فرمول یک ایران – در پی شیوع جهانی بیماری کرونا، مسئولین فدراسیون جهانی به دلیل مسائل پزشکی و پیشگیری از بیماری کرونا، نیمی از کارکنان خود را موقتا از کار کنار گذاشتند.

حدود ۵۰۰ نفر از کارمندان این ورزش در سنت جیمز مارکت لندن و بیگین هیل در کنت مشغول به کار هستند. کارکنان ارشد کاهش ۲۰ درصدی حقوق خود را پذیرفته اند و پیش بینی می‌شود چیس کری و اعضای ارشد نیز داوطلبانه کاهش دستمزد بیشتری را داشته باشند. ظاهرا میزان کاهش دستمزد کری، معادل کل دستمزد او است.

با تعطیلی مسابقات، تیم‌های شرکت کننده تقریبا همه کارکنان خود را به مرخصی موقت فرستاده اند. تیم‌های ویلیامز، ریسینگ پوینت و مکلارن کاهش دستمزد کارکنان ارشد و راننده‌های خود را تایید و اعلام کرده اند. نماینده‌های تیم‌های حاضر در فرمول یک نیز در روزهای گذشته با کری در مورد شرایط جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا و آینده این ورزش، تلفنی صحبت کرده اند.

پیش تر با تعویق قوانین جدید فرمول یک برای فصل ۲۰۲۱ موافقت شده بود و اکنون اقداماتی برای کاهش بار مالی تیم‌ها در دست اجرا است. این اقدامات می‌تواند شامل تجدید نظر در مورد امور مالی تیم‌ها، از جمله محدودیت کمتر برای بودجه ۱۷۵ میلیون دلاریی باشد که قرار است در سال ۲۰۲۱ اعلام شود.

ویراستار » انسیه صفری