فرمول یک ایران – تغییر قوانین ارتباطات رادیویی تیم ها با راننده های خود، اعتراض های زیادی را تا این لحظه در پی داشته است. حال سباستین فتل راننده ی تیم فراری در کنفرانس خبری گرندپری مجارستان به محدودیت های رادیویی اعتراض کرد و آن ها را مزخرف خواند.

محدودیت های جدید رادیویی در ابتدای فصل وضع شد و مشکلاتی را تا به اینجای فصل ایجاد کرده است، مانند مشکل همیلتون و رایکونن با ماشینشان در باکو که نتوانستند از مهندس های خود مشاوره بگیرند تا مشکل خود را حل بکنند.

هفته ی گذشته هم در سیلوراستون مشکلی در عوض کردن دنده برای نیکو روزبرگ پیش آمد که او با کمک مهندسش مشکل خود را حل کرد و پنالتی هم گرفت که به واسطه ی آن دومی خود را از دست داد و سوم شد.

طبق این قوانین اگر راننده ها در ارتباط های رادیویی قوانین را زیر پا بگذارند باید به پیت لین بیایند و در واقع چند ثانیه پنالتی خواهند گرفت، فتل معتقد است که ورزش فرمول یک در مسیر غلطی گام برداشته است.

فتل گفت:

این کاملا مزخرف است، تمام مشکلات رادیویی ای که ما داریم شوخی های خنده داری هستند.

من خودم بعدا مسابقه ی سیلوراستون را تماشا کردم و به عنوان یک تماشاگر دیدن ترس یک راننده و تیمش سرگرم کننده بود.

من فکر می کنم عنصر انسان بودن در ورزشی که مسلما بسیار پیچیده و فنی است آن را جذاب می کند، پس من فکر می کنم که راه اشتباهی است.

مسائل خسته کننده ی رادیو ها ممنوع شده است، هدف این کار را نمی فهمم (در جذابیت ورزش تاثیری ندارد).

فیا سنسورهایی را در پیچ های 4 و 11 قرار داده است تا راننده ها نتوانند از کناره های پیست استفاده کنند و خارج بشوند که زمانی بخرند.

فتل راجع به این مسئله گفت:

من فکر می کنم تقصیر فیا است که پیستی ساخته است که به بیرون آن برویم سریع تر خواهیم بود تا اینکه داخل آن برانیم.

امروز در پیست قدم زدم و باید بگویم که ناامید کننده بود.

6 دیدگاه

 1. احسان

  0

  0

  این عالی بود: «تقصیر فیا است که پیستی ساخته است که به بیرون آن برویم سریع تر خواهیم بود تا اینکه داخل آن برانیم»

 2. سجاد

  0

  0

  واقعا دوست داشتنی با اون کاسکت زیبایی که پرچم سه رنگ زیبای آلمانی روش نقش بسته.قوانین رادیویی خیلی مبهمه.در مرد پیستم خیلی خوب گفته.

دیدگاه خود را بیان کنید