فرمول یک ایران – هلموت مارکو، مشاور تیم ردبول می گوید که آنها می ترسیدند اگر با مکس ورشتپن برای سال های آینده تمدید نکنند، این راننده با استعداد هلندی به مرسدس بپیوندد.

تیم ردبول طی چند روز گذشته به طور رسمی اعلام کرد که ورشتپن تا پایان فصل 2023 فرمول یک در این تیم خواهد ماند. قرارداد راننده جوان ردبول در پایان 2020 به پایان می رسید و شایعات بسیاری در این باره وجود داشت که ممکن است لوئیس همیلتون راهی فراری شود و ورشتپن جای او را در مرسدس پر کند. مارکو گفت:

برای ما دشوار بود که داستان دقیق بین فراری و همیلتون را ارزیابی کرده و حدس بزنیم. اما این واضح است اگر همیلتون برای فصل 2021 به فراری برود، مرسدس باید واکنشی نشان دهد. آنوقت است که مکس اولین هدف آنها خواهد بود.

تمدید قرارداد گام مهمی برای ما بود. در حال حاضر ما قادریم با اطمینان بیشتری به آینده نگاه کنیم.

مکس ورشتپن ، لوئیس همیلتون ، دیتر تسچه و والتری بوتاس - سکو اسپانیا 2019

مکس ورشتپن ، لوئیس همیلتون ، دیتر تسچه و والتری بوتاس – سکو اسپانیا 2019

مارکو همچنین افزود که شریک موتوری اش، هوندا که تا پایان فرمول یک 2021 به ردبول و این ورزش متعهد است، از ماندن ورشتپن خوشحال شده:

هوندا اخبار مربوط به تمدید قرارداد را مثبت ارزیابی کرد. مکس یک اولویت برای هونداست. آنها عاشق سبک رانندگی تهاجمی و استعداد او هستند.

بحث و گفتگو با آنها برای ادامه همکاری به زودی آغاز می شود.

15 دیدگاه

 1. Mahdi.s

  4

  5

  تا وقتی لوئیس توی مرسدس هست مکس جان باید توی تیم خودش بمونه.
  چه عجب گفته مکس به مرسدس می پیونده نه مرسدس دنبال مکس هستش.

  • 33🦁Ali

   2

   3

   مهدی جان ردبول هیچ وقت نمی خواد این استعداد طلائی که داره از دست بده هیچ ربطی به بودن لوئیس نداره در مرسدس که مکس هراسی داشته باشه و برعکس….مرسدس نمی تونه مدیریت کنه مکس و لوئیس کنار هم چون خصوصیات مکس مثل بوتاس نیست که راحت کنار بیاد با هر موضوعی و حتی لوئیس قابل تحمل نیست براش مکس کنارش باشه مطمئن باش

 2. ايزديار

  6

  5

  با اینکه طرفدار همیل نیستم
  اما دوس دارم مکس بره مرسدس
  و همیل مکس رو شکست بده
  تا یکمی باد و غرور مکس خالی بشه
  بعد از باکو ۲۰۱۸ و زمان پیت رفتن ردبولا و مابقی ماجرا… همه می گفتن که توی تک دورها مکس خوبه اما تعیین خط مکزیک ۲۰۱۸ خیلی نکته داشت

  • 33🦁Ali

   4

   5

   با چه معیاری لوئیس بتونه مکس شکست بده تو ماشین برابر اینقد راحت نظر میدی ایزدیار عزیز..؟؟ حالا تازه نفس راحت کشیدن چون مکس از هیچ رقیبی نمی ترسه برعکس بعضیا کلی استرس داشتن که دیگه ردبول با سیاست خودش و امیدواری هوندا به مکس ماندگارش کردن..

   • ايزديار

    4

    3

    علی عزیز
    من از علایق و ارزوهام گفتم
    نظر کارشناسی ندادم که
    کلا انتخاب بین بد و بدتر کردم
    ولی اینو مطمینم همیل براحتی جلوی مکس مغلوب نمیشه

   • Arash NV

    4

    4

    حواست باشه از همون جایی که مطمئنی شکست نمی خوری بدترین شکست ممکنه رو میخوری
    شما چجوری تونستی بفهمی مکس ؛ لوییس در شرایط برابر شکست میده؟

   • Amin

    2

    3

    علی جان با همون معیاری ک شما میگی لوییز رو شکست میده
    آقا انصافا احساسی نباشیم
    مشاور ردبول اومده میگه مکس هنوز در حد لوییز نیست و نمیتونه اون رو شکست بده
    یعنی ما بیشتر از مشاور تیم مکس؛مکس و لوییز رو میشناسیم؟

   • Mahmood.gh

    0

    0

    با چ معیاری؟
    6 تا قهرمانی جهان
    توی رانندهایی ک در حال حاضر صندلی دارن پرافتخارترینه
    فکر کنم معیار خوبی باشه

  • 33🦁Ali

   2

   2

   قربونت ایزدیار آخه میگی شکست بخوره تا باد و غرورش یکم بخوابه این حرفت طرفدارای ردبول ناراحت می کنه یقینأ..کری بخونیم کل کل کنیم و بحث کنیم ولی نه یجورائی مدل حرف زدنمون باعث ناراحتی فن ها بشه اول از خودم میگم که حواسم باشه به الفاظی که بکار می برم

 3. ALEX-ALBON

  1

  0

  آقایون-لطفا یک نگاهی به شرایط فعلی مدیریت وگاراژفراری بکنید..بعدمقایسش کنین با همین نکات درمرسدس-خب حالا باتوجه به جوابی که ازین مقایسه بدست میارین..آیا همیلتون هرگزحاضرمیشه تیمی با اون مدیریت وجایگاه رو بخاطر تیمی ول کنه که هنوز در مدیریت بین راننده هاش وچیدن استراتژی درست وپیت استاپای گاها وحشتناکش گیرکرده؟
  من شخصا فکرنمیکنم لویس حتی فکرخروج ازتیمی رو بکنه که سالها ماشین قهرمانی تحویلش دادن واونم خوب تونسته جواب محبتای مرسدس و ولف رو بده
  همیلتون احتمالاجایی نخواهدرفت که حتی یک درصد احتمال زیرسوال رفتن قهرمانی هاش وداشته باشه
  وهمه این مصاحباتی هم که انجام میشه بیشترجنبه تبلیقاتی برای خودرانندگان وتیمهارو داره
  همونطور که دیدیم..بینتو اول ازاحتمال قراردادبالویس مصاحبه ای انجام داد بعدهنوز فنجون قهوه ای که باهمیلتون خورده بود..خشک نشده بود حرف از عملکرد جیوویناتزی واحتما حضورش درفراری درکنار لکلرک زدوبعدنذاشت ازین مصاحبشم3 روز بگذره ودوباره صندلی دوم فراری رو تا حد میک شوماخرپایین آوردوگفت ماشرایط میک وبدقت زیرنظرداریم واون شایدبتونه درتیم اصلی باشه
  هه-تیمی که همه میدونن بعدازفتل قطعا راننده ای کمتر ازحدواندازه های ریکاردو وساینز رو حتی بهشون فکرنمیکنه هرروزصندلیه وبرای صندلی دومش وبه یکی از گزینه های تبلیغاتیش تعارف میزنه
  از2حالت خارج نیست
  1- فراری داره ازالان برای فروش جیو و شوماخر با قیمتهای هرچه بهتر تبلیغات میکنه(که این مورد بعید نیس)
  2- میخوان بااین تبلیغات روحیه وانگیزه راننده های حال حاظرشون در سطح متعارف وبالا نگهدارن(که باتوجه به رفتاردوگانه ای که با فتل ولکلرک تو2019 انجام دادن..این گزینه تقریبا بعیده)
  یک گزینه سوم هم هست که نظر شخصیمه و بعید میدونم درست باشه اونم اینه که3- مدیریت فراری خودشم نمیدونه تو فورمول1 چیکار داره :)))))
  دوستان فراری فن-گزینه3 بیشتر جنبه طنز داشت وشوخی..ناراحت نشید 🙂

دیدگاه خود را بیان کنید