فرمول یک ایرانلوییس همیلتون می‌گوید باوجود تلاش‌هایش برای بهبود شرایط محیط زیست، همواره نظرات منفی دریافت خواهد کرد چراکه او یک ستاره فرمول یک است.

همیلتون سال‌ها پیش به گیاه‌خواری رو آورده است و معمولا در شبکه‎‌های اجتماعی سعی می‌کند توجه افراد را به مشکلات محیط زیست، گرمایش زمین یا زباله‌های پلاستیکی جلب کند.

اما این قهرمان بریتانیایی فرمول یک گاهی اوقات به دورویی متهم می‌شود چراکه حرفه او چندان هم با محیط زیست ارتباط خوبی ندارد.

لوییس همیلتون تقریبا یک سال پیش جت شخصی خود را فروخت تا کربن تولیدی روزمره زندگی‌اش را کاهش دهد و حالا از “فعالیت‌های مسئولیت پذیرانه” خودش دفاع کرده است و می‌گوید که به خاطر حرفه‌اش، برخی افراد هرگز او را باور نخواهند کرد:

تغییر آب و هوا یک خطر جدی است. همه ما در قبال محافظت از آینده خود و نسل بعد ما مسئولیم.

با وجود سازمانی که در آن فعالیت می‌کنم، همواره قرار است نظرات منفی بگیرم اما لازم نیست بهترین باشیم تا بخشی از راه‌حل باشیم.

به عنوان شخصی با تاثیرگذاری زیاد در سازمان خودم، من در قبال تغییر فرمول یک از درون مسئولم. این شامل دیگر فعالیت‌های من هم خواهد بود.

من با تامی و پلیس هم کار مشابهی کردم. من اخیرا در نیت برگر که یک فست فود ویگن است سرمایه‌گذاری کرده‌ام و با مرسدس و دایملر هم روی یک سری ماشین‌ها همکاری می‌کنم.

لوئیس همیلتون - استرالیا 2019

لوئیس همیلتون – استرالیا 2019

باوجود تمام نظرات منفی که در این باره دریافت کرده است، همیلتون باو دارد که طرفداران او از تلاش‌هایش حمایت می‌کنند:

من همیشه به راستگویی با خودم و دیگران باور دارم و شفاف بودن در شبکه‌های اجتماعی هم بخشی از این موضوع است.

با داشتن شرایط من، مشخصا فعالیت‌هایم زیر ذره‌بین قرار می‌گیرند اما می‌دانم که طرفدارنم همیشه هوای من را دارند.

فکر می‌کنم این سنت قدیمی که باید “مردانه” رفتار کرد در حال تغییر است و مردم کم کم متوجه می‌شوند که لازم نیست “شکست ناپذیر” بود.

در نشان دادن آسیب‌پذیری نوعی قدرت نهفته است.

10 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  4

  2

  آخ نگو…..
  دیروز من خوابیده بودم ساعت ۴بعد ازظهر بود یک دفعه باخودم گفتم اَه راستی امروز یکشنبه است یادش بخیر یکشنبه ها مینشستم پای تلویزیون واسترس لحظه استارت ومسابقه و….

 2. Mohammad.gh

  6

  1

  خوب اینکه کلا برای حفظ محیط زیست کاری انجام بشه که خیلی خوبه حالا از طرف هر کسی باشه
  اما فروختن جت شخصی قطعا تاثیر مثبتی داشته، اگر الان موقع پروازها مثه مردم عادی با هواپیماهای تجاری یا همراه تیم سفر کنه و نه شخصی اجاره ای،
  یه سری مسائل که باعث میشه اینکارا کمرنگ بشه وجود داره، مثه کلکسیون ماشیناش، موستانگ شلبی، و شلبی کبرا و انواع اقسام فراری و مرسدس قطعا ماشین هایی نیستن که به محیط زیست کمک کنن
  در مجموع افرادی مثل همیلتون یه الگو برای خیلی از طرفدارانشون هستن، شاید خودشون اون کاریو که تبلیغ میکنن نتونن انجام بدن، اما باعث میشن بقیه ازشون الگو بگیرن و بیشتر سعی کنن محیط زیست رو حفظ کنن
  واسه همینه که به نظرم کار همیلتون (هر چیم که بخوان اسمشو بزارن، حمایت از محیط زیست یا بقول بعضیا ریا و نقش بازی کردن) در نهایت کار مثبتیه

دیدگاه خود را بیان کنید