فرمول یک ایرانلوییس همیلتون چندی پیش گفته بود که پدرش، آنتونی، درباره میراث او در فرمول یک کنجکاو است اما شش دوره قهرمان جهان تا به حال به طور جدی این موضوع را بررسی نکرده است.

همین حالا هم همیلتون با وجود شش دوره قهرمانی، در فهرست بزرگ‌ترین و معروف‌ترین رانندگان فرمول یک است. اما این راننده هنوز کارش تمام نشده و می‌خواهد در فصل 2020 هفتمین قهرمانی خود را ثبت کرده و با مایکل شوماخر برابر شود.

با این وجود، راننده بریتانیایی باید کم کم به فکر دنیای بدون فرمول یک باشد. او فعالیت هایش را در زمینه دنیای مد و فعالیت های محیط زیستی افزایش داده است اما لوییس همیلتون امیدوار است زمانی که به پایان راه رسید، در این ورزش تغییر ارزشمندی ایجاد کرده باشد. او درباره میراث خود در فرمول یک گفت:

من چند روز پیش همراه پدرم بودم و او این موضوع را مطرح کرد اما توضیح آن کمی سخت است. من انرژی زیادی برای این موضوع صرف نمی کنم.

طبیعتا، امیدوارم که کار های من به نوعی میراث تبدیل شوند و من سعی می کنم تاثیر مثبتی داشته باشم اما دوباره می‌گویم که وقت زیادی را صرف فکر کردن به این موضوع نمی‌کنم.

من نمی‌دانم از چه سنی می‌توان ادعا کرد که میراثی به جا گذاشته‌ام و باید مطمئن شوم که از همین لحظات لذت ببرم.

در پایان فصل، من به فکر نشستن کنار آتش به همراه خانواده و بچه ها هستم که احتمالا دائما اطرافم بازی می‌کنند و من به این فکر می‌کنم که چه فصل خوبی داشتم. واقعا مهم است که از این موضوع لذت برد.

امیدوارم میراث خوبی به جا بگذارم اما من نمی‌دانم چه قدر زنده می‌مانم و به همین دلیل هم نمی‌توانم خیلی برای این موضوع برنامه ریزی کنم. تمام کاری که می‌توانم بکنم، تمرکز روی جهت دادن به ماه ها و سال های پیش رو است.

لوئیس همیلتون - مجارستان 2019

لوئیس همیلتون – مجارستان 2019

لوییس همیلتون در فصل 2019 باز هم به تماشگران، رانندگی در سطح بسیار بالایی را نشان داد اما در بعضی گرندپری ها از جمله آلمان که مرتکب اشتباه شد و همچنین برزیل که الکساندر آلبون را از دور خارج کرد، عملکرد خوبی نداشت. او شخصا در گرندپری موناکو هم تجربه خوبی نداشت چراکه مجبور شد با لاستیک های از بین رفته خود با مکس ورشتپن رقابت کند. البته این گرندپری مصادف با درگذشت نیکی لائودای فقید هم بود. با این وجود، لوییس همیلتون گرندپری های لذت بخش بسیاری را هم تجربه کرد:

موناکو احتمالا بدترین تجربه بود. در واقع، دومین بود چراکه هوکنهایم از همه بدتر بود.

بهترین گرندپری؟ مکزیک عالی بود. مکزیک، سیلورستون هم عالی بود، فرانسه خیلی خوب بود. اما در حال حاضر تمام آن ها را به یاد نمی آورم.

برزیل قطعا جزو بهترین ها نبود. اما فکر می‌کنم این خیلی مهم است که گاهی اوقات نکات مثبت یک آخر هفته را به یاد بیاوریم تا اتفاقات منفی.

4 دیدگاه

 1. Amin

  7

  7

  چگونه در روزی که شانس برد نداریم برنده شویم؟؟؟!!!بزرگترین شاخصه ای ک از لوییز میشناسم همینه!لامصب مهم نیس ک پول رو نداشته باشه وقتی لوییز پشت فرمونه یعنی احتمال برد هست (البته نه زمانیکه از آخر شروع کنه البته مورد داشتیم ک از ۱۴ اومده اول شده)
  میراث لوییز می‌تونه رانندگی یک نواخت سریع و با حوصله باشه!مجارستان ۲۰۱۹ رو ب یاد بیارید که چند دور پشت هم با اختلاف صدم سریعترین دور رو میزد بدون اینکه باتری رو خالی کنه
  و قطعا هوکنهایم بدترین مسابقه ممکن بود
  هرچند برا لوییز خیلی کم پیش میاد

 2. Amir MH

  9

  3

  نمونه یک انسان پر تلاش و مثبت اندیش .. دوستان فرمول یکی میدونن لوییس و پپدرش از کجا شروع کردن… اگر یک سری کم لطفی ها بهش میشه که تو این دور و زمونه طبیعیه باز هم برای من هم لوییس هم مایکل و هم سباستین یک الگو موفق اخلاقی و ورزشی هستن .همین پاراگراف آخر حرفش نشون از این داره که فقط دنبال جذب انرژی های مثبت و خوبه .

دیدگاه خود را بیان کنید