فرمول یک ایراناستبان اکون راننده فرانسوی تیم فرمول یک رنو طی مصاحبه ای بیان کرد که از پیوستن فرناندو آلونسو به تیم خوشحال خواهد شد.

اکون فصل آینده به دلیل پیوستن هم تیمی اش به مکلارن، راننده جدیدی را در کنار خود خواهد دید. فعلا آلونسو به عنوان گزینه محتمل بیان شده که هردو قهرمانی اش را با این تیم در سال های 2005 و 2006 کسب کرده است. فرناندو در پایان فصل 2018 و بعد از چهار فصل دشوار از مکلارن و فرمول یک خداحافظی کرد. وقتی از استبان درباره نظر او مبنی بر هم تیمی جدیدش سوال پرسیده شد، گفت:

من هیچ اعمال نفوذی در انتخاب هم تیمی ام ندارم ولی خوشحال می‌شوم آلونسو به رقابت ها بازگردد. رابطه خیلی خوبی با او دارم و تنها کسی که در آن فصل کلاه ایمنی خود را جا به جا کردم، او بود. او در کنار مایکل شوماخر بهترین بود، روزی به رقابت ها باز خواهد گشت که این امر به من عشق به این ورزش را می‎دهد.

نمی‌دانم آیا او باز می گردد یا نه اما من که بسیار خوشحال خواهم شد.

در پاسخ به این سوال که آیا سیریل ابیتبول مدیر تیم از این احساس او اطلاع دارد یا خیر پاسخ داد:

نمی‌دانم. شاید باید بعدا درباره اش صحبت کنیم.

فرناندو آلونسو و مایکل شوماخر

فرناندو آلونسو و مایکل شوماخر

رنو گفته است کرد که عجله ای برای اعلام هم تیمی اکون ندارد. آنها هم سباستین فتل و هم فرناندو آلونسو را در دسترس دارند. هم چنین دو راننده جوان آکادمی اش در فرمول دو به نام های گوانیو ژو و کریستین لاندگارد نیز شانس حضور در این تیم را دارند.

وقتی از ریکاردو درباره انتخاب هم تیمی پرسیده شد او گفت:

من فقط فرناندو را انتخاب می کنم. زیرا او باعت رشد شما خواهد شد و متاسفانه نتوانسته ام رانندگی کنار او را تجربه کنم. هم تیمی ها باعث پیشرفت شما خواهند شد و معیار خوبی برای عملکردتان هستند و شما دائما یاد می گیرید. هیچ راننده بی نقصی وجود ندارد. به همین خاطر آلونسو را انتخاب می کنم. البته از تجربه هم تیمی شدن با فتل نیز استقبال می کنم چراکه بار قبل خیلی سریع تمام شد.

دنیل ریکاردو و سباستین فتل - راننده ی فراری

آلونسو به اخبار پیوستنش به رنو خندید

فرناندو به انتشار خبری مبنی بر جایگزینی او با دنیل ریکاردو در میانه فصل را با خنده پاسخ داد. او در پاسخ به صحبت هواداری گفت:

در ظهر می شنویم که تیمی به آلونسو نه گفته و بعد از ظهر می شنویم راننده تیمی در فصل 2020 است!!! من در مسابقات ایندی 500 شرکت خواهم کرد و اگر چیز مهمی نیاز به گفتن باشد خودم آنرا اعلام می کنم.

تیم فرمول یک رنو هنوز پاسخی به این شایعات نداده اما منبعی اعلام کرده است که، هیچ راهی برای ریکاردو جز ترک تیم وجود نداشت و رنو قصد نگه داشتن وی برای پس از 2020 را نداشت!

رنو از اینکه ریکاردو قبل از شروع فصل جدید از جانب مکلارن انتخاب شده ناامید و ناراحت است. در همین راستا ابیتبول اعلام کرد حس می کند تیم های رقیب دنیل را مجبور به این کار کرده اند. او گفت:

من از دو تیم مشخص تعجب می کنم که چطور به او فشار آوردند که این تصمیم را بگیرد. با این حال برنامه ما تغییر نخواهد کرد. اگر ماشین بهتری داشتیم رانندگانی را مجذوب خود می کردیم و چنین اتفاقاتی پیش نمی آمد. حال باید به سمت جلو برویم. قوانین جدید و آینده اولویت ما هستند. او تصمیم خود را گرفته است.

4 دیدگاه

 1. آرمان رادمان

  6

  1

  شرایط درون تیمی رنو اصلا جالب نیست!
  با این شرایط رقابت رنو با مکلارن و ریسینگ‌پوینت خوب پیش نخواهد رفت.

 2. Sina

  2

  3

  به نظرتون اگه نیکو‌هالگنبرگ بیاد چی میشه؟

 3. Mjyz

  0

  0

  فعلا که ایشون حدود ۰.۶ از ریکاردو کندتره

  • Mjyz

   0

   0

   ببخشید ۳دهم