فرمول یک ایران – فلاویو بریاتوره به فرناندو آلونسو برای پیوستن به تیم فرمول یک مکلارن، این هشدار را داده بود که لوئیس همیلتون تحت نفوذ و کنترل ران دنیس قرار دارد.

بریاتوره به عنوان مدیر برنامه آلونسو، به او توصیه کرد که راهی تیم مکلارن نشود؛ زیرا پیش‌بینی می‌کرد که روابط نزدیک همیلتون با رئیس تیم، باعث ایجاد مشکلاتی شود. او در پادکست فرمول یک اذعان کرد:

به مکلارن رفت و من از این موضوع خوشحال نبودم؛ زیرا این حرکت مانند رفتن شوماخر به فراری نبود. فرناندو رویای مکلارن را نداشت.

بخصوص به او گفتم که “یک تازه وارد هم‌تیمی توست و این پسر جدید لوئیس همیلتون است، این پسر تحت نفوذ و کنترل ران دنیس است، دقیقا مثل تو برای من! به تو قول می دهم که دعوا خواهید داشت و این پسر تحت حمایت ران خواهد بود”.

آلونسو می‌گفت نه نه، من سریع تر از او هستم. اما نکته اینجا بود که هیچکس از جمله ران دنیس نمی‌دانست که لوئیس همیلتون چقدر سریع است. چون اگر می‌دانست، چنین پولی را برای فرناندو خرج نمی‌کرد.

بشنوید؛ پشت پرده جنجال آلونسو و همیلتون در مکلارن 2007

لوئیس همیلتون و فرناندو آلونسو مک لارن 2007

لوئیس همیلتون و فرناندو آلونسو مک لارن ۲۰۰۷

با این حال بریاتوره تصمیم گرفت که در سیاست‌های تیمی مکلارن دخالتی نکند:

ران دنیس همه کارها را به تنهایی انجام می‌داد و نیازی به کمک کسی نبود. من فقط تماشا می‌کردم و او همه کارها را انجام می‌داد.

می‌دانستم چه اتفاقی افتاده است، بعد از دو مسابقه وقتی بینید که تعویض لاستیک‌ها ابتدا برای همیلتون و بعدش برای آلونسو انجام می‌شود، گویای همه چیز خواهد بود.

ویراستار » انسیه صفری

2 دیدگاه

 1. Ali n

  1

  0

  آلونسو در اواخر سال ۲۰۰۵ با مک لارن برای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ قرارداد بسته بود و اون موقع هنوز هم تیمی اش مشخص نبود بعد چجوری بریاتوره میگه در ارتباط نفوذ و کنترل ران دنیس روی همیلتون به آلونسو هشدار داده؟

  • پویا اردلان

   0

   0

   البته اینرا که ناندو چه سالی با مک لارن قرارداد بست را نمیدانم، و اینکه وقتی هنوز 2 سال با تیم دیگری قرارداد داری ایا میتواتی باذایم دومی هم قرارداد ببندی، و ایا تیم رنو اصلا احازه میداد‌؟ این یک مقدار عواملی دارد که بیشنر به عدم امکان وجود داشتن ان دلالت دارد تا وجود داشتنش. اما اگر بپذیریم که صحبت شما صحیح است، احتمالا منظورش چند ردزی سبل از رفتنش است.
   ببسنید چیزیکه لینجا اصلا جور در نمیاد این است که قبل از راننده اول مدیر برنامه های او هستش که با تیم مذاکره میکند، پس اگر دارد اینطور میگوید یقیننا شما دارید اشتباه میکنید.

   نمیدانم اما دلایل برای درست نبودن صحبت شما زیاد است.
   شایدم درست باشد.

   اما …

دیدگاه خود را بیان کنید