فرمول یک ایران – فراری رسما تایید کرد که متیا بینوتو به عنوان مدیر تیم ایتالیایی جانشین مائوریزیو آریوابنه می شود.

صبح امروز نیز به طور غیررسمی اعلام شده بود که با تصمیم جان الكان، آریوابنه از سمت خود به عنوان مدیر تیم فراری به دلیل عملکرد ضعیف برکنار خواهد شد و مدیر فنی این تیم، متیا بینوتو جای او را در راس تیم خواهد گرفت.

رسانه های ایتالیایی از تابستان 2018 طبق گزارشاتی اعلام کردند که صدای اختلاف مدیر فراری و مدیر فنی این تیم به گوش می رسد و رسانه ها از قصد مهندس سوئیسی برای پیوستن به تیم مرسدس و یا رنو به دلیل اختلاف در مارانلو خبر دادند.

سباستین فتل و ماریزیو آریوابنه - گرندپری چین 2017

سباستین فتل و ماریزیو آریوابنه

به نظر می رسد که برنده این جدال بینوتو بوده و فراری در بیاینه ای اعلام کرد:

پس از چهار سال تعهد و وفاداری به فراری، مائوریزیو آریوابنه تیم را ترک می کند.

این تصمیم توسط گروه مدیریت کمپانی پس از بحث های طولانی مدت مربوط به منافع شخصی مائوریزیو و تیم فراری گرفته شده است.

فراری از مائوریزیو به دلیل افزایش رضایت، همبستگی و رقابت تیم در چند سال گذشته تشکر می کند و برای او بهترین ها را در آینده آرزو دارد.

متیا بینوتو مدیر تیم فراری خواهد بود و تمام فعالیت های فنی نیز مستقیما به او گزارش خواهد شد.

آینده مدیر اخراج شده ی فراری همچنان مبهم است اما چندی پیش نیز اعلام شده بود که آریوابنه نیز یکی از نه نامزد یوونتوس برای مدیریت این باشگاه است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

18 دیدگاه

   • Mahmood.gh

    13

    5

    اره رونالدو اگه میدونست تو رئال میموند یووه حیف بود

  • محمد.ج

   17

   4

   مائوریزیو حیا کن.
   یوونتوس و رها کن.
   آق یوونتوس توی بهترین فرم بعد از تبعیدش به سری بی توی ماجرای کالچوپولی هست. توروخدا بهش رحم کنید. پاول ندود رو بذارید مدیر یووه و این رو نذارید.خخخ
   جدا از شوخی تیم فراری نیاز به یه تغییر داشت. گاهی شما حتی مجبوری بهترین مهره ی تیمت رو کنار بذاری تا تیمت یکدست بشه. در برخی از مواقع این یکدست بودن مهمتر از کیفیت افراد هست.

  • H.farahani

   9

   0

   اینجور نگید.اریوابنه وقتی اومد قول داد توی سه سال ماشین رقابتی بشه که شد.ترازهای مالی تیم هم بهبود داشته.
   ولی غیر از استراتژی در بعد رسانه ای هم تیم مشکل داشت.در کل تیم به تغییر مدیریت نیاز داشت.

 1. REZA.M

  21

  5

  دلیل اختلافات این بوده که آریوابنه بودجه تحقیق و توسعه ماشین رو قطع کرده اونم فقط برای رقابت با بینوتو.واسه همین فراری درگیر این همه مشکل شد.به هر حال رفت خدانگهدارش امیدوارم توی یوونتوس و یا هر جای دیگه موفق باشه.هر چند که قهرمانی 2018 رو از فتل و فراری گرفت.الان مکیس مدیر فنی شده.

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   8

   40

   قهرمانی را اشتباهات اول خوده فتل گرفت ازش.

   یک سوال واقعا کسی گفته اگر جایی بخواهید اعلام کتید فتل مقصر است اعدامتان میکنیم؟

   دیگه چقدر بیان اشتباهاتش را بشمارن، به چه زبانی بیان توضیح دهند. این تیم همان تیمی است که در نیم فصل اول فتل را صدر جدول بردن. ببینم اگر فتل صدر جدول باشه خودش کرده اما اگر زیاد پایین تیم کرده. 🤣🤣🤣
   من میگم بینظیر هستید خیلی ها میگن نه.
   الان در چدام کهکشان همچین چیزی میبینید.
   پس لطف کنید اگر احیانا خدایی نکرده، روم به دیوار، چهارصد قدم اینطرف، دویست لی لی اونطرف، اگر فتل اشتباه کرد، یک اطلاعی بدهید.
   احتمالا اون اشتباهاتی که ما دیدیم فتل نبوده، شبیه به فتل بوده.

   • mehdivettel

    30

    5

    کسی نگفت فتل اشتباه نداشته
    اگه دقت کنی دوستمون نوشته آریوابینه بودجه بخش فنی رو بعد از فوت مارکیونه کم کرده تا بعد از مارکیونه یه جور خودش رو به عنوان رئیس به بقیه دیکته کنه که اینکار باعث این میشه تیمی مثل فراری تو نیم فصل دوم با آبدیتی که میده نه تنها سریع تر نمیشه بلکه کندتر هم میشه و تو چنین شرایطی که هم ماشین افت میکنه و هم تیم ازت به عنوان راننده اول حمایت درست رو انجام نمیده نمیتونی توقع داشته باشی راننده هیچ اشتباهی نکنه

   • محمد.ج

    22

    4

    اللهم الشفع کل کینه توزان نسبت به فتل.
    الهی آمیییییییییییییین

   • REZA.M

    14

    5

    وقتی بودجه تحقیق و توسعه رو قطع کرده انتظار داری فتل شق القمر کنه.وقتی آریوابنه به جای مدیریت تیم سرگرم رقابت با بینوتو بوده نتیجش میشه اون همه اشتباهات استراتژی.حتی اگه فتل تو آلمان اشتباه نمیکرد بازم قهرمان نمیشد.آپدیت سوچی فراری ماشین رو کند تر.فتل باید با یه همچین تیمی با کسی میجنگید.که یه وینگ من داشت.فیا ازش حمایت میکرد و یه تیمی مثل مرسدس داشت.یکی مثل اریوابنه بودجه تحقیق و توسعه رو قطع میکنه.و یکی مثل توتو ولف چند میلیون دلار برای یه آپدیت ترمز خرج میکنه و در اخر هم فقط برای راننده اولش استفادش میکنه.

   • Ahmad VETTEL

    9

    3

    دکتر جان از طبابت دیگه کم کم داره خارج میشه.یا میخواد بره دادستانی یا شایدم میخواد بره ناسا.آخه چند وقته خیلی حرف از کهکشان و این حرفا میزنه.
    خوش بحال ناسا که همچین استعداد های نابی رو میقاپه.
    کهکشان زیباست!

   • H.farahani

    15

    4

    جناب شفیعی
    از نظر شما خشک سالی ایران و گرم شدن زمین و طوفان‌های امریکا و….تقصیر فتله.
    فتل کلا بده و خلافش هم ثابت نمی‌شه.
    اگر اشتباهات فتل نبود شاید قهرمان میشد ولی اگه اشتباهات تیم نبود حتما قهرمان میشد.

 2. S5

  30

  7

  یه تبریک بزرگ به فتل فنها و فراری فنها. بوی قهرمانی میاد.
  آریوابنه نسخه خودشو تو مونزا پیچید وقتی که فتلی که تو کورس قهرمانی 17 امتیاز کمتر از همیلتون داشت تو تعیین خط مجبور کرد کیمی بکشه و خیلی راحت فرصت پیروزی تو مونزا بعد از چندین سال از فراری گرفت.
  اون مشتی که مدیر عامل مرسدس بنز بعد از سبقت همیلتون از کیمی به میز کوبید خیلی حرفها توش بود و واسه مدیران فراری خیلی گرون اومد.

  • josef6565

   18

   2

   مرسدس داره دهمین سال حضور خودش در فرمول یک رو تجربه میکنه در حالی که فراری فکر می کنم در هفتمین دهه باشه. البته که مدیریت فراری دو سال پشت هم از مرسدس شکست خورد ولی من مطمئنم در تجارب فراری چیزی هست که باعث موفقیت اونها در فصل بعد میشه.
   از دید مرسدس فرمول یک جایی برای اثبات توانایی های بالای خودش در صنعت اتوموبیل هست ولی از نظر انگلیسی ها این یه جنگ جهانی صنعتی هستش که طبق معمول هر کی با اونها نباشه دشمن اونهاست یعنی انگلیسی ها با کمک گرفتن از مرسدس می خوان خودشون رو به طور غیر مستقیم قطب صنعتی دنیا معرفی کنند چون فهم کلی از فرمول نیاز به تخصص و مطالعه و حتی علاقه هم نداره مثلا پدر من هیچی از ماشین سر در نمی آورد و اصلا هیچ علاقه ای هم به فرمول و موتور اسپورت نداشت و یه کارمند ساده دولت بود ولی مایکل شوماخر فراری ولنتینو روسی و مرسدس رو می شناخت چون هر وقت اخبار ورزشی صدا و سیما از موتور اسپرت گزارشی داشت تقریبا امکان نداشت اسم یکی از اینها به میون نیاد حالا نتیجه اینه که کشورها در واقع یه جورایی از این طریق خود و توانایی های صنعتی خودشون رو تبلیغ می کنند که باعث جذب طبقات مختلف به سمت بازار و صنعت اونها و در نهایت شکوفایی اقتصادی و صنعتی میشه. حالا فراری هم که استاد فلسفه فرمول یک هستش و رقیب سرسخت انگلیسی ها.
   جان کلام اینکه چیزی که باعث تمایز بین فراری و بقیه میشه علم و صنعت و تکنولوژی نیست در واقع تحمل همین شکست های تلخ و دوباره از جا بلند شدن و به جان خریدن رنج فرمول یک هست. این اولین بار نیست که اونها به این تلخی و نزدیکی فصل رو از دست می دن و یا رانندشون اشتباه میکنه. هفتاد سال تو فرمول یک و صدر مسابقات موتور اسپرت بودن باعث شده اونها پی به لایه هایی ببرند که کمتر تیم یا کمتر کسی از اون آگاهه.

 3. Hamed

  2

  0

  خوب شد بینیتو موند تو تیم علاقه ای نداشتم به تیمای رقیب بره ولی بینوتو تا الان همیشه یه نفر تکنیکال بوده باید دید میتونه تو مدیریت اجرایی و کنترل حواشی تیم بهتر از آریوابنه باشه یا نه
  قبلن در مورد آریوابنه گفتم که برای طی کردن 90% راه موفقیت مدیر خوبیه مقایسه کنید فراری که تو 2014 تحویل گرفت رو با الان ولی آدمی نبود که اون 100% پتانسیل نهایی رو آزاد کنه برخلاف توتو ولف که از جاده ای که راس براون هموار کرده بود بهترین بهره برداری رو کرد
  البته بحث انتخاب آریوابنه تو سمت مدیر اجرایی یووه هم ممکنه تو این تصمیم رییس فراری موثر بوده باشه

دیدگاه خود را بیان کنید