فرمول یک ایرانوالتری بوتاس باور دارد که ردبول در حال حاضر از مرسدس در مستقیمی ها سرعت بیشتری دارد با توجه به اینکه چگونه رانندگان مرسدس در گرندپری برزیل رقابت سختی را تجربه کردند و اینکه رقبای قویشان دستشان را برای انجام هر عملی بسته بودند.

مکس ورشتپن توانست مسابقه یکی مانده به آخر فصل را برنده شود درحالیکه از پول پوزیشن مسابقه را استارت زد و ردبول یک سکوی دیگر را درحالی از دست داد که در دورهای پایانی الکساندر آلبون پس از برخوردش با لوئیس همیلتون از مسابقه بیرون رفت. مسئله نگران کننده برای بوتاس و تیم این حقیقت است که ردبول الان “بهتر از مرسدس” در مستقیمی ها عمل می‌کند. راننده فنلاندی مرسدس گفت:

ما می‌دانستیم که قرار است آنها سریع باشند ولی به نظر من آنها از حد انتظارات ما هم فراتر بودند، به خصوص در مستقیمی ها. در حال حاضر آنها ماشین خوبی در پیچ ها دارند ولی در یک مسیر مستقیم آنها نسبت به ما پیشی گرفته‌اند که در گذشته سرعت ما و آنها در مستقیمی ها تقریبا مشابه بود.

در ابتدای فصل مرسدس فاصله زیادی با بقیه تیم ها ایجاد کرده بود که نهایتا فراری توانست این فاصله را کم کند و بنظر می‌آید که ردبول هم توانسته خود را به پیکان های نقره‌ای برساند. از بوتاس در مورد این سوال شد که ایا این باعث خواهد شد که شروع فصل 2020 نسبت به امسال با رقابت بیشتری همراه خواهد شد یا خیر، او پاسخ داد:

اگر شما به ابتدا و انتهای این فصل نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که ردبول پیشرفت یکنواختی داشته است و اگر آنها بتوانند با همین نرخ تا فصل بعد ادامه دهند، ما شاهد یک شروع فصل رقابتی خواهیم بود. ولی قطعا فصل جدید با ماشین های جدید و پکیج های جدید آغاز خواهد شد. مطمئنم همه تیم ها پیشرفت کرده‌اند از جمله خود ما که نتیجه‌اش را در ماشین های جدید که تست خواهند شد خواهیم دید.

پس پیش بینی واقعا غیرممکن است. همه دوباره از صفر شروع خواهند کرد، با اینکه قوانین تغییرات زیادی نخواهند داشت ولی همچنان شاهد حضور ماشین های جدید خواهیم بود.

6 دیدگاه

 1. EQS

  1

  1

  ردبول و فراری از اول فصل خیلی با مرسدس فاصله رو کم کردن
  ولی ردبول کم کم داره فاصله رو کم که میکنه هیچ داره از مرسدس پیشه هم میگیره البته نباید قدرت مرسدس رو دسته کم گرفت
  مرسدس و ردبول از راننده بگیر تا گاراژ عملکرد پیوسته و فوق العاده ای داشتن
  البته فراری رو نباید از قلم انداخت
  ولی از ماشین تا گاراژ عملکرد فوق العاده بدی رو دارن
  راننده هاشون لیاقتشون بیشتر از این خصوصا فتل سومی و دومی بدرده این مرد المانی نمیخوره

  • Erfan24

   2

   0

   خب نمیشه با یه گرندپری تصمیم گرفت که ردبول از مرسدس جلو زده باید اینو در نظر گرفت که مرسدس هر دو تا قهرمانیشو بدست اورده و نیازی نمیبینه تا دستشو رو کنه و فشار حداکثری بیاره ولی مطئنن ردبول تا حد زیادی نزدیک شده و امیدوارم تو فصل جدید این فاصله به حداقل برسه تا مسابقات جذابتریو نسبت به فصل 2019 ببینیم.

  • Amir5

   1

   1

   واقعا یه راننده شانسی مثل آنتونی پنجم میشه ولی یه راننده مثل گروژان با اون تیم داغون نمیتونه امتیاز بیاره ممنونم هاس که بدترییین فصل رومن گروژان از لحاظ رتبه رقم زدی واقعا متشکرم هاس

دیدگاه خود را بیان کنید