فرمول یک ایران 

پیست آلمان دارای 16 پیچ است که 10 پیچ آن راست گرد و 6 پیچ آن چپ گرد است.

پیست آلمان

پیچ اول:

پیچ اول یک پیچ سریع و راست گرد است که برای عبور از آن ترمز گیری کوچکی انجام می شود. از نکات مهم ریسینگ لاین در این پیچ نگه داشتن خودرو در داخل پیست است، چرا که معمولا رانندگان به علت سرعت بالای پیچ (حدود 230 کیلومتر بر ساعت) در خروجی از روی رمپ عبور کرده و اخطار می گیرند.

پیچ های دوم، سوم و چهارم:

پیچ های دوم و سوم هم جهت و چسبیده به پیچ چهارم هستند. ریسینگ لاین پیچ دو بسیار مهم است چرا که تاثیر مستقیم بر روی ریسینگ لاین پیچ های سوم و چهارم دارد و بعد از پیچ چهار یک مسیر پرسرعت طولانی است بنابراین ورودی پیچ دوم با ایپکس دیرهنگام و برای کسب مسیر ایده آل بازتر در پیچ سوم و درنهایت کسب بهترین ورودی و خروجی برای پیچ چهارم به همراه استفاده از رمپ پیچ چهارم است.

پیچ پنجم:

در میانه ی مسیر پرسرعت، یک انحنای کوچک وجود دارد که به عنوان پیچ پنجم شناخته می شود. از آنجا که هر چقدر زاویه ی فرمان اتومبیل بازتر باشد، سرعت گیری نیز راحت تر خواهد بود، بنابراین رانندگان تلاش می کنند تا این انحنا را به بازترین شکل ممکن طی کنند.

پیچ ششم:

یک پیچ سنجاق سر (hairpin) که قبل و بعد آن مسیر مستقیم طولانی است و انتخاب ایپکس دیر هنگام در آن ضروری است.

پیچ هفتم:

پیچ سریع به سمت راست

پیچ های هشتم، نهم و 10 :

پیچ هشت با شعاع گردش کم به سمت چپ بوده و پس از آن نیز یک شیکین وجود دارد و سپس یک مسیر مستقیم وجود دارد.

پیچ 11 :

این پیچ از نوع یک گوشه ای ولی با شعاع بسیار زیاد است و رمپ های مناسب داخل و خارج پیچ نیز به کمک راننده می آیند تا با حداکثر سرعت ممکن از پیچ عبور کند.

پیچ های 12 :

پیچ 12 یک پیچ سنجاقی با گردش به چپ و قبل از شیکین 13 و 14 است. شعاع پیچ 14 کم است و راننده با توجه به سرعت بالای شیکین بعد از آن نیاز به یک خروج سریع از پیچ دارد.

شیکین پیچ های 13 و 14 :

پیچ های 15 و 16 :

دو پیچ پیاپی و هم جهت که قبل از مستقیمی اصلی قرار گرفته اند. پیچ 16 سرعت بیشتری نسبت به پیچ 15 دارد ولی هر دو پیچ از پهنای زیادی برخوردارند و این امکان را به رانندگان می دهد تا به جای فشار برای دستیابی به ایپکس دیرهنگام، از ریسینگ لاین با ایپکس هندسی استفاده نمایند.

 

موفق و سربلند باشید…

3 دیدگاه

 1. رضا

  0

  0

  ممنون?

 2. محمدعلی توفیق

  0

  0

  خیلی خیلی ممنون

 3. amir hosein

  0

  0

  عالی