فرمول یک ایرانمکس ورشتپن، راننده ردبول از تیمش بخاطر استراتژی مسابقه برزیل قدردانی کرد که پیروزی را برای او به ارمغان آورد.

راننده هلندی پس از پیت استاپ برای لاستیک های تازه در حین ماشین ایمنی، در شروع مجدد مسابقه توانست از لوئیس همیلتون سبقت بگیرد و سومین پیروزی فصلش را کسب کند. او گفت:

مرسدس باز هم سریع ظاهر شد اما به نظرم تیم ما با استراتژی پیت استاپ کارش را به خوبی انجام داد. فکر می کنم که پیت استاپ آخر ما برای لاستیک های سافت بود که مسابقه مان را نجات داده و این فرصت را دوباره به ما داد که در پیچ اول با لوئیس رقابت کنیم. واقعا فوق العاده بود که دوباره به رده نخست برگشتیم.

مکس ورشتپن - تمرین اول برزیل 2018

مکس ورشتپن 

ورشتپن همچنین پس از استراتژی آندرکات مرسدس و بلاک شدن توسط رابرت کوبیتسا در پیت، مجبور شد دوباره از همیلتون در ابتدای مسابقه عبور کند:

با استراتژی پیت استاپ یک دور زودتر همیلتون من باید فشار را در تمام زمان حفظ می کردم. دو بار باید حرکت های خوبی را در برابر او می داشتیم تا بتوانیم به رده اول بازگردیم و پس از آن می توانستم مسابقه را با لاستیک هایم مدیریت کنم.

ورشتپن با این پیروزی بالاتر از چارلز لکلرک در رده سوم جدول رده بندی رانندگان 2019 قرار گرفته و یک مسابقه دیگر تا پایان فصل باقی مانده است.

3 دیدگاه

 1. mohammad-shumi

  3

  3

  با توجه به اینکه طرفدار فراری ام. ولی بدون تردید بهترین و شریعترین راننده فرمول 1 مکس ورشتپن هستش . اگر تو ماشین رقابتی بشینه پوست همه رو میکنه.

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   0

   0

   به جرءت میشه گفت موتور تیم مرسدس ضعیفتر از بقیه مدعیا بود! وگرنه با یک یا دو دور برنده شدن تو این فصل اینقد تعریف و تمجید با خودش نمیکشه!