فرمول یک ایران – مسابقات W-series یا فرمول بانوان به دلیل شیوع ویروس همه گیر کرونا در فصل 2020 برگزار نخواهد شد و شروع فصل دوم این مسابقات به سال 2021 کشیده شده است.

تصمیم بر این شد که مسابقات فرمول بانوان با یک تقویم 8 مسابقه ای برای فصل 2020، که قرار بود از سینت پیترزبورگ روسیه در روز 30 ام ماه می شروع شود و در روز 31 ماه اکتبر در مکزیکو سیتی مکزیک به پایان برسد، با مشورت‌های صورت گرفته با فیا، فرمول یک، دی تی ام و تامین کننده‌ها و شرکای دبلیو سریز، به طور کامل لغو شود.

کاترین بوند مویر، مدیر عامل W-series، بیان کرده است:

پس از فصل موفقیت آمیز و ابتدایی 2019 برای این سری مسابقات، تصمیم گرفتیم که تا فصل 2021 به مسابقات ورود نکنیم.

اما حال ما روی تقویم هیجان انگیز W-series فصل 2021 هستیم و با افتخار تایید می‌کنیم که برخی از مسابقات فرمول بانوان در فصل 2021 به عنوان مسابقات پایه ای، همراه با گرندپری‌های فرمول یک برگزار خواهد شد.

در فصل 2021، پیش از مسابقه فرمول یک آمریکا در پیست آستین و مسابقه فرمول یک مکزیک در پیست اتودرومو هرمانوس رودریگز، مسابقات فرمول بانوان برگزار خواهد شد.

فرمول بانوان یک جنبش جهانی برای حمایت از اتومبیلرانی بانوان در هر جایی از دنیا بوده و قصد ایجاد علاقمندی به رشته اتومبیلرانی برای زنان و دختران سرتاسر دنیا دارد.

18 زن برای مسابقه در فصل 2020 انتخاب شدند که از 12 کشور مختلف بودند. هشت پیست انتخابی که قرار بود در این فصل نیز در آن‌ها مسابقه دهیم، در اروپای غربی و شرقی، آمریکای شمالی و مرکزی بود. یک تقویم بین المللی بود که فرمول بانوان به آن نیاز داشت.

برای همین، W-series برای اینکه این تنوع را شامل شود و پیام رسانی برای دختران و زنان جهان باشد، آن هم در شرایط ویروس همه گیر کرونا که اولویت سلامت و ایمنی رانندگان، کارکنان و تمام افراد دیگر که باعث ایجاد کمپین موفقیت آمیز W-series شده اند نیازمند سطحی از سرمایه گذاری می‌باشد که برای یک استارتاپ نوپا واقعا دور از دسترس است و امکان برگزاری این مسابقات را لغو می‌کند.

به هر حال، الان ما یک تصمیم خیلی سخت ولی در نهایت غیرقابل اجتناب را گرفتیم تا به هرگونه شک و شبهه ای در مورد برنامه ریزی‌های فصل 2020 پایان دهیم. ما انرژی خودمان را روی فصل 2021 متمرکز می‌کنیم، فصلی که در آن برنامه‌های مسابقه ای خودمان را بزرگتر و بهتر از قبل برگزار می‌کنیم.

ما امسال متعهد باقی می‌مانیم تا رانندگانمان را توسعه دهیم و سرگرمی را برای طرفداران وفادارمان در سرتاسر دنیا ایجاد کنیم. با این هدف ما به دنبال مسابقات مجازی و هیجان انگیز W-series هستیم که در روز یازدهم ماه ژوئن فصل 2020 برگزار خواهد شد.

علاوه بر این، تیم مدیریت خارق العاده ما که شامل دیوید کولتارد، که پیروز 13 مسابقه گرندپری است و تجربه فوق العاده بالایی را دارد، و مدیر مسابقه ای، یعنی دیو رایان، می‌باشد، برای رانندگانمان نصیحت‌های ارزشمند و پشتیبانی های لازم را دارد.

تاسف راس براون به دلیل لغو این سری اتومبیلرانی

راس براون، مدیر موتوراسپورت فرمول یک، در این مورد بیان کرد:

مسابقات W-series تاثیر فوق العاده بالایی را در دنیای موتوراسپورت داشته است و ما هیجان زده بودیم از اینکه آن‌ها در این فصل به تقویم ما می‌پیوندند.

این یک مسئله ناامید کننده و ناراحت کننده ای است که به خاطر دشواری‌های ایجاد شده ناشی از ویروس همه گیر کوید-19 این رویدادهای مسابقه ای دیگر برگزار نمی‌شود اما ما منتظر مسابقات هیجان انگیز W-series در فصل 2021 هستیم.

ویراستار » انسیه صفری

دیدگاه خود را بیان کنید