فرمول یک ایران – توتو ولف مدیر تیم فرمول یک مرسدس بیان کرده است که هیچ تماسی با سباستین فتل، فرناندو آلونسو و مکس ورشتپن برای همتیمی شدن با لوییس همیلتون صورت نگرفته است.

طی سالهای گذشته بحث های زیادی شکل گرفته بود و هر این سه فرد امکان گرفتن صندلی تیم فرمول یک مرسدس را داشتند که مخصوصا در نیم فصل 2019 این بحث ها شدت گرفت ولی تیم مرسدس با تمدید مجدد قرارداد والتری بوتاس، او را 12 ماه دیگر در تیم مرسدس نگه داشت. توتو ولف در این مورد بیان کرد:

این سه نفر راننده های سطح بالایی هستند. اما مهم است اگر شما در یک رابطه ای هستید، من همه چیز را در آن قرار می دهم. اگر اوضاع بر وفق مراد پیش نرود اولین کاری که می کنم این است که با فرد مورد نظر صحبت کنم تا ببینم آیا امکانی برای حل مشکل وجود دارد یا نه و اگر این مسئله امکان پذیر نباشد؛ با دیگران صحبت می کنم.

در حال حاضر ما بهترین تیم را داریم. فکر می کنم که لوییس و والتری در کنار هم یک تیم فوق العاده را تشکیل می دهند و فکر نمی کنم که می توانستیم تیم بهتری را تشکیل دهیم. رابطه بین انها فوق العادست و به همین خاطر من با سب، فرناندو و مکس هیچ تماسی را نداشته ام.

والتری بوتاس-توتو ولف

والتری بوتاس-توتو ولف

ولف باور دارد که والتری بوتاس راننده ای است که فوق العاده توانایی لازم برای قهرمانی جهان را دارد:

فکر می کنم که رقابت قهرمانی جهان سال قبل در باکو برای والتری تمام شد، او فوق العاده بدشانس بود. باور دارم که اگر والتری فصل را خوب شروع کند می تواند به قهرمانی جهان برسد چون از لحاظ ذهنی واقعا قدرتمند است.

فعلا لوییس خیلی قدرتمند است و کسی نمی تواند او را شکست دهد. اما ما دو راننده در اختیار داریم که می توانند به قهرمانی جهان برسند نه اینکه یک راننده دومی را بیاوریم و در کنار لوییس قرارش دهیم.

14 دیدگاه

 1. Amin

  4

  0

  درست میگه این ترکیب قدرتمند ترین ترکیب ممکن برا تیم هستش
  اگه ی راننده با انگیزه بالاتر رو بیارن اتفاقات بدتر از ۲۰۱۶ رخ میده و البته برا مرسدس خیلی مهمه که لوییز رکورد هاروبزنه
  حتی اگه راننده دیگه ای هم بیاد باز اولویت با لوییز خواهد بود

  • alireza_h

   4

   4

   “اتفاقات بدتر از ۲۰۱۶” !؟!؟

   دقیقا کجای ۲۰۱۶ بد بود که بخواد معیار بد بودن و بدتر از اون بودن بشه؟ مگر اگر البته معیار رو بخوای از زاویه دید همیلتون نگاه کنی یا از زاویه دید بادبزن‌های دُگمش!

   معیار رقابت درون تیمی منجر به ضرر می‌تونه سال ۲۰۰۷ تیم مک‌لارن باشه نه سال ۲۰۱۶ بنز!

   • ARA$H

    1

    4

    خیلی دلم میخواد سب بره مرسدس
    ولی نمی‌دونم این جورچینم یک جایه کارش میلنگه اول از همه یک حسی بهم میگه سب دیگه یکی از اعضای فراری شده و مشکل بزرگتر مکس هست
    تازه توتو ولف تا فصل بعد ما هم صبر میکنیم
    فقط قرارداد فتل پایان 2020 تموم میشه همیلتون هم قراردادش تموم میشه و اگه رکورد شوماخر رو بزنه می‌ره ممکنه یعنی …
    فکر کردنش هم دیوانم میکنه

   • Amin

    1

    1

    اسپانیا ۲۰۱۶ اگه ی بار دیگه تکرار میشد قطعا یکی از راننده اخراج میشد
    ۲۰۱۶ هم برا آخرین بار اخطار دادن ب نیکو و لوییز
    خدا می‌دونه اگه ۲۰۱۷ نیکو میموند و مثل ۲۰۱۶ رقابت میکرد چه درگیری رخ میداد
    فتل یا مکس یا آلونسو مثل بوتاس نیستن و اگه ببینن رقیب مستقیم درون تیمیشون داره قهرمان جهان میشه ب این راحتی ها کوتاه نمیان

 2. h.e.s.a.m

  6

  0

  با اینکه معتقدم فتل یک راننده بینظیر و توانمند و با اخلاق هست ولی فکر میکنم برای همیلتون ، والتری همتیمی بهتری هست و در کنار هم هر دوشون موفقتر هستن . فتل برای لکرک یه استاد هست که داره روز به روز اون رو اماده میکنه و بهش نشون میده واسه قهرمان شدن غیر از رانندگی عالی ،باید صبور باهوش و با متانت بود 🌹🌹🌹

 3. Mahmood.gh

  8

  0

  خب باید اولویت تیم دید
  در حال حاضر قهرمانی سازندها و زدن رکورد شوماخر اولویت مرسدسه در نتیجه همین ترکیب واسش عالیه
  اگه مرسدس خیالش از قهرمانی راحت نبود پارسال ک بوتاس خوب نتیجه نگرفت یکی جاش میاوردن ن اینکه باهاش تمدید کنن
  هم واسه لوییز بی خطره
  هم خوب امتیاز جمع میکنه

 4. Empt1984

  5

  0

  كلا ورزش بي رحميه
  كنار يه قهرمان جهان نياز هست كه يه نفر باشه هم انگيزه بده بهش با جنگندگيش و رانندگي خوبش هم بتونه تهديدش كنه هم بتونه پيروزي هم داشته باشه پل بتونه بزنه و تازه درگيري ذهني هم نداشته باشه اتفاقي كه چند وقت پيش واسه والتري افتاد ولي از پسش برومد عملا يكي مث مكس يا ألونزو يا سب كل معادلاتو به هم ميريزه و نميتونن متمركز شن رو قهرمانيه يه نفر من خودم هميلتون فن و مرسدس فن هستم ولي واقعا اوني كه خودش و نشون داده تو اين چند سال لوييسه و تيم هم ناخود آگاه به سمتش كشيده ميشه چون استباهات كمتر داره چون موقعيت شناسي بهتري داره پس تيم سعي ميكنه بهش كمك كنه كه هم قهرمانش كنه و هم از طرفي با بازي با راننده ديگش روحيه و جندگيشو ببره بالا تا بتونه قهرمان تيمي هم بشه توي تمام اين معادلات تا حالا مثل والتري نداشتيم كه اينقد صبور كمك باشه شايد به فناي مرسدس بربخوره ولي واقعيت همينه چيزي كه فراري هم داره

  • Saeed

   0

   0

   یعنی دمت گرم از همه جهت عالی بیان کردی
   منم جای توتو ولف باشم همین کارو میکنم مرسدسم مهمترین هدفش گرفتن اون اعتبار حداکثری با همیلتون به وسیله زدن رکورد شوماخره دیگه از این به بعد نسل بعد گفتن فرمول ۱ همه بگن بنز و همیلتون و رکوردش
   مثل سنا که رفت تو کتاب تاریخ
   فقط این وسط بقیه تیما باید خودشونو برسونن به مرسدس که بیننده جماعت عشق کنن و زده نشن از فاصله مرسدس با بقیه

 5. Amir Mp

  2

  4

  منظورت از “چیزی که فراری هم داره”چیه ؟؟
  فراری که برعکس مرسدس دوتا راننده درجه یک داره و رقابتی
  دقیقا منظورت کیه ؟؟

 6. Amir Mp

  6

  1

  ما دو راننده در اختیار داریم که می توانند به قهرمانی جهان برسند نه اینکه یک راننده دومی را بیاوریم و در کنار لوییس قرارش دهیم
  دقیقا می خواد چی رو از این حرف اثبات کنه ؟؟ که بوتاس راننده خوبیه و اصولا نقش راننده دوم رو نداره؟؟

 7. Ali n

  0

  0

  علاوه بر سیاست های غلط سیاتمدار های فرمول یک که باعث شده این ورزش جذابیتش کم تر بشه یه روند غلط هم در مدیرای تیم ها هست که سعی میکنن از دو صندلی موجود یکیشو بدن به بهترین راننده ممکن و اون یکی رو بدن به یه راننده متوسط.
  کلن تو این ورزش معمولن تیم ها از رقابت درون تیمی واهمه دارن و یک راننده خیلی خوب رو در کنار یه راننده معمولی یا حداکثر خوب به عنوان ترکیب تیم انتخاب میکنن.
  اینجوری رقابت ها ضعیف میشه.
  شما فقط فرض کن ترکیب همیلتون – وشتپن – فتل – لکرک تو دو تیم فراری و مرسدس ، چه فصل رقابتی رقم بزنه.
  آخرین بار که چنین چیزی بود سال ۲۰۰۷ و بعدش ۲۰۱۰ که آلونسو – مسا – رایکونن – همیلتون تو ۲۰۰۷ و آلونسو – فتل – وبر – همیلتون و اگه اشتباه نکنم باتن تا آخرین گرند پری ها شانس کسب قهرمانی فصل رو داشتن.
  ولی الان مدتیه شده ۲ قطبی بین ۲ راننده از یه تیم یا ۲ تیم.
  واقعن صندلی مرسدس برای بوتاس ( با تمام احترامات ) بزرگه ، من اون سال که روزبرگ خداحافظی کرد دوست داشتم ماسا جاشو بگیره ولی بوتاس گرفت چون مرسدس از رقابت میترسه.

 8. siamak

  0

  0

  بعد از دوران طلائی شوماخر و روبنس باریچلو که فراری در کنار مونته زمولو که عمرش رو از جوانی در اسکودریا طی کرده بود ، همچنین وجود راس براون ( کینگ آف استراتژی ! ) و ژان تود و مجموعه تیمی منسجم و کاردان ، فراری دیگه به هماهنگی اون دوران طلائی بازنگشت . شاید علتش اعتقاد بیش از حد مدیران این تیم به ناسیونالیسم ایتالیائی بود که حتی الامکان سعی کرده اند تا همه عوامل تیمی ایتالیائی باشند تا برند فراری بعنوان یک نماد ایتالیائی کمتر دچار خدشه بشه و غریبه واردش بشه ! در این میان ایده آل فراری آن بود که حتی رانندگانش هم در صورت امکان ایتالیائی باشند ولی خوشبختانه یا بدبختانه حداقل طی 20 سال اخیر هیچکدام از رانندگان ایتالیائی حاضر در فرمول وان در حد و اندازه راننده درجه یک مناسب صدرنشینان جدول ظاهر نشدند ! نه یارنو تروللی ، نه جیانکارلو فیسیکلا و نه اخیرآ آنتونیو جیوویناتزی که همگی در سطحی بسیار معمول ظاهر شدند ، وگرنه مطمئن باشید فراری هیچگاه بدنبال راننده آلمانی و انگلیسی و فنلاندی و برزیلی و موناکوئی نمیرفت . این ناسیونالیسم ایتالیائی افراطی بوده که باعث کند شدن رشد فراری شده ، درصورتیکه در سایر تیمها روال بدین منوال نبوده ، مخصوصآ مرسدس .

دیدگاه خود را بیان کنید