فرمول یک ایرانلندو نوریس راننده تیم فرمول یک مک‌لارن بیان کرد که برای لحظاتی در پایان مسابقه و پس از اینکه به سکو رسید، فکر می‌کرد گول خورده است و باورش نمی‌شد.

لندو نوریس بعد از پنالتی که در تعیین خط و پس از اعتراض ردبول، به همیلتون داده شد، به رتبه سوم رسید. او در دورهای ابتدایی تا رتبه پنجم پایین رفت. در اواخر مسابقه و به دلیل برخورد همیلتون با آلبون و پنج ثانیه جریمه لوئیس و همچنین جریمه چکو به دلیل سرعت زیاد در پیت لین، در دورهای پایانی لندو شانس سکو را برای خود متصور بود. حرکت تهاجمی در پیچ 3 و عبور از سرجیو پرز باعث شد هوای تمیزی در پیش روی خود داشته باشد و سریع ترین دور مسابقه را در دور پایانی ثبت کند و هنگام عبور از پرچم شطرنجی در فاصله 4.8 ثانیه ای همیلتون باشد و نخستین سکوی خود را با مقام سومی کسب کند. لندو درباره مسابقه گفت:

نمی توانم صحبت کنم. فکر می کردم اشتباه می کنم و همه اینها نوعی فریب است. چند دور آخر در رده پنجم بودم و کارلوس می خواست از من عبور کند ولی تسلیم نشدم و از پرز عبور کردم و در نهایت سکو را کسب کردم.

مسابقه طولانی بود ولی تمام تلاش خود را کردم. دورهای آخر توانستم فشار بیاورم. نفسم بند آمده است. خوشحالم و به تیم افتخار می‌کنم. با در نظر گرفتن شرایط تیم در سال های گذشته این دستاورد بزرگی است و خوشحالم که جزئی از آن هستم.

کارلوس ساینز و لندو نوریس - آذربایجان 2019

کارلوس ساینز و لندو نوریس

نوریس در ادامه افزود :

از پنالتی پرز اطلاع داشتم اما همیلتون را نه. وقتی به ماشین جلویی نزدیک می شدم دچار مشکل می شدم و از جانب خودروهای پشت سر مورد حمله قرار می گرفتم. به همین خاطر تصمیم به عبور گرفتم و اطلاعی از جریمه همیلتون نداشتم و وقتی فهمیدم، تلاش خود و قدرت ماشین را بیشتر کردم.

 

 

مک‌لارن بخاطر مشکلات مالی ناشی از کرونا حدود 1200 نفر از کارکنان خود را اخراج کرد. بعد از شیوع این ویروس و تعطیلی مسابقات و تمام فشارها و مشکلات، آندریاس سیدل گفت:

هیچ چیزی مانند این سکو بعد از دوران سختی که گذراندیم لذت بخش نبود و خوشحالم که جزئی از این تیم هستم. رتبه سوم و پنجم باورنکردنی است.

 

6 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید