فرمول یک ایران – فرمول یک حالا مالک جدیدی دارد اما برنامه های لیبرتی مدیا برای فرمول یک چیست و آیا آن ها در این ورزش ماندنی هستند؟

اگر بخواهیم درباره ی این شرکت صحبت کنیم به طور کلی این شرکت به شدت علاقه مند سرمایه گذاری در زمینه ی رسانه ها، ارتباطات و تفریحات است. کارنامه ی لیبرتی مدیا و جان مالون کاملا نشان می دهد که آن ها قرار است سهامداران بهتری از کپیتال پارتنرزی باشند که تمام فعالیت هایشان را تنها به خاطر یک هدف انجام می دادند؛ کسب پول و پول و پول.

البته که لیبرتی مدیا هم به دنبال کسب پول و به دست آوردن سود است اما تجربه ی خوب آن ها حرف برنی اکلستون را تائید می کند. آن ها به سهام خود در فرمول یک به چشم یک تفریح نگاه نمی کنند. جان مالون که فعالیت های زیادی در زمینه های بشردوستانه انجام می دهد ایده هایی برای جذاب تر کردن گرندپری ها دارد.

گرگ مافی رئیس شرکت لیبرتی مدیا درباره ی اهداف این شرکت در فرمول یک می گوید:

ما از تخصص خود در رسانه ها، تفریحات و پوشش اتفاقات زنده مطمئن هستیم و همین به جذابیت های مسابقه می افزاید. مسابقه ای که در حال حاضر یک کسب و کار بی نهایت موفق محسوب می شود.

چیس کری رئیس فعلی فرمول یک نیز با اطمینان سخن می گوید:

کار ما درباره ی ساخت تجربیات زنده در مسابقات است و شگفتی های زیادی در راه می باشد. فرصتی عالی داریم تا این این ورزش را بزرگتر، گسترده تر و با بینندگان بیشتر برگزار کنیم. ما باید گرندپری ها را به اتفاقاتی مهم تر و جهانی تر تبدیل کنیم.

فرمول یک امروز هم بزرگ است اما فکر می کنم می توانیم آن را بهتر کنیم. می توانیم به آن ابعادی ورزشی تر، تفریحی تر، هیجان انگیز تر و انرژی زا تر اضافه کنیم.

لیبرتی مدیا تجربه ی بسیار زیادی دارد و متخصص پوشش اتفاقات زنده است و همین نقش بزرگی در جذاب تر و بزرگ تر کردن گرندپری ها می کند. آن ها سعی دارند گرندپری ها را جدا از مسابقه به یک رویداد تبدیل کنند. فرمول یک ضعف های زیادی درون و بیرون زمین دارد که تخصص لیبرتی میدا می تواند آن ها را از بین ببرد.

لیبرتی مدیا

 

کری در ادامه ی سخنان خود می گوید:

باید ابعاد زیادی را در زمینه ی فعالیت های دیجیتال فرمول یک ارتقا دهیم. بازار بزرگی در این زمینه پیش روی فرمول یک است. می شود داستان فرمول یک را نقل کرد و فرمول یک داستان هایی بزرگ با ستارگانی جذاب را داراست. راننده های بزرگ، تیم های بزرگ، برندهای بزرگ و تکنولوژی بزرگ.

همین موضوع ما را به موفق تر کردن فرمول یک همراهی می کند. بدون هیچ شکی پلتفرم های دیجیتال برای تبدیل شدن به بازاری بزرگتر ضروری است. رقابت ها و فرصت های جدید را ایجاد می کند.

کری معاون اجرایی شرکت فاکس قرن بیست و یکم و مدیر عامل سابق شرکت دایرکت تی وی است و تجربه ی او و لیبرتی مدیا در رسانه های دیجیتال و تلویزیون و سینما قطعا به وارد کردن فرمول یک به این عرصه کمک زیادی می کند.

لیبرتی مدیا

 

به عنوان یک ورزش جهانی فرصت های زیادی در فرمول یک موجود است و به دنبال این هستیم تا این ورزش را ارتقا دهیم. می توانیم آن را وارد آسیا و آمریکا کنیم. واضح است که زادگاه این ورزش اروپاست و بازارهای زیادی در این منطقه وجود دارد، قطعا اروپا خاص است و در اولویت قرار دارد.

باید ردپای این ورزش را در سراسر دنیا گسترش دهیم و به دنبال افزایش این فرصت ها هستیم. بازارهای ایالات متحده و آسیا بسیار مهم هستند.

فرمول یک در سال های اخیر راه خود به آسیا را باز کرده است اما آمریکا همیشه آجیلی سخت در زیر دندان برنی بوده است. تخصص فعالیت های لیبرتی در ایالات متحده می تواند دروازه های آمریکا را بر روی فرمول یک باز کند.

لیبرتی مدیا

مافی درباره ی افزودن واقعیت مجازی به فرمول یک خوشبین است.

ما به بیزینس محتوای جهانی اعتماد دارم و محتوایی ترابرپذیر در سرتاسر خیلی از کشورها و مناطق افراد زیادی را به این ورزش جذب می کند. می توانید یک واقعیت تکمیل شده و یا واقعیت مجازی را تصور کنید شما در یک مسابقه در ماشینی دیجیتالی قرار دارید.

کری نیز در این باره می گوید:

این ورزش برای استفاده از هر تکنولوژی جدید ایده آل است. این تکنولوژی می تواند بازی ها باشند و یا واقعیت مجازی. به عنوان مثال مسابقه دادن به جای همیلتون. افزودن تکنولوژی به این ورزش ما را جلو می اندازد و به دنبال استفاده از قابلیت های این ماشین های خارق العاده برای این کار هستیم.

واقعیت مجازی در گذشته نیز مطرح شده بود اما استفاده ی مداوم آن در فرمول یک و با شرایط روز دنیا بسیار سخت تر است چیزی است که در نگاه اول به نظر می رسد. گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی راهی را برای گشت و گذار در این تکنولوژی را به ما می دهد اما برای امروز احتمالا این موضوع اولویت امروز لیبرتی مدیا نخواهد بود.

لیبرتی مدیا

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. مهرداد

  1

  0

  واقعیت مجازی را تصور کنید شما در یک مسابقه در ماشینی دیجیتالی قرار دارید.
  این جا که رسید خیلی جالب شد تصورش رو کنین درامیختن فرمول یک با واقعیت مجازی با هولولنز مایکروسافت مثلا
  خیلی به این تغیر مدیریت باید خوش بین بود
  این شرکت کارشو بلده میدونه باید چیکار کنه
  اوردن تکنولوژی های جدیدتر به این ورزش واسه بیننده تلویزیونی هم جذاب تره و فروش حق پخش ها هم درامد بیشتری واسشون میسازه
  خیلی تکنولوژی ها بودن مثل اون دوربین های حرارتی که گرمای لاستیک هارو نشون میدادن یا یادمه در یکی دو کشور ماشین هارو بصورت مجازی تو پیست نشون میدادن تا اختلاف دورشون مشخص شه یه چی شبیه گیم f1 نمیدونم گرافیک کار اسکای بود یا منبع
  درنهایت این تغیر مدیریت باعث جذاب شدن بیشتر این مسابقات میشه چون واقعا فرمول یک این چندساله افت شدیدی داشته درمقابل دیگر ورزش های موتور اسپورت
  شما حضور تیم هارو در فرمول e ببینین که اون رقابت هارو به فرمول یک ترجیح میدن

 2. سعید

  1

  0

  امیدوارم روز به روز فرمول یک جذاب تر بشه و شبکه ورزش هم به پخش زنده مسابقات ادامه بده
  ظاهرا رئیس جدید فرمول یک افکار ویژه ای در سر دارد

 3. Ahmad

  0

  0

  اين كارا افتضاح?فرمول يك با اين كارا ميميره بايد موتور رو درست كنن بايد دست از سر اينكه الودگي توليد ميكنن و مصرف سوختشوت بالا بر دارن بايد بزارن روح ماشين بودن اين ماشينا از بين نره ! كه رفتهههههه…?

دیدگاه خود را بیان کنید