فرمول یک ایران – بنابر عقیده کریستین هورنر، مکس ورشتپن با پختگی کامل رانندگی می‌کند و مسائل مهم و حیاتی محیط اطرافش را به خوبی درک می‌کند.

راننده جوان هلندی تیم ردبول نیم فصل را در حالی به پایان رساند که دو مسابقه اتریش و آلمان را با برد تمام کرده و مسابقه مجارستان را در رده دوم پشت لوئیس همیلتون به پایان رساند. دومی ورشتپن در پیست هانگارورینگ مجارستان کمی غیرقابل هضم و دور از انتظار بود زیرا او مسابقه را از پول پوزیشن شروع کرد و بیشتر مسابقه پیشتاز بود تا زمانی که مرد انگلیسی به لطف استراتژی برتر مرسدس در دورهای پایانی از وی سبقت گرفت و پیروز شد.

هورنر گرچه باور دارد این واقعیت که مکس در برابر باخت در مجارستان احساساتی نشد و واکنش مناسبی بروز داد نشان دهنده آن است که او چقدر مسائل را خوب تجزیه و تحلیل می‌‌کند. او گفت:

من فکر می‌کنم او با دانایی و خرد کامل رانندگی می‌کند. حتی در پایان مسابقه که ما در چهار دور نهایی مسابقه را باختیم که بسیار ناامیدکننده است اما من گمان می‌کنم که او کاملا این مسئله را درک می‌کند و با آن به راحتی کنار می‌آید. او موقعیتی که ما در آن بودیم را می‌دانست و اینکه چه استراتژی را برای مسابقه در پیش گرفته بودیم زیرا برای مردم عادی ممکن است به نظر برسد که ردبول در انتخاب و اجرای استراتژی اشتباه کرده – درحالی که ما اشتباهی مرتکب نشدیم. مرسدس ماشین سریعتر را داشت و یک پیت استاپ مجانی در اختیار داشت.

مکس این حد از پختگی را داشت که بلافاصله بفهمد که موقعیت چگونه است و من فکر می‌کنم که او امسال به بلوغ رسیده است.

ویدیوی پیشنهادی؛ خلاصه مسابقه فرمول یک مجارستان 2019

مکس ورشتپن، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - استارت مجارستان 2019

مکس ورشتپن، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – استارت مجارستان 2019

مدیر تیم ردبول باور دارد که راننده 21 ساله‌اش از گرندپری کانادای سال پیش عملکردی برجسته و  عالی داشته و برد مسابقه اتریش امسال در خانه ردبول یکی از بهترین رانندگی هایش بوده و نمایشی بی نظیر را انجام داده. وی در ادامه افزود:

برد ما در ردبول رینگ یک نقطه عطف بود، زیرا پس از آن ما در سیلورستون رقابتی ظاهر شدیم و قطعا در گرندپری آلمان شاهد یک شاهکار فوق‌العاده از او بودیم. او بسیار منطقی بود و سرعت کافی را در همه نوع شرایط متفاوت داشت و توانست که برنده مسابقه شود.

او در حال حاضر در فرم و آمادگی خوبی به سر می‌برد و خوشبختانه ما می‌توانیم آن‌ را تا شروع نیم فصل دوم حفظ کنیم. او مطمئناً در سطح بالایی قرار دارد.

19 دیدگاه

 1. McLaren F1

  11

  9

  کاملا درست میگه
  راننده ی فوق العاده ایه مکس اما خیلی از خود متشکره
  راننده هایی مثل نوریس و لکلرک همینقدر مهارت دارن اما در کنارش رفتار افتاده ایم دارن
  نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه راسل میتونه همه ی راننده های نسل جدیدو شکست بده
  خیلی دوست دارم رقابت جوونا رو تو سطح برابر ببینم
  این یه هفتم بگذره و مسابقات شروع شه
  خسته شدیم دیگه

  • REZA.M

   7

   2

   چرا فکر میکنی راسل از همه جوونا بهتره؟عملکرد راسل زیر سواله فعلا.فعلا فقط تونسته کوبیکا رو شکست بده.راننده ای که واقعا کنده.و حتب میشه گفت کندترین راننده گرید.ولی نوریس و لکلرک با راننده های خوبی مثل فتل و ساینز دارن رقابت میکنن و مقایسه میشن.

 2. Mehdi

  12

  12

  مکس باتوجه به ماشینش بهترین عملکرد رو داشته بین راننده ها شما مقایسه بکنین مکس رو با بوتاسی که ماشینش مرسدس فقط ۷امتیاز فاصله داره قطعا مسابقه مکزیک رو هم برنده بدونین مکسو ولی بعضی ها به شخصیتش گیر میدن دقیقا همین غرور وجاه طلبی که داره باعث میشه که مکس قهرمان جهان بشه مثل رونالدو شخصیتش حالا ببینین رونالدو به کجا رسیده

  • Amin

   7

   12

   من طرفدار رونالدو ام
   اما یادم نمیاد رونالدو گفته باشه من تو حال حاضر بهترین بازیکن جهان هستم
   هیج وقت مستقیم و شبیه مکس چیزی نگفته!
   از افتخارات اون سال صحبت کرده یا اینکه گفته تو این سال ها تو آمادگی خوبی بودم…
   رونالدو اسطورس اونو با مکس مقایسه نکن
   این ی توهین بزرگ ب رونالدوئه

   • iman88

    8

    2

    نه مستقیم نگفته اما وقتی بنیتز در جواب اینکه بهترین بازیکن جهان کیه گفت ما بازیکنایه بزرگی داریم و مستقیما نگفت رونالدو.کاری کرد که به غلط کردن بیوفته.و از روز اول کارش شمشیرو براش از رو بست.و کلا هیچ فرصتی روبرایه خود نمایی از دست نمیده .نمونش لیسته افتخاراته امسالشه که یکی از مواردیه که خواسته بگه امسال هم بهترین بوده.در ضمن مکس هیچوقت نگفته در حال حاضر من بهترین راننده جهانم.
    اینکه بهترینها خودشونو بهترین بدونن چیزه جدید و عجیبی نیست.حتی مسی هم که شخصیت افتاده ای داره وقتی ازش میپرسن بهترین مهاجمایه جهان کیا هست اسم سه نفر و میگه و در ادامه میگه من خودم و رونالدو رو خارج از این لیست قرار میدم.

  • مهدی کوپایی

   4

   2

   ورزش و اغراق هاش
   مکس امسال فرقی با مکس پارسال که داشته مدیریت بهتر شرایط
   اما شدید باور دارم اگر فراری دچار بحران نبود والتری هم دوم نبود
   تا ابوظبی درگیری بین قهرمانان

 3. امین

  11

  2

  وقتی تو چندتا مسابقه مخصوصا چین ۲۰۱۸ که ۵ تو کورس قهرمانی بود مسابقشو خراب میکرد و عذرخواهی هم نمیکرد بیشتر و بیشتر ازش متنفر شدم.تو سیلوراستون ۵ نباید ازش عذرخواهی میکرد.هنوز این مسئله اذیتم میکنه.امسال انگلیس و کانادا هنوز رو مخمه.

  • Ahmad VETTEL

   8

   3

   خب فرق شخصیت سب و مکس همینه
   بعد هیچکدوم از برخوردایی که با فتل داشته ازش عذرخواهی نکرده و تازه طلبکارم بوده.
   ولی سب مثل یه جنتلمن واقعی رفت بابت اشتباهش معذرت خواست.
   تازه مکس نهایت سوم میشد ولی خود مکس جاهایی به فتل ضربه زده که شانس برد اون مسابقه و حتی قهرمانی فصل رو ازش گرفته.

   • pejman

    6

    5

    بابا فتل با بیش از 75امتیاز یعنی سه برد کامل گرندپری قهرمانی رو واگذار کرد حتی نزدیک قهرمانی هم نبود تو نیم فصل دوم اون وقت شما میگی با یه برخورد نمی قهرمانی رو از دست داد
    بعدشم برخورد قتل کاملا از پشت بود جوری زد که نصف قتل فن ها میگفتن از قصد بود حتی میشه گفت تو جریان سبقت گیری هنوز وارد نشده بود که مثه یه راننده ناشی از پشت زد به ورشتپن و کاملا مقصر بود البته نیازی به عذرخواهی نبود خودش دید مقصره و اشتباه کرده این کارو کرد اما برخورد های ورشتپن همش در جریان سبقت گیری و برخورد مسابقه ای و بدون مقصر شناخته شدن بود و دویل هایی بودن که قالبا فتل شکست میخورد یا آیدین میشد فکر نمیکنم نیازی به عذرخواهی داشته باشه

    گرچه من بحثم اصلا عذرخواهی نیست اما قطعا قتل شخصیت بهتری نسبت به اکثر راننده ها مخصوصاً ورشتپن داره اما این ربطی به راننده بهتری بودن ندارد

   • Ahmad VETTEL

    3

    0

    آقا پژمان سنگاپور 2017 فتل 2-3 امتیاز کمتر از همیلتون داشت و با برد سنگاپور و 4امی احتمالی همیلتون،کلی ازش جلو میفتاد.
    ولی سر اون برخورد همونجا قهرمانی رو از دست داد.
    بماند که تو کانادا و مکزیک همون سال هم زد بال جلوی فتلو تو استارت شکست و مسابقشو خراب کرد.
    حالا حساب کن ببین اگه اون برخوردا نبود فتل 2017 قهرمان میشد یا نه

 4. نیما

  1

  5

  هرچقدر از مکس خوشم میاد از این خیکی بدم میاد مخصوصا اگه مستند فرمول یک دیده باشین تقریبا میشه گفت ریکاردو فراری داد
  از رفتارش با راننده های آکادمی ردبول هم نگم براتون

  • iman88

   6

   0

   نیما این کریستین هورنره.فکر کنم منظورتون هلموت مارکوئه.اگه اونه که منم نمیتونم تحملش کنم اما تواناییهایه فنی و مدیریتیشو نمیشه انکار کرد.راستش دلم میخواست یکی مثل هلموت تو فراری بود.یا حداقل کمی از کاریزمایه این ادمو مدیرایه فراری داشتن.

  • ARA$H

   3

   0

   خب نیما انتظار که نداشتی بیاد از مکس بد بگه ؟ مکس راننده ش هست و هر کاری می‌تونه داره انجام میده تا نگه ش داره تازه چند وقت پیش یادت نیست همین هورنر گفته بود مکس بهترین راننده جهان یا یک چیزی نزدیک به همین
   این ترفنده ش هست که هم مکس رو نگه داره هم بهش روحیه بده

دیدگاه خود را بیان کنید