فرمول یک ایران – تیم فرمول یک هاس در یک اقدامی ناگهانی تصاویر مرتبط با خودروی فرمول یک فصل 2020 خودش را منتشر کرد و بیان کردند که دیگر نمی توانند بیشتر صبر کنند!

کاناپولیس، کالیفرنیای شمالی در ششم ماه فوریه 2020 تیم فرمول یک هاس، از چالشگر فصل 2020 فرمول یک خودش به نام VF20 رونمایی دیجیتالی کرد. این چالشگر توسط راننده هایی به نام کوین مگنوسن و رومن گروژان پا به پیست خواهد گذاشت. می توان گفت که تیم هاس با طرح دیجیتالی که منتشر کرده است می خواهد از همان رنگ سنتی و اصلی خودش یعنی خاکستری/قرمز/مشکی استفاده کند.

اتوماسیون صنعتی هاس یکی از بزرگترین شرکت های تولید و ارائه خدمات ماشینکاری در جهان که توسط مالک همین تیم هاس یعنی “جین هاس” بنا شده است به عنوان حامی مالی اصلی این تیم شناخته می شود و نشان از این برند روی سایدپادها، درپوش موتور، صفحات انتهایی بال جلو و بال عقب نقش می بندد. درست شبیه به طرح سال 2016 تیم هاس برای خودروی VF16. حامیان مالی دیگر این تیم که طرح و نمادشان روی خودرو نقش می بندد شامل برند های( Pirelli JACK & JONES, PEAK, BlueDEF, Richard Mille, Alpinestars, Windshear) می باشند و دو برند (MindMaze و Nominet) نقش های کلیدی را در عملیات اجرایی این تیم در پیست را عهده دار می شوند.

VF20 رونمایی اصلی و فیزیکی خودش را در روز نوزدهم ماه فوریه در ساعت 8 صبح بیرون از گاراژ تیم هاس به هنگام شروع تست های پیش فصل بارسلونا تجربه می کند. جین هاس مالک این تیم می گوید:

من خوشحال و راضی هستم از اینکه خودرو دوباره طرحی الهام گرفته از اتوماسیون هاس را به خودش دیده است. این مطمئنا طرحی است که مردم با آن (خودروی هاس) را تشخیص می دهند. رک بگویم، امیدوارم که VF20 بتواند همان فرمی را که ما در فصل 2018 داشتیم و توانستیم رده پنجم را به دست بیاوریم را به ما برگرداند. فصل 2019 فصل سخت و طاقت فرسایی بود. این فصل(2019) یک فرایند آموزشی را تجربه کردیم، چیزی که به سراغ هر تیم فرمول یکی در یک زمانی می رود. من اطمینان دارم که ما درس های لازم را فراگرفتیم و آن ها را به شکل کاربردی در طراحی VF20 در نظر گرفتیم و این چالشگر جدیدمان را رقابتی تر ساختیم. برای من مهم است که به آن ترکیب(حالت رقابتی) برگردیم و به طور پیوسته امتیاز کسب کنیم. مطمئنا ما این توانایی را داریم و اثبات کردیم که سازمانی هستیم که می توانیم.

مدیر تیم فرمول یک هاس، گونتر استاینر بیان کرده است که:

همیشه دیدن توسعه یک خودروی فرمول یک هیجان انگیز است و بدون شک VF20 ضعف خودروی قبلی را جبران خواهد کرد. با توجه به ثبات قوانین، ما این فرصت را داشتیم که بتوانیم درک بهتری از خودرو بدست بیاوریم و راه حل های بهتری برای ساخت و طراحی VF20 به کار بگیریم. سال قبل واقعا یک قدم رو به عقب بود و چیزی نبود که من می خواستم ولی شما همیشه از این موقعیت ها چیزهایی را یاد می گیرید. همه ما یاد گرفته ایم. همه در تیم به خودشان نگاه کردند و درک کردند که می توانند در کجاها بهتر کار کنند. من مشتاق به این هستم که VF20 در پیست حضور پیدا کند. به مانند همیشه، در روز تست شما چیزهای زیادی را می خواهید. اما دورهای زیاد، دوام و سرعت چیزهایی هست که ما از آنها استقبال می کنیم تا موقعی که خودمان را آماده می کنیم برای اولین مسابقه در استرالیا.

10 دیدگاه

  • |ZXE-LECLERC16|

   2

   0

   خیر عزیزم،دوتا پره توی دماغه بال جلو شاید ولی انحنای زیر بال جلو و کنار بال جلوش تقریباً شبیه مرسدس هست.توی نگاه اول و در حالی که بارج بورد ها دیده نمی شن ماشین مناسبی به نظر میاد،امیدوارم هاس باهاش فصل خوبی رو داشته باشه 🙂 🙂 🙂 🙂

   • |ZXE-LECLERC16|

    2

    0

    حرفم رو پس می گیرم
    به جز انحنای روی بدنه کنار سایدپاد کاملاً SF90هست

  • mahyar

   2

   0

   خوب دیروز بود فکر کنم که یحو دیدم توی اینستاگرامشون عکساشو رو گذاشتن .
   بعد دیشب ی مقاله داشتم راجع بهش میخوندم .
   که جالبته که توی اون مقاله هم نوشته بود خیلی به sf90 شباهت داره و…
   منم کنجکاو شدم رفتم باز ماشین رو نگاه کردم .
   انگار خود sf90 بود

 1. Sohrab

  3

  0

  جناب حسینی بزرگوار
  برای فصل 2020 از تایرهای 2019 استفاده میشه ؟؟
  این ماشین هاس براساس دانفورس کم درگ کمتره درسته؟!

  • سید علی حسینی

   3

   0

   سلام، آره تغییری توی تایرها نداریم

   ماشین هاس ظاهرا کم درگ هستش، ولی تصاویر دیجیتالی نشون نمیده خوب بارج بورد ها و پره ها و بالچه ها رو… اونا دیگه توی تصاویر واقعی مشخص میشه

دیدگاه خود را بیان کنید