرید هست.

  • aryan261

   3

   3

   خیلی وقته توی کامنت ها دنبالتون میگشتم.
   مثل همیشه بهره مند شدیم.
   بیشتر سر بزنید

  • REZA.M

   5

   5

   دمت گرم عالی گفتی.

  • iman

   7

   5

   Jbjbبر فرض محال که تمام تحلیلهای جنابعالی در حمایت از فتل و کوبیدن مجموعه فراری درست باشه شما هیچ استدلالی برای شکست 2019 از همتیمی جوان اونم در فصل اول حضورش در فراری و بدتر از اون شکست فاحش و با فاصله زیاد سال 2014 از ریکاردو در حالی که وتل راننده اول و عزیز دردونه تیم بود و همتیمی سال اول حضورش در تیم بود نمیتونید بیارید. در هر صورت این قلمفرسایهای شما فقط چند تا از همفکران خودتون رو تو این سایت قانع میکنه و عملکرد سالهای اخیر سباستین وتل کاملا واضحه و نیاز به این همه قلمفرسایی نداره

   • BAHRAM

    3

    2

    عالی گفتی ایمان خان

   • iman

    1

    0

    Bahram دوست عزیز مگه غیر از اینه

   • REZA.M

    2

    4

    ایمان
    اتفاقاتی که باعث شد فتل یا لکلرک‌ در سال ۲۰۱۹ از رقابت عقب بمونن.
    بحرین:بیرون فرستادن فتل حین تعیین خط توی ترافیک-مقصر تیم
    بحرین:اسپین شدن فتل:مقصر فتل
    بحرین:خراب شدن موتور لکلرک‌:مقصر تیم
    باکو:تصادف لکلرک‌ توی تعیین خط:مقصر لکلرک‌
    موناکو:اشتباه تیم حین تعیین خط و نرفتن لکلرک‌ به مرحله بعدی تعیین خط:مقصر تیم
    موناکو:تصادف لکلرک‌ در مسابقه: مقصر لکلرک‌
    فرانسه:خراب شدن ماشین فتل حین تعیین خط:مقصر تیم
    اتریش:خراب شدن ماشین فتل حین تعیین خط: مقصر تیم
    بریتانیا:به ستاپ نرسیدن ماشین فتل: مقصر تیم
    بریتانیا:تصادف با ورشتپن:مقصر فتل
    آلمان:خراب شدن ماشین فتل حین تعیین خط و نرسیدن به کیو۲:مقصر تیم
    آلمان:خراب شدن ماشین لکلرک در تعیین خط:مقصر تیم
    آلمان:تصادف لکلرک‌ و خارج شدن ماشین از مسابقه:مقصر لکلرک‌
    مونزا:از دست دادن کنترل ماشین حین مسابقه:مقصر فتل
    روسیه:خراب شدن ماشین فتل حین مسابقه: مقصر تیم
    ژاپن:تصادف لکلرک‌ در استارت مسابقه:مقصر لکلرک‌
    آمریکا:خراب شدن ماشین فتل حین مسابقه:مقصر تیم
    در ضمن من فقط اتفاقاتی رو نوشتم که باعث کسب امتیاز بیشتر نسبت هم‌تیمی شده.به عنوان مثال توی برزیل هر دو ماشین دی آن اف شدن و کسی امتیاز کسب نکرد.در مورد کانادا چون اون پنالتی که به فتل دادن رونادرست می‌دونم کانادا رو ننوشتم.
    این رو هم در نظر بگیر که ماشین مخالف سبک رانندگی فتل بود.
    خب ۱۰ اتفاق باعث شد که فتل از لکلرک‌ عقب بمونه که ۷ اتفاق مقصرش تیم بوده.
    ۷ اتفاق هم باعث شده که لکلرک‌ از فتل عقب بمونه که ۳ اتفاق مقصرش تیم بوده.
    خب حالا خودت قضاوت کن دیگه.اگه تیم فراری فقط توی سه مسابقه اشتباه نمی‌کرد فتل به راحتی بالاتر از لکلرک‌ تموم میکرد.
    در مورد ۲۰۱۴:اون فصل اولین فصلی بود که ماشین های هیبرید معرفی شدن و سبک رانندگی فتل هم کلا با ماشین های هیبرید مشکل داره.هورنر هم قبلا در مورد این توضیح داده.البته براندل هم گفت من فکر میکنم فتل عمدا عملکرد پایینی از خودش نشون داد تا از ردبول بره که البته من خودم اعتقادی بهش ندارم.

   • iman

    5

    2

    Reza.m👏👏👏👏👏من صحبتی ندارم، قضاوت رو میذارم به عهده افراد و افکار بیطرف، هر جا حاج فتل کم آورده مقصر ماشین و تیم و سبک طراحی بوده و هر جا که ایشون قهرمان شده از سر نبوغ ذاتی خودش بوده، کلا ما به این سبک کامنتها دیگه عادت کردیم، ولی 2014 که فتل عمدا نرونده دیگه جدید بود.چرا؟ از قهرمانی خسته شده بود یا میخواست یه حالی به دنیل و دیگران بده

   • aryan261

    1

    0

    آقا ایمان؛
    2014 اصلا بحثش جداست
    مرسدستوی تست های پیش فصل در اسپانیا قهرمان فصل شد و بقیه تیم ها هم شکست خوردن!!

   • aryan261

    3

    1

    جا داره حرف رضا عزیز رو که در کامنت ها آورده بود تکرار کنم:
    “گرهارد برگر میگه چهار دوره قهرمان جهان فراموش نمیکنه چطور رانندگی کنه این ماشین فراریه که مشکل داره.همینطور میگه سال گذشته فراری فقط در دو مسابقه ماشینی که فتل میخواست رو بهش داد و در هر دو بار فتل اولین کسی بود که از خط پایان رد شد.”

  • ....kh:n....

   1

   1

   دمت گرمJbjb کل حقایق رو گفتی حرف دل من.براوو.

  • Ali

   0

   0

   JBjb دوست عزیز کل حرفهات درست موندم فراری مشکل داره چه ربطی به همیلتون و رسانه ی انگلیسی داره؟؟ باز توهن توطئه زدین؟؟ من با بیشتر حرفاتون موافقم جز این نکته، البته اینکه این فراری که اعتبار فرمول یکه انگار فقط با تقلب سر پا بوده😑😑

 10. ALEX-ALBON

  1

  1

  چون بااین وضعیت فقط برندشون لگد مال میشه..همین
  ناکامیشون به10 سال رسید..
  ولی سال گذشته و امسالشون و نمیشه گفت ناکامی بلکه یه افتضاح مدیریتی بود
  دقیقا از همون روزی که یک آقای مهندس و گذاشتن تو پست مدیریت و خرابش کردن.

 11. rezairanmehr

  1

  0

  دورود
  سید امسال خبری از پادکست تحلیلی بعد از هر مسابقه نیست؟!

  • kimi

   1

   0

   اره خدایی فصل قبل با تحلیل ها خیلی حال میکردیم
   اما متاسفانه امسال مسابقات بشدت قابل پیشبینی و حوصله سربر شده

 12. امید نورمحمدی

  0

  0

  در مورد عدم تمدید سب و فراری (فراری با سب) صحبتها ضدونقیض و گاها خنده دار است. مثلا همین جناب شوماخر افاضاتی فرمودند که در نوع خودش کم نظیر است.
  فرض کنیم صحبت ایشان مبنی بر پیروزی سیاسی لکلرک صحیح باشد.
  1- در تیم فراری توانایی و مفید بودن راننده اولویت نمیباشد.
  2- برای برد سیاسی میبایست حامیان رده بالا داشت.
  3- برای برد سیاسی باید لابی موثر و گسترده داشت.
  4- با توجه به بند 2و3 هیچ راننده ای در فرمول 1 نمیتواند در مقابل لکلرک موفق باشد حتی اگر از او بهتر باشد!
  5- منافع تیم فرمول 1 فراری از امور سیاسی داخلی بدست میاید نه در رقابت سیاسی با رقبا!
  6- اصولا مدیران ارشد تیم فراری فقط بدنبال سنجش راننده هایشان در برد و باختهای سیاسی درون تیمی میباشند و …

  از طرفی ایشان ضمن تمجید از اعتراف لکلرک به اشتباه مرگبارش نسبت به صحبت سب درباره مشکل داشتن با ماشین در عین خوشحالی از بودن در مسابقه انتقاد داشتند:
  1- در فرمول 1 هیچکس به اشتباهاتش اعتراف نمیکند!
  2- باید از کسانیکه با بی ملاحظه گی و ریسک بالا موجب نابودی تیم میشوند و بعد عذرخواهی میکنند قدر دانی کرد!!!
  3- رانندگانی که با هر زحمتی و علیرغم داشتن مشکل برای تیم امتیاز کسب میکنند لایق نیستند و به آنها انتقاد وارد است!!!

  و در آخر تیر خلاص را به خودشان شلیک کردند و فرمودند در “اواسط فصل” نمیشود راننده ای را مجازات کرد:
  1- فصل 4 مسابقه ای برگزار میشود!!!
  2- اگر از اواسط فصل به هر دلیلی راننده ها بجان هم افتادند و تصادفهای متوالی کردند بگذارید بکارشان ادامه دهند چون دیر است!
  3- قبل از شروع اولین مسابقه مدیران بهتر است به کف بین و رمال مراجعه کنند تا دیر نشود!

  اصولا هر مطلب بی ارزش و فاقد معنایی که در تمجید از لکلرک باشد مهم است و حتما باید منتشر شود. هرچه نباشد فصل قبل لکلرک 9-12 سب را تایمگیر!!! کرده و با اینکه 12-9 در مسابقه باخته ولی امتیازات بیشتری برای قهرمانی درون تیمی کسب کرده و چهارم شده و تاریخ را نوشته! و البته اینها هیچ ارتباطی هم به آنتی سب بودن ندارد.
  بنده شخصا صحبتهای غلط آن گزارشگر بزرگوار را بیشتر میپسندم که بیخبر از علت عدم تمدید فراری با سب (ایشان فکر میکردند سب با فراری تمدید نکرده) فرمودند : توانایی لکلرک موجب فرار وتل شد!!!