موتوجی پی ایرانولنتینو روسی احساس می کند که در تابستان چیزهایی در تیم یاماها و موتورش تغییر کرده است زیرا آنها پس از تعطیلات توانستند به دوکاتی و هوندا نزدیک شوند.

موتورسوار یاماها در حالی به تعطیلات تابستانی رفت، که با از دست دادن سه مسابقه ی قبل از آلمان، پایین تر از هم تیمی اش، ماوریک وینالس به رده ششم جدول سقوط کرده بود. اما پس از تعطیلات روسی بهبود اندکی را تجربه کرد و در مسابقه برنوی چک و ردبول رینگ اتریش به ترتیب رده های ششم و چهارم را کسب کرد. روسی پس از نیم فصل ابتدایی، تغییر و بهبود را در یاماها حس می کند:

ما کاملا خوشحال هستیم زیرا به نظر می رسد که نیمه دوم فصل را بهتر شروع کرده ایم و نیمه اول فصل بسیار منفی بود. به نظر می رسد چیزی در یاماها تغییر کرده است و یاماها با شدت بیشتری در حال کار بوده و موتور بهتر می شود.

وقتی به اتریش رسیدیم، در همان روز جمعه فهمیدیم که در بخش الکترونیکی و شتابگیری پیشرفتی داشته ایم و ما می توانیم بیشتر رقابتی باشیم زیرا پیشتر از این مشکل رنج می بردیم و مسئله مهمی برای ما بوده است.

قطعا ما کارهای زیادی را باید انجام دهیم زیرا آندره دویزیوسو و مارک مارکز سریع تر از ما هستند اما شروع خوبی داشتیم.

ولنتینو روسی- آرژانتین 2019

ولنتینو روسی- آرژانتین 2019

روسی در ادامه افزود که به فصل آینده نیز خوشبین است اما وقت زیادی در موتوجی پی ندارد:

در دو فصل گذشته ما به خوبی در بخش های درستی کار نکردیم و قوی نبودیم و فاصله مان با رقبا افزایش یافت.

به نظر می رسد امسال برخی چیزها تغییر کرده و این تغییر مربوط به افراد داخل تشکیلات تیم نیز بوده است و یاماها تلاش بیشتری را بکار گرفته است.

اگر بخواهم از احساسات با واژه ها سخن بگویم این است که خوشبینم زیرا بنظر می رسد بعضی چیزها تغییر کرده اما در حال حاضر به زمان نیاز است و متاسفانه شاید من زمان زیادی نداشته باشم، بنابراین برای این مدت کوتاه تلاش می کنم.

به نتیجه نیاز داریم پس باید پیشرفت کنیم اما از نوع مثبتش، زیرا در حال آماده سازی موتور 2020 هستیم و به نظرم کار ما در مسیر درستی است.

 

11 دیدگاه

 1. Akbar (Ghasemi)

  26

  4

  تصور کنیم دکتر قبل از خداحافظی یه قهرمانی دیگه بیاره…
  واو چه غوغایی بشود!
  اونم اگه با یه رقابت نزدیک اتفاق بیوفته
  فک کنم مخاطبای موتوجی پی کلی افزایش پیدا کنه

  • NavasaN

   20

   4

   خدا کنه یاماها یکم بجنبه …دکتر عطش رقابتیشو از دست نداده.تو همین اتریش وینیالس باید دو دور قبل پایان دکتر رو می گرفت چون سریعتر بود.ولی دکتر خوب دفاع کرد.وقتی تو این سن آنقدر چهارم و پنجم واست فرق داره یعنی آماده ای واسه قهرمانی بجنگی.

   • Milad_en

    2

    1

    اره خب الان قضیه فرق کرده ولی تو چه میفهمی از قبلا اصن از کی دنبال میکنی
    ی جوری میگه صحبت از قهرمانی انگار دکتر اصن قهرمان نشده 5 قهرمانیرو حتما من بدست اوردم
    والنتینو عشقه حتی اگه اخر بشه الانم اعتراف میکنم مارکز فوق العادس ولی ی نگا ب موتور دکتر بندازین
    نکته جالب تعصبیای مارکزن ک مسابقه اتریش میگفتن مارکز دوکاتی داش قهرمان بود بعد وقتی ما میگیم اگع روسی هوندا داشت قهرمان میشد دم از پیری و سن میزنن خواهشا *** نگین.

 2. McLaren F1

  18

  6

  زارکو یه فصل تو کی تی ام موتور خوب نداشت روحیش باخت ولی روسی چند فصله با این یاماها داره تلاش میکنه قبل تر تو دوکاتی اون زمان که یه دنیا مشکل داشت ولی بازم جنگید و کم نیاورد
  ای کاش هیچوقت از هوندا نمی رفت
  اگه میموند تصور کنین چه آماری از برد و قهرمانی بدست آورده بود

 3. Robbie Rossi

  10

  4

  واقعا دکتر هر روز انگیزه داره اونهم در این سن ولی بنظرم کمی یاماها در حقش بی انصافی کرد که انقد دیر جنبید،بنظرم 2020 گربه دراز عمر ژاپنی ها دهمین قهرمانی رو خواهد گرفت

 4. iman88

  14

  2

  فکر اینکه تو سالهایه اینده تو مسابقات نباشه یه حسه دلتنگی تو ادم ایجاد میکنه.امیدوارم در اینده در هر کسوتی که هست در کناره موتو جی پی ببینیمش.تجربایتش خیلی باارزشتر اونیه که تیمی مثل یاماها ازش تو بخشهایه مختلف استفاده نکنه.ضمن اینکه واقعا به گردنه یاماها حق داره.اما امیدوارم تا قبل از بازنشستگیش حداقل یه باره دیگه تو رقابت قهرمانی با بهترین موتور سوارایه حاله حاضر ببینمش تا ثابت کنه حتی تو این سن هم میتونه راننده ای مثل مارکز رو به چالش بکشه.ارزویه موفقیت براش میکنم

 5. mosi

  4

  5

  اینقدر مارکز مارکز نکنید
  هوندا فقط واسه مارکز موتور ساخته کدوم یک از رانندگان هوندا الان رقابتی ان بجز ایشون

 6. Akbar (Ghasemi)

  2

  0

  سال اولش که اومد هم موتورو واسه مارکز ساخته بودن؟
  ببین به محض ورودش به کلاس موتو جی پی چکار کرده…
  چرا اینقدر پذیرفتن حقیقت سخته؟! واقعا چرا؟!؟!!!

دیدگاه خود را بیان کنید