فرمول یک ایرانکارلوس ساینز بر این عقیده است که عملکرد یک راننده در گذر زمان با یک تیم بهتر می‌شود و موقعیت او در مک‌لارن هم به همین صورت است.

مرد اسپانیایی زمانی که پشت فرمان ماشین های فرمول یک نشست زیر سایه ردبول رانندگی می‌کرد، در ابتدا که همتیمی مکس ورشتپن در تیم تورو روسو بود و بعد از آن هم در مراحل انتهایی فصل 2017 به تیم رنو رفت و سال 2018 هم همراه تیم فرانسوی باقی ماند. ولی امسال او درحالی از مجموعه ردبول خارج شد که اولین قرارداد چندساله‌اش را با تیم ‌مک‌لارن امضا کرد و برای اولین بار در دوران رانندگی‌اش در فرمول یک او قادر خواهد بود تا در توسعه ماشینی که برای فصل بعد می‌راند یک نقش کلیدی ایفا کند.

ساینز می‌گوید که پیوستگی و استمرار است که به یک راننده کمک می‌کند تا در طول زمان بهتر رانندگی کند و چند مثال مانند لوئیس همیلتون در مرسدس و سرجیو پرز در تیم ریسینگ پوینت را نام برده و امیدوار است که حضور او در ‌مک‌لارن و کمک او به توسعه تیم هم همین گونه موفق باشد. یک خبرگزاری درباره تجربه جدید او یعنی کمک به توسعه ماشینی که قرار است سال بعد در آن رانندگی کند از او سوال پرسید، وی در پاسخ ذکر کرد:

من در نیم فصل دومی که در فصل 2018 با رنو داشتم منتظر پیوستنم به مک‌لارن بودم با قرارداد دوساله‌ای که تابه حال شرایطش را تجربه نکرده بودم و همین آن نیم فصل را برایم کمی عجیب رقم زد. من بسیار بر این عقیده هستم که هرچه بیشتر راننده زمانش را با یک تیم بگذراند می‌تواند سریعتر رانندگی کند و با ماشینش بهتر مسابقه بدهد. این قانون نانوشته ای است که شما می‌توانید تقریبا در همه تیم ها به خوبی آنرا ببینید. درمورد مکس ورشتپن و ردبول یا همیلتون با مرسدس که هر دو آنها با گذشت زمان در تیم هایشان قویتر شده‌اند. سرجیو پرز در ریسینگ پوینت هم یک مثال از تیم های میان جدول است. چِکو (لقب سرجیو پرز) به خوبی تیمش را می‌شناسد و این به آنها کمک می‌کند که در مسابقات قوی ظاهر بشوند.

من مشتاقانه منتظر بودم تا همچنین اتفاقی را با مک‌لارن رقم بزنم، و ما در حال حاضر در شبیه ساز داریم بر روی ماشین سال بعدمان کار می‌کنیم و هر هفته توسعه ماشین را به جلو می‌بریم و به کارخانه مان ایده هایی که ممکن است سال بعد نیازمان شود را می‌دهیم. خوشبختانه این یک تأثیر مثبت بر فصل بعد ما خواهد داشت، نحوه‌ای که ماشین را می‌رانیم و چیزی که نیاز داریم بسیار ساده است. این بسیار منطقی است که یک راننده در توسعه ماشین برای چند سال شرکت کند تا چیزهای مختلف بهبود پیدا کنند.

کارلوس ساینز

کارلوس ساینز

ساینز بهترین عملکرد را میان رانندگان میانه جدول فصل 2019 داشته است درحالیکه با 95 امتیازی که در طول فصل کسب کرده است نقش تعیین کننده‌ای هم در رسیدن تیمش به رده چهارم جدول قهرمانی سازندگان بازی کرده است. این راننده مک‌لارن توانست اولین سکوی دوران فرمول یکش را با رده سومی در گرندپری برزیل جشن بگیرد، ولی وضع شروع فصل برای او به این خوبی نبوده زمانیکه یک قطار بدشانسی راه او را سد کرده بود.

ولی به گفته خود او اطمینان از ادامه حضورش در مک‌لارن و تضمینی که قراردادش به او می‌داد باعث شد که بتواند ارزش خودش را بیش از زمان حضورش در رنو یا تورو روسو به اثبات برساند. او در اینباره گفت:

اعتماد به نفس من و اعتماد درون تیم، و رویکرد کاری آنها در طول فصل باعث شد که من بیشتر بر روی پروژه میان مدت تمرکز داشته باشم و نه کوتاه مدت مثل زمانی که در تورو روسو یا رنو بودم و در نتیجه مجبور نبودم که مانند دوره حضورم در آن تیم ها عمل بکنم. این باعث شد که در لحظات دشوار فصل هم به مبارزه بپردازم، و بسیار بیشتر راجع بهشان آسوده خاطر باشم زیرا نیازی نبود که برای اثبات خودم عجله کنم.

قطعا همیشه من برای کسب نتایج خوب تلاش می‌کنم ولی با تشکر از این برنامه میان مدت تیم و همچنین نحوه ای که ما داریم فصل را پشت سر می‌گذاریم، فکر کردم که رسیدن به این نتایج خوب و غلبه بر مشکلات آسان تر خواهد بود.

4 دیدگاه

 1. Gran Turismo 3

  2

  0

  ادمین عزیز میشه درباره فرمول e یک تگ جداگانه توی سایت بزارین اخبار ٬ قوانین ٬ رانندگان و تیم ها ٬ جدول پخش مسابقات و تعداد پیست ها توی کدوم کشورها هست و البته خلاصه هر ریس و خبر مربوط به هر ریس رو کار کنین ممنون میشم فصل فرمول ای فکر کنم تازه شروع شده

  ——-

  با سلام
  در دست اقدام هست.

  • Gran Turismo 3

   1

   1

   ادمین دمت گرم
   خیلی ممنونم
   فقط قوانین فرمول یک و فرمول ای توی سایت هست؟
   چون تازه اولین فصلی هست که فرمول یک رو نگاه میکنم اولین ریسی هست که میخوام فرمول ای رو نگاه میخوام بکنم

   • EQS

    1

    0

    بیا عزیز
    https://f1iran.com/f1rules/
    فقط این اصطلاحاتی مثل اندرکات و اورکات کجای سایت هست ادمین ادرس رو به این دوست عزیزمون بدی؟

 2. 5red16

  2

  0

  با سلام
  لطفا برنامه و تقویم فصل ۲۰۲۰ فرمول یک و mgp رو به روز رسانی کنید
  زمان تستها و تمرینها
  فک کنم مال mgp داره انجام میشه
  اخبارش رو پوشش ندادید

دیدگاه خود را بیان کنید