فرمول یک ایران – برخلاف اینکه تیم مرسدس به دنبال هفتمین قهرمانی دوگانه خود است، توتو ولف می‌گوید که او مرسدس را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی در فصل ۲۰۲۰ نمی‌بیند.

و به عقیده او این تفکر باعث می‌شود تا تیم همیشه رو به جلو پیشرفت کند. مرسدس در سال ۲۰۱۴ توانست با موتور V6 توربوشارژ خودش که در نوع خودش بی همتا بود به قهرمانی در فرمول یک برسد و پس از آن این تیم آلمانی همه قهرمانی ها از جمله رانندگان و سازندگان را از آن سال به بعد از آن خود کرده است ولی موتور دیگر فاکتور پیروزی آنها نیست درحالیکه رقبایی مانند فراری در این زمینه نیز خودنمایی می‌کنند.

موفقیت آنها در سالهای اخیر مدیون توسعه مداوم خودرو و بهبود عملکرد برای هر مسابقه پس از مسابقه دیگر است. مرسدس در سال پیش توانست از بیست و یک گرند پری پانزده گرند پری را با پیروزی به پایان برساند و پنج مسابقه ابتدای فصل را با یک و دو رانندگانش جشن بگیرد و همچنین در هشت مسابقه اول تنها رانندگان مرسدس در سکوی اول بودند.

Mercedes Amg F1 Abudhabi

تیم مرسدس بنز – گرندپری ابوظبی 2014

رئیس تیم مرسدس می‌گوید که به همین دلیل او مرسدس را به عنوان مدعی نمی‌بیند:

در طول این سالها ما هیچوقت خودمان را در رتبه اول ندیده ایم. بعضی ها ممکن است بگویند: این حرف ها تنها برای گول زدن رقبا است. ولی این تفکر ما است که ما هیچوقت به اندازه کافی خوب نیستیم و همین ما را مجبور می‌کند تا خلاقیت و نوآوری هایی در ماشین به کار ببریم و عملکردمان را بهتر کنیم.

این دلیل آن است که من نمی‌گویم: چه کسی مدعیست؟

بخاطر موقعیتمان در سال های اخیر ما قطعا در بین مدعیان بوده ایم ولی ردبول و فراری هم جزوشان هستند.

مرسدس در تست های پیش فصل توانست تا با زمان ۱:۱۵.۷ از والتری بوتاس که نیم ثانیه با سریعترین سرعت دیگر رانندگان یعنی مکس ورشتپن فاصله داشت، بهترین زمان را ثبت کند.

6 دیدگاه

 1. 33🦁Ali

  6

  4

  توتو با سیاست این حرفا نزن لوئیس باید رکوردا جابجا کنه حتمأ همه منتظرن شکست نفسی نفرمائید اگه نتونه باید زود بره سفیر مرسدس بشه

   • Mahmood.gh

    2

    5

    با همین سیاستشه ک ب قول خودت لوله کردن فرمول یکو

  • Danial

   4

   2

   به نظر شما مدیریت در هرجایی اگه بگه ما خوبیم و کامل دیگه پیشرفتی ایجاد میشه و یا انگیزه برای بهتر شدن بین اون تیم ایجاد میشه؟؟
   برای بهتر شدن حتی تو زندگی شخصی باید همین الگو رو داشت که من کامل نیستم و باید بهتر بشم نمیدونم چه اصراریه بگین با سیاسته،خالی بند یا هرچی
   سیاستی که باعث پیشرفت بشه چیز بدی نیست دوست عزیز

 2. JBjb

  8

  1

  بهترین مدیر تاریخ یک تیم فرمول یک
  نگرش و ذهنیتش فوق العاده است
  باید هم ثمره ی چنین طرز فکر و مدیریت برتری شاهکاری مثل هیولای مرسدس و برتری مطلق و قهرمانی های پیاپی باشه.
  روزی توتو وولف از مرسدس بره و مرسدس هم هنوز تو فرمول یک باشه قطعا ضعیف تر از دوران حضور توتو میشن.

دیدگاه خود را بیان کنید