فرمول یک ایرانچارلز لکلرک راننده تیم اسکودریا فراری طی مصاحبه ای بیان کرد فشاری که در تیمی مثل فراری وارد می شود بسیار بیشتر از تیم های کوچک بوده و کارهایی زیادی باید انجام دهد تا از پس این ماموریت بربیاید اما تاکید کرد که اکنون فشاری را متوجه خود نمی داند.

بعد از حضور در فرمول ۲ و سپس تیم سائوبر در فرمول یک سرانجام راننده موناکویی به تیم فراری منتقل شد. بعضی رانندگان بعد از حضور در تیمی مثل فراری خود را گم کرده و در این دریا غرق می شوند اما بعضی ها مانند چارلز شنا کردن را آموخته اند و خود را می توانند به ساحل برسانند.

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - اتریش 2019

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک – اتریش 2019

او بعد از ۱۲ مسابقه توانسته چهار سکو کسب کند و تنها ۲۴ امتیاز پشت سر هم تیمی خود است. با وجود چالش هایی که انتقال از یک تیم کوچک به بزرگ دارد اما او احساس راحتی می کند. لکلرک گفت:

انتقال به تیم فراری آرزوی من بود.

اینجا هیچ احساس فشاری نمیکنم و کارهای زیادی است که باید انجام دهم. وقتی به چنین تیمی می آیید باید به سختی کار کنید، باید بتوانید آدم های مختلفی را درک کرده و از آنها یاد بگیرید. رانندگی در این تیم بزرگترین چالش من است.

21 دیدگاه

   • iman88

    28

    0

    یعنی روح و روانه منو Amir5 با رومن گروژان مورده عنایت قرار داده.
    شوخی میکنم امیر جان

   • Ezk1980

    9

    22

    گروژان … لکرک الان بعد از ورشتاپن دومین راننده سریع فرمول ۱ و بعد از همیلتون و‌ورشتاپن سومین راننده برتر فرمول ۱ هست ، کاش مرسدس اکون و‌ بوتاس رو میداد فراری و لکرک رو میگرفت ، این پسر فقط ۲ فصله اینجاست و فقط ۲۴ امتیاز با ۴ بار قهرمان جهان فاصله داره

   • عارف شهیدی

    8

    0

    سلام. حدس می زدم چنین مشکلی پیش بیاد. منظورش اینه که راننده فراری بودن به خودی خود فشار زیادیه ولی من قویم و واسه من نیست.

 1. alireza

  15

  24

  نمونه کامل یک جنتلمن بعد از سیاست های مزخرف فراری……امیدوارم اولین قهرمانی بعد از همیلتون شارل باشه و امثال ورشتپن گنده نشن…….فورزا شارل❤

 2. REZA.M

  31

  14

  یه طوری نوشتید
  “او بعد از ۱۲ مسابقه توانسته چهار سکو کسب کند و تنها ۲۴ امتیاز پشت سر هم تیمی خود است. با وجود چالش هایی که انتقال از یک تیم کوچک به بزرگ دارد اما او احساس راحتی می کند.”
  کسی ندونه فکر میکنه این اختلاف که کم هم نیست فقط مربوط به عملکرد خود لکلرکه.این اختلاف کم مربوط به مشکلاتی که توی تعیین خط ها برای ماشین فتل بوجود اومد و روی مسابقه و امتیاز گیری هم تاثیر گذاشت.
  از طرف دیگه میگه هیچ فشاری رو احساس نمیکنم.معلومه که هیچ فشاری رو احساس نمیکنی.بشمارید.از اول فصل چند مسابقه با تصادف توی تعیین خط و ریس و یا عملکرد بد توی تعیین خط شانس برد رو از فراری گرفته؟
  آذربایجان-کانادا(اگه مثل فتل دور میزد دوم میشد و فراری میتونست یک-دو و یا یک-سه داشته باشه)و آلمان-(موناکو رو نگفتم چون فراری شانس برد نداشت و تیم هم اشتباه کرد)
  وقتی بعد از همه این اتفاقات کسی چیزی بهش نمیگه و مدیر میاد و میگه جوونه باید تجربه کسب کنه معلومه که فشاری احساس نمیکنه.
  از طرف دیگه فقط برای فتل خار داره.قبل مسابقه المان بینوتو میگه فتل زیاد به ماشین فشار میاره.

  • REZA.M

   27

   11

   فراموش کردم بگم که توی مجارستان موقع سبقت گرفتن فتل از لکلرک به لکلرک مود بالاتر برای دفاع میدن و به فتل هم مود بالاتر و پیشنهاد میکنن ولی فتل میگه نه نمیخوام (برم رو مود بالاتر متیا سکته رو میزنه که فتل به ماشین فشار اورده ) با همین سبقت میگیرم.

   • iman88

    15

    19

    و اون امتیازاتی که چارلز بخاطر مشکلاته فنی و اشتباهاته استراتژیک و البته حمایته تیم از سب از دست داده خواب و خیال و توهم بودن

   • Ahmad VETTEL

    17

    4

    آقا ایمان هر طور که حساب میکنم،لکلرک بخاطر دستور تیمی نهایتا 2امتیاز تو استرالیا و 5امتیاز تو چین از دست داده(که تو استرالیا استراتژی بد تیم باعث شد آخر مسابقه فتل کند باشه).
    در مورد مشکلات فنی هم که برای هر دو مساوی بوده(البته تو آلمان و اتریش که ماشین فتل خراب شد،فتل شانس زیادی برای برد داشت)
    اشتباهات تیمی هم که برای هر دو راننده بوده.
    یعنی بدون وجود این اتفاقات، فاصله فتل و لکلرک اگر بیشتر از اندازه فعلی نبود کمترم نمیشد.
    حالا از ناامیدی فتل بعنوان کسی که قهرمانی میخواست ولی الان وضعش اینه هم میگذریم.

   • iman88

    17

    7

    احمد جان
    اول اون امتیازاتی که بجایه چارلز به سب رسیده رو باید دو برابر کرد.در ضمن مسابقاتی مثل اسپانیا که چارلز باید جلویه سب تموم میکرد اما با تغییر پلنش در حینه مسابقه (به استناده صحبت خود سب که گفت من نمیدونستم استراتژی چارلز متفاوته)باعث شدن سب به چارلز با لاستیکه سریعتر برسه. لاستیکی براش انتخاب کردن که تقریبا هیچ اطلاعاتی ازش نداشتن و تو 11 راننده اول هیچکس به جز چارلز ازش استفاده نکرد.مسابقه کانادا هم در نظر بگیرید که با وجود سریعتر بودن فراری ها نه تنها هیچ تلاشی برایه رسوندن چارلز به لوییس نکردن بلکه باز با انتخابه استراتژی کندتر اونو از رقابت برد مسابقه دورتر کردن.در صورتی که اگر استراتژی برابر با سب براش انتخاب میکردن بخاطر پنالتی سب شانسه زیادی حداقل برایه دوم شدن داشت.
    مسئله اینه که فراری بعد از اعلامه اینکه تو50 50 ها اولویته اولمون فتله و بعد از سه مسابقه اول که ثابت شد حتی اگر این درصد با اختلاف به نفعه چارلز باشه بازم راننده اول فتله خودشو به شدت نزد افکار عمومی و رسانه ها به دردسر انداخت.بعد از این تو چند مورد سعی کردن با انتخابه استراتژی متفاوت برایه راننده ها از قرار گرفتن در موقعیت هایه ابتدایه فصل جلوگیری کنن.اینجا دیگه با یه اشتباه کردیم یا فکر میکردیم با این کار اگر سیفتیکار بیاد فلان میشه یا اگر اون اتفاق بیوفته بهمان میشه سر و تهش رو هم میوردن.
    ببینید برایه من فرقی نمیکنه کدوم یک از این راننده ها بالاتر از اون یکی قرار میگیره تو کانادا من تمامه مسابقه نیم خیزبودم و فتلو تشویق میکردم و تو المان هم تمام روز تو کف کاری بودم که سب کرده بود .درمورده چارلز هم همینطور.اما داستان اینه که طرفدارایه سب (نه فراری)هر جا سب اشتباه میکنه انگار نه انگار اتفاقی افتاده جایی که پشته چارلز تموم میکنه انواع و اقسامه توجیهاتو براش ردیف میکنن و وقتی از اشتباه تیم متضرر میشه داستانهایی مثله “فراری داره سب رو یواش یواش کنار میزنه یا دارن ماشینشو دستکاری میکن یا میخوان اروم اروم چارلز و جایگزینش کنن…”سر هم میکتن.اما همه این اتفاقها برایه چارلزم افتاده به اضافه دستوراته تیمی و استراتژی هایه موزیانه ای که علیه اش استفاده کردن،اما انگار نه انگار این اتفاقات افتادن.مثلا بحرین ماشینه چارلز خراب شد.برید کامنتها رو بخونید،”چارلز به ماشین فشار اورد و بخاطر همین فراری برد رو از دست داد.یا تو اتریش “اگر سب بود مکس نمیتونست ازش سبقت بگیره و چارلز باعث شد ما برد و از دست بدیم”.تو سیلوراستون سب یه پیچ نتونست جلو گسلی دفاع کنه و بااشتباهه خودش که داخلو کاملا باز گذاشته بود ردش رو به گسلی داد و جلو مکس هم باز نتونست مقاومت کنه و این درحالی بود که چارلز 20 دور جلو مکس دفاع کرد و یه اشتباه هم مرتکب نشد.بدترین جاش برایه من اینه جوری وانمود میکنن که انگار از اینکه چارلز مسابقه بحرین یا اتریش رو نبرده ناراحتن.
    من وخیلی هایه دیگه به اندازه کافی از مشکلاته فتل صحبت کردیم که به همین اندازه از دسته فراری کشیده.اما بدنیست یه بارم شده از چارلز حمایت بشه.اونم توهمون تیمیه که سب توشه و خیلی از مشکلاتی که برایه سب هست برایه چارلز هم هست.این جوون دومین فصلش تو ف1 و اولین فصلش تو یه تیمه قدرتمند با یه همتیمیه قدرتمنه.چارلزمیتونه اینده فراری باشه و حمایت نکردن ازش و ندیدن تواناییهاش یا بزرگ جلوه دادنه اشتباهاتش مرامه کسایی نیست که ادعا میکنن عاشقه فرارین.

 3. siamak

  10

  13

  چالرز برای رسیدن به قهرمانی همه پارامترهای لازم از قبیل جوانی ، تهور ، تسلط ، سرعت ، کلاس اخلاقی ووو… رو داره مگر مهمترین پارامتر که همون ماشین کامل و رقابتی باشه !
  اگه یه ماشین درست و حسابی در اختیارش باشه ، تنها کسیه که میتونه خواب خوشو از همیلتون بگیره .
  درهر صورت باید منتظر قهرمانی این پدیده باشیم . دیر و زود داره ، ولی سوخت و سوز نداره !

 4. نیما

  9

  2

  فصل اول خوبی در فراری داشته ولی اینطور نیست بگی واو عالی بود و من فک می کنم کیمی هم با این سطحی که امسال نشون داد می تونست همین نتایج بگیره(البته شاید عشق کیمی منو کور کرده)
  اشتباهات بچه گانه و تصادفات زیادی هم داشته و شروع مشکلات ماشین فتل با روند صعودی چارلز یکی شد ولی مسابقه آلمان ضربه بدی بهش زد
  بهترین لحظاتش هم میشه مسابقه بحرین و دوئلش با مکس تو سیلوراستون گفت که عالی بود
  چند تا دستور تیمی هم بر علیهش دادن و تو بحرین هم بدشانسی آورد ولی من فراری فن در این لحظه مکس بهش ترجیح میدم و چارلز جا واسه پیشرفت زیاد داره تا به سطح مکس برسه

دیدگاه خود را بیان کنید