فرمول یک ایران – دکتر هلموت مارکو از مواضعش درباره درست کردن یک “کمپ کرونا” برای راننده‌های ردبول، عقب نشینی کرده است. در چند هفته اخیر، یکی از نظراتی که بسیار غوغا به پا کرده بود و قطعا تعجب بسیاری را برانگیخته بود، نظر مارکو بود که پیشنهاد داده بود تمام رانندگان ردبول دور هم جمع شوند و سعی کنند تا با آلوده شدن به کرونا، در مقابل این ویروس ایمن شوند و با این نظر، برخی او را به بازیچه گرفتن زندگی مردم متهم کردند.

اما رئیس تیم فرمول یک ردبول، کریستین هورنر، اذعان داشت که مشاور تیمش زمانی این حرف‌ها را زد که بطور کامل از جدیت موضوع همه گیری کرونا باخبر نشده بود؛ و خود دکتر مارکو هم الان می‌گوید که هیچوقت برنامه او آلوده کردن رانندگانش نبوده است:

این درست نیست. این درباره عمدا آلوده کردن کسی نبود و پس از مصاحبه، از آن برداشت اشتباه شد. در اتریش شما از همه جا هجمه‌های ویروس کرونا را حس می‌کنید؛ در رسانه‌ها، در تلویزیون، در رادیو، در روزنامه ها و … و همه چیز درباره آن است. قطعا شما باید مراقب باشید و سعی کنید تا همه گیری را هرچه سریع تر تحت کنترل خود در بیاورید. بدیهی است که من فرزندانم را با خواست خودم به جنگ نمی‌فرستم.

مارکو سعی کرد تا نکته اصلی که مدنظرش بود را تصحیح کند. مثال‌های زیادی از افراد سالمند وجود دارد که در حال بهبود یافتن و ریکاوری هستند. با توجه به این نکته، مارکو حس می‌کند که افراد جوان مانند رانندگان ردبول، که ورزشکارانی در اوج دوران خودشان هستند، شانس بیشتری برای غلبه بر این بیماری و علائمش دارند. او در این باره افزود:

اگر افراد همسن من که پر خطر ترین سن برای این بیماری محسوب می‌شود می‌توانند از آن جان سالم به در ببرند، عادلانه است اگر‌ بگوییم که جوانان ورزشکار و قوی مانند رانندگان مسابقه‌ای ما حداقل باید کمتر از عواقب آن بترسند.
این تنها دلیلی است که ما ترتیب دادن یک کمپ تمرینی را برخلاف وجود خطر کرونا در نظر بگیریم. مهم تر از همه، این به آنها کمک می‌کند که حواسشان از این مسائل پرت شود و بدنشان قوی بماند. ولی ما هیچ صحبتی درباره آلوده کردن آنها به کرونا نداشته ایم.

ویراستار » انسیه صفری

5 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید