فرمول یک ایران – رئیس تیم فرمول یک رنو، سیریل ابیتبول ، می‌تواند با آمدن استبان اکون چیزهای مثبت بیشتری را نسبت به آمدن دنیل ریکاردو به تیم رنو پیش بینی کند با توجه به اینکه از نظر او آمدن ریکاردو به تیم در سال 2019 باعث بالا رفتن غیر منطقی توقعات از تیم شد.

در سال 2018 تیم رنو توانست در بین تیم های میانه جدول بهترین نتیجه را بگیرد و همچنین در انتهای همان فصل آنها با راننده پیشین ردبول یعنی ریکاردو قرارداد نسبتا سنگین و گرانی را بستند که از نظر ابیتبول  سطح بالایی از انتظارات را در بین طرفداران و رسانه ها ایجاد کرد که به خودی خود از انتظارات خود تیم از خودشان خیلی بیشتر بود. ولی ابیتبول با آمدن استبان اکون از مرسدس دیگر انتظار چنین موج منفی را ندارد:

من می‌توانم چیزهای مثبت بیشتری را از آمدن استبان به تیم ببینم. این بدان معنا نیست که آمدن دنیل منفی بود، من فشار دنیل به تیم برای پیشرفت را تحسین می‌کنم ولی او فشار مضاعفی را از طریق آمدنش بر دوش تیم گذاشت به طریقی که یک موج از انتظارات در میان رسانه ها ایجاد شد. این چیزی بود که ما می‌خواستیم ولی ناگریز از آن او توقعات از تیم ما را بیش از آنچه خودمان قول داده بودیم بالا برد. و با انجام این کار ، وقتی تیم دید که در حد لازم نیستیم ، واکنشی از طرف تیم ایجاد شد.

اکون هنوز در مرحله شکل گیری است. او دارد دوباره مسابقه می‌دهد پس از آنکه یک سال از فرمول یک دور بود که خبر خوبی است. امیدوارانه می‌توان گفت که او با ماشین بهتری نسبت به ماشینی که آخرین بار رانده است، به پیست خواهد رفت و این باعث یک دینامیک و پویایی در جهت مثبت برای ما خواهد شد وقتی که بسیاری از افراد عملکرد بد ما در فصل 2019 را به تصمیم ما در امضای قرارداد با دنیل می‌دانند و فصلی که او با ما گذراند که بیشتر به عنوان یک دینامیک منفی دیده شد.

دنیل ریکاردو ، سرجیو پرز و استبان اکون

دنیل ریکاردو ، سرجیو پرز و استبان اکون

ابیتبول درباره تاثیر اکون بر تیم نیز گفت:

او دینامیک کاملا متفاوتی را به تیم القاء خواهد کرد. او ما را به شکل دیگری به پیشرفت وا خواهد داشت، انرژی جدید، بلندپروازی جدید و به عقیده من همه اینها در یک جهت کاملا مثبت خواهند بود، همچنین او با تجربه ای که با تیم مرسدس داشته به ما خواهد پیوست.

پس این خوب است، در نهایت ما کلی کار می‌توانیم با رانندگان انجام دهیم ولی قطعا چیزی که باید بهتر شود ماشین مسابقه ای ماست.

7 دیدگاه

 1. میلاد

  3

  0

  ما به عنوان تماشاگر می دونستیم که اومدن دنیل به رنو هیچ خروجی نه برای دنیل داره و نه برای رنو. رنو هم که در طول فصل گذشته به این موضوع رسد. این وسط فقط خود دنیل هستش که نمی خواد قبول کنه بیرون اومدنش از ردبول حتی با وجود مارکو و … اشتباه بوده.

   • |ZXE-LECLERC16|

    2

    0

    ممنون که غلط املایی کامنت منو درست کردید 🙂
    بعد هم اینکه منظورتون آلفا رومئو هست دیگه،آلفا تائوری هم فکر کنم 25 بهمن رونمایی می کنه 🙂

    ادمین: آره آلفارومئو با هاس همزمان رونمایی می کنه

دیدگاه خود را بیان کنید