فرمول یک ایران – شانه های مکس ورشتپن احتمالا مکان مناسبی برای گریه های پیر گسلی نخواهد بود چراکه راننده هلندی اهمیت نمی دهد چه کسی هم تیمی اوست و فقط به دنبال منفعت تیم است.

تیم ردبول طی اقدامی عجیب که البته در گذشته نیز سابقه آنرا داشته است، تیشه به ریشه راننده جوان و فرانسوی خود زد و او را به تورو روسو بازگرداند و الکساندر آلبون راننده تایلندی را جایگزین وی کرد. با وجود اینکه ردبول بارها از امن بودن صندلی گسلی صحبت می کرد اما کسی از این جا به جایی غافلگیر نشد. راننده ۲۳ ساله بعد از ۱۲ مسابقه فصل ۲۰۱۹ تنها یک سوم مکس امتیاز گرفت. درحالیکه در گرندپری مجارستان مکس برای پیروزی سوم تلاش می کرد پیر لپ شد!

مکس ورشتپن و پیر گسلی - چین 2019

مکس ورشتپن و پیر گسلی – چین 2019

ورشتپن با وجود اینکه احساس گسلی را می فهمد و برای او ناراحت است اما تصمیم تیم را درک می کند. او گفت:

برای پیر افسوس خوردم اما برایم مهم نیست چه کسی هم تیمی من است. چیزی که مهم است این است که ماشین دیگر نیز بتواند خوب امتیاز کسب کند تا تیم به اهداف خود برسد.

مدیر برنامه های پیر گسلی اعلام کرد بازگشت وی به تیم مورد علاقه اش فرصتی است تا توانایی هایش را بازهم ثابت کند.

23 دیدگاه

 1. نیما

  29

  2

  از دید مکس هم به قضیه نگاه کنید
  اگه در مجارستان به جای گسلی مثلا ریکاردو بود و حتی اگه پشت سر همیلتون بود مرسدس نمی تونست همیلتون دوباره بیاره مدیوم ببنده که ریس ببره و یا مکس بارها مجبور شده بارها با فراری مرسدس تنهایی درگیر بشه که شاید در حضور یک هم تیمی نیاز به این کار نبوده یا این کار راحت تر میشده
  یک هم تیمی خوب واسه کسب قهرمانی نقش مهمی داره

   • نیما

    9

    0

    اره میشه گفت وینگ من چون سطح راننده اول اگه خیلی باشه تیم راننده دوم تا حدی که زیاد به امتیاز تیمی ضرر نزنه فدا می کنه
    مثل بوتاس که سال قبل چند تا جا این نقش داشت
    اگه راننده ها که هم سطح باشن هم قضیش جداست مثل نیکو و لوئیس

 2. ....kh:n....

  9

  19

  *بازگشت وی به تیم مورد علاقه اش فرصتیست تا دوباره توانایی هایش را ثابت کند*این جمله رو مدیر برنامه هاش گفته.
  استنباط من از این جمله اینه که گسلی همون راننده خوب قبله ماشینش با ماشین مکس یکسان نبوده.

  • جابر

   8

   2

   واقعا نمی دونم این جمله که ماشینهای یک تیم با هم یکسان نبودن معنیش چیه مگه میش یه تیم با دست خودش قهرمانی تیمی از خودش دریغ کنه یا خودشو از رقابت محروم کنه با ضعیف کردن به راننده به خدا مرغ پخته تو دیگ خندش می گیره از بعضی صحبتها گسلی ضعیف بود همین به مکس نمی رسه …..

 3. امید نورمحمدی

  9

  14

  و البته یک همتیمی بد و بدون تجربه حتی اگر راننده خوبی باشه باز به تیم ضربه میزنه. لکرک و اظهارنظرهای بچه گانه اش و رادیو های تیم خراب کنش موجب فشار روی خودش و سب شد و تیم فراری از همون مسابقه سوم وارد حاشیه شد. نمیخوام بگم راننده بد یا حتی متوسطیه. خیر. راننده خوبیه و میتونه در آینده مقام هم بیاره ولی با این خلق و خو سخت میشه براش.
  وقتی یک راننده جوان در اولین فصلش توی یک تیم بزرگ و توی اولین مسابقه هاش فکر میکنه راننده اول تیمه و ادعاهای آنچنانی میکنه قبل از همه سطح توقع یک عده را از خودش بالا میبره و این یعنی فشار. داستان دستور تیمی که بدلیل رادیوهای لکرک بوجود آمد و توسط رقبا بولد شد به سب بزرگترین آسیبهارو زد و خود لکرک هم بی نصیب نموند.
  دو مسابقه که براحتی با کمی مدیریت میتونست برنده باشه را به بدترین شکل ممکن باخت. توی موناکو که پیستیه که عیار راننده هارو نشون میده اوت کرد. بنظر من کسانی که ازش شدید حمایت میکنند یا طرفدار تیم و راننده دیگری هستند و یا با سب مشکل دارند.
  امیدوارم کسی ناراحت نشده باشه و ادمین هم تایید کنه!!!

  • ToHidden

   10

   1

   ببینید، راننده ها، مدیرا، مهندسا و … فرمول یک، تو یک سطحی از تمرکز و آمادگی هستن که خیلی سخت میشه بهم ریختشون، چون مدام برای این شرایط آماده میشن. اینا انتخاب شده از بین هزاران نفر هستن که موفق شدن به اونجا برسن، حتی کسی که کارش باز و بست یه پیچه. و گفتن این جمله که یک “اظهارنظر” ، تیم، راننده و هم تیمی رو بهم ریخته، زیاد منطقی به نظر نمیاد. فتل تازه نیومده به این مسابقات که بگیم تحت تاثیر قرار گرفته، کلی تجربه پشتشه. مشکل فراری در حال حاضر تنها ماشینشه. وگرنه اگه ماشینش مثل مرسدس سریع بود هیچ وقت این اوضاع هم پیش نمی اومد که هر از چند گاهی یکی بیاد یه گوشه قضییه رو با انگشت نشونه بگیره و بگه که مشکل از اینه. مشکل گاراژ و تصمیم گیری ها هم به خاطر ضعف خودروئه که دقیقا نمیدونن چه تصمیمی کِی برای تیم خوبه و کِی بد.

  • siamak

   9

   6

   تیتر خبر مربوط به ردبول و گسلی و فرشتپن بود ، ولی یهو مطلب سراز شیرینکاریهای لکلرک در آورد !!
   ظاهرآ چارلز باید حواسش رو خیلی جمع کنه ! چون تو سایت اف وان ایران هستند کسانیکه حرکاتش رو از هر قبیل بدقت رصد میکنند و از کوبیدنش لذت میبرند !

  • Amin

   9

   14

   چی داری میگی؟؟؟
   تا جایی ک ما یادمونه فراری همه تخم مرغ ها رو گذاشت تو سبد فتل تا جایی هم ک میتونس دستور تیمی داد ب لکلرک جوون!
   اون بنده خدا هم غرور داره و نمیشه وقتی از راننده دیگه بهتر هستی بشینی پشت و چیزی نگی!
   تو نیم فصل اول لکلرک ب عنوان ی راننده جوون تو اولین سالش تو فراری نسبت ب فتل ک مثلا ۴ تا قهرمانی سال داره و چندین ساله ک تو فراریه و با جوّ موجود آشناعه،عملکرد خیلی خیلی بهتری داشت!هرچند شما میتونی با مراجعه ب مدیریت لاستیک فتل تو مجارستان یکمی برا فتل تشویق بخری!
   جناب ادمین لطفا بدون اجحاف قبول کنید

   • Ahmad VETTEL

    13

    7

    Amin:
    مثلاً 4تا قهرمانی داره؟!؟!؟؟
    چه بخوای چه نخوای جوون ترین قهرمان 4دوره هست که معلوم نیست کسی بتونه این کارو تو همون سن تکرار کنه.
    عملکرد لکلرک بهتر بود؟
    نمیدونم شاید تو دیوار رفتن باکو و مجارستان و موناکو و آلمان یعنی عملکردش از فتل بهتر بوده (جداً مرز های جوک با این چیزی که گفتی جابجا شد)
    مدیریت لاستیک فتل نه فقط تو مجار که همیشه بهتر از لکلرک بوده و این چیزیه که خود لکلرکم گفته که مدیریت لاستیک فتل خیلی بهتره.

   • Amin

    5

    12

    احمد فتل:منظور من از لفظ مثلا ب خاطر اشتباهات و رانندگی ضعیف دومینو واریه ک فتل داشت!
    استرالیا بالاتر بود با دستور تیمی!
    بحرین اسپین شدن ب خاطر فشار بیش از اندازه ب پدال گاز!
    چین بالاتر بودن از هم تیمی ب خاطر دستور تیمی و توطئه واسه لکلرک که پایین تر از فتل تموم کنه!از مدل لاستیک عوض کردن و زمانش ب راحتی میشه فهمید!
    اسپانیا هم دقیقا مثل همین چین!
    کانادا اشتباه تو رانندگی و از دست دادن برد!
    هرچند باز هم ب خاطر فتل لکلرک رو بعدش داخل پیت نیاوردن چون امکانش زیاد بود ک حتی فتل رو هم بگیره چون لوئیزو قطعا آندرکات میکرد
    فرانسه،اتریش،انگلیس هرسه پایین تر از هم تیمی تو تعیین خط!ب علاوه افتضاح انگلیس و برخورد بچگانه با مکس!
    چ بخوای چ نخوای فتل فقط تو دوتا مسابقه آخر و آذربایجان نسبت ب لکلرک بهتر بوده
    موناکو رو نگفتم چون معلوم نبود لکلرک شاید بهتر از فتل تایم میزد!
    برا کسی که هواداراش این طوری دارن از ۴ تا قهرمانیش یاد میکنن ب نظرت کارنامه خوبی تو نیم فصل اوله؟؟؟؟؟

   • Ahmad VETTEL

    7

    4

    Amin:
    استرالیا رو از دور چند دیدی؟
    قبل پیت استاپ ها که فتل کلی جلوتر از لکلرک بود خواب بودی؟؟؟
    استراتژی بد تیم باعث شد لکلرک از فتل سریعتر باشه اواخر مسابقه.
    تو چین هم که تو تعیین خط فتل بهتر بود و استارتشم بهتر بود(که بخاطر استارت بد بوتاس لکلرک از فتل رد شد)
    تو اسپانیا هم که فتل کلا سریعتر بود و اصلا جای بحث نداره.
    تو کانادا هم استراتژی بهتری برای لکلرک وجود نداشت(میتونی تحلیل کانادا رو بشنوی)
    تو تعیین خط فرانسه و اتریش هم که ماشین فتل مشکل داشت نکنه انتظار داشتی وقتی ماشین خراب شد،فتل پیاده شو با هل دادن تایم بزنه؟!!(بازم سر این حرفت فرکانس تعصب رو تا ناکجاآباد بردی بالا)

  • نیما

   8

   0

   من از طرفدارای سب هستم ولی بدبخت لکلرک چیکار کنه آخه
   فراری لگن تحویل راننده ها داده
   لکلرک اشتباه داشته که چند تاش بزرگ بوده مثل باکو یا المان ولی دیگه تقصیر اون نیست که تو تایم گیری ماشین سب خراب میشه یا تیم استراتژی بد تعیین می کنه که برد از دست میدن چند تا دستور تیمی بهش دادن که سرجمع شاید 10 امتیازم نشه و اگه چارلز داد و بیداد نمیکرد باید به ذهنیتش شک می کردیم چون نشون میداد که به نقش دوم راضیه و پیشرفت زیادی نخواهد کرد

  • pejman

   0

   1

   باز یه اظهار نظر بی استس برای حمایت از راننده ای که واقعا مدعی قهرکانی نیست و بقیه می‌خوان با حرف بالا نگهش دارن والا با اینکه لکرک راننده دوم بود و همه استراتژی ها بنفع فتل بود بازم در یه حد ظاهر شدن و شک نکنید اگه لکلرک یکم با تجربه تر بود الان امتیازاتش بیشتره فتل بود حتی با اینکه تیم تمام قد پشت فتل بود مخصوصا اوایل فصل با دستورات تیمی زنجیر وار و فداکردن لکرک به مفع فتل تو تیپ استاپ و …

 4. Ahmad VETTEL

  6

  0

  فکر نمیکنم نه من و نه بقیه فتل فنا از لکلرک بدشون بیاد و مشکلی باهاش داشته باشن.
  مشکل بعضیایی هستن که اصلا طرفدار لکلرک که هیچ حتی طرفدار فراری هم نیستن ولی الان دایه مهربانتر از مادر واسه لکلرک شدن.
  آره اشتباهات لکلرک برای سال اولی که تو فراری بوده غیرعادی نیست ولی وقتی اینجا سر کوچک ترین اشتباهی که فتل میکنه بهش توپیده میشه،وقتی که لکلرک و هر راننده دیگه ای هم همچین اشتباهی کنه خب همون رفتار تکرار میشه دیگه

 5. iman88

  6

  5

  احمد جان تعداد فتل فن هایی که از چارلز بدشون میاد خیلی بیشتر از اوناییه که ادعا میکنن طرفداره فراری و چارلزن اما بیشتر طرفداره حریفه فتلن یا به قول بعضی ها با سب مشکل دارن.مثل اون عده ای که از لوییس خوششون نمیاد و بوتاس بوتاس بوتاس میکنن.و جدیدا ازچارلز خوششون نمیاد و مکس و بول میکنن و برعکس.
  در مورد اینکه طرفدارایه یه راننده از همتیمیه اون راننده خوششون نیاد یه چیزه طبیعیه.فوتبال نیست که همه برایه یکی یکی برایه همه باشه.تو ف1 برده یه راننده در وحله اول یعنی شکسته همتیمیش.هرچقدر هم از نظر تیمی این برد با ارزش باشه. شما نمیتونی طرفداره یه راننده باشی و ادعا کنی از برد همتیمش خوشحال شدی.یکی از بدترین شکستها تو ف1 شکست به همتیمیه یعنی شکست تو شرایطه برابر که برایه طرفدارایه اون راننده هم این شکست همونقدر سخته.
  و یه چیزی که هست معمولاطرفدارایه راننده ها نمیتونن طرفدارایه تیمها رو درک کنن.چند وقت پیش یکی از دوستان که طرفداره مرسدسه اومد برا لوییس ارزویه موفقیت کرد.چندین کامنت بعدش اومد که مگر تو ادعا نمیکردی طرفداره مرسدسی پس چرا از لوییس حمایت میکنی!!!انگارلوییس راننده فراریه.مرامه عمومیه اینجور طرفداری همینه.اگر من از چارلز حمایت کنم باسب مشکل دارم و دارم ادایه طرفدارایه فراری رو در میارم و احتمالا در خفا طرفدار یکی مثل لوییس یا مکس هستم.این نوعه نگاهه شما و خیلی از هم کیشانتون به کسی مثله منه.کار به جایی کشیده که بعضی از دوستانه طرفداره سب برایه حمایت از چارلز قبلش باید اعلام کنن که طرفداره سب هستن که یه وقت کسی فکر نکنه فلانی نفوذیه.همین شرط در مورده طرفداریه بقیه راننده ها هم صدق میکنه.

  • محمد

   4

   2

   دقیقا نمیدونم ماها چه گناهی کردیم که طرفدار ” تیم فراری ” هستیم نه راننده خاصی! آقای نورمجمدی هم که ظاهرا هیتره لکرکه تا طرفدار فتل. بابا بخدا واسه من طرفدار فراری فرق نداره که لکرک آخر فصل قهرمان شه یا فتل ولی خداییش یذره منطقی باشید تو وضعیت بد این فصل فراری راننده هامون کمترین تقصیر رو داشتند هردوتاشون. ما الان بهترین ترکیب راننده ها رو داریم تو کل تیم ها. تنها چیزی که احتیاج داریم ماشین رقابتیه.

   • yas

    3

    0

    شکی نیست که ترکیب سب و شارل، قوی‌ترین ترکیبه. درسته لوییس تقریبا به خوبی فتله ولی لکلرک از بوتاس خیلی بهتره

دیدگاه خود را بیان کنید