فرمول یک ایرانلیبرتی مدیا به دنبال افزایش محبوبیت فرمول یک در ایالات متحده آمریکاست و راهکار آنرا تیمی قدرتمند از این کشور می داند.

چِیس کَری مدیر فرمول یک طی کنفرانسی مطبوعاتی بیان کرد:

ما با تیم جدید که داوطلب حضور در فرمول یک شده صحبت کرده ایم. امیدواریم با توجه به قوانین مالی جدید در سال ۲۰۲۱ و کاهش هزینه ها بتوانیم علاقه تیم های جدیدی را جلب کنیم.

اکنون تیم آمریکایی هاس را داریم و خوشحال می شویم تیمی با ویژگی و شرایط بالا و قدرتمند به پیست افزوده شود. البته که عاشق دیدن راننده آمریکایی در ماشین آمریکایی هستیم اما این اتفاق نیاز به زمان دارد.

اما هدف کوتاه مدت کَری اضافه کردن مسابقه دومی در آمریکا به تقویم مسابقات است. او افزود:

گام نخستی که باید برداریم اضافه کردن مسابقه ای در میامی یا لاس وگاس به تقویم مسابقات است.

ایده پیست میامی به مرور بخاطر مشکلاتی که داشت و رقبای قدرتمند کنار گذاشته شد اما لیبرتی مدیا همچنان آنرا گزینه می داند و پیشرفت هایی در آن دیده است. چِیس افزود:

ملاقت هایی در یک ماه قبل داشتیم و هفته آینده باز هم جلساتی با طرف های خود در این باره خواهیم داشت. حس میکنم قدم های خوب و محکمی برداشته شده است.

چیس کری-گرگ مافی

چیس کری و گرگ مافی – لیبرتی مدیا

کری در پایان بیان کرد:

ایده افزایش مسابقات و محبوبیت فرمول یک در سراسر آمریکا بخاطر بازاریابی است. به وضوح اعلام می کنیم که به دنبال به دست آوردن و ساختن فرصت های مناسبیم.

به طور مشخصی دنبال کنندگان آمریکایی افزایش پیدا کرده اند اما قبلا با رقم دقیق آنها را نمی شمردیم اما اکنون به طور دقیق در آمریکا این کار را می کنیم. بیشتر از آن چیزی که بقیه فکر می کنند اینجا هوادار داریم و این امر باعث خوشحالی ماست و فرصت های زیادی به ما می دهد.

10 دیدگاه

 1. ARA$H

  10

  8

  منظورش همین تیم هاس هست یا میگه تیمی امریکایی دیگه هم قرار بیاد توی فرمول یک ؟
  پیست اضافی میکنید بکنید کم میکنید بکنید مگه مشکل رقابت از پیستا ؟ نه مشکل قدرت بی اندازه مرسدس هست و البته عملکرد فاجعه بار فراری و در اخر هم پیشرفت عالی و فوق العاده ردبول (بیشتر از اون هوندا) که موجب شده یک زنگه خطری رو برای فراری به صدا در بیاره تا شاید شاید بینوتو به خودش بیاد

 2. THE MINDBLOWER

  12

  3

  به‌جای اضافه کردن پیست قوانین رو درست کنین تا مسابقات جذاب شه اینم که هر ۳۰۰ متر مستقیمی رو که تو آر پیستی هست به drs تبدیل کنین راه‌گشا نیست و مسکن موقته.
  هرچند ریس لاس‌وگاس دیدن داره.

 3. iman88

  7

  3

  کیه که عاشق ماشینایه امریکایی نباشه؟امیدوارم اینی که میگه یکی از کمپانیایه بزرگ ماشین سازیه امریکایی باشه نه یه چیزی شبیهه هاس.هرچند احتمالا تو کوتاه مدت نمیتونن با تیمهایه حاله حاضر رقابت کنن اما پتانسیله بالایی برایه رشد دارن.

 4. Silver Arrows

  9

  1

  فکر می‌کنم این کار رو بیشتر برای جنبه مالی کار مد نظر دارند. با توجه به قدرت رسانه‌ای آمریکا، برگزاری یک گرندپری بیشتر توی آمریکا به معنی پوشش بیشتر رسانه‌ای (=افزایش مخاطب) و افزایش درآمد لیبرتی مدیا هستش. از طرفی داشتن یک تیم مدعی آمریکایی، هم خود آمریکایی‌ها رو سر ذوق میاره و هم فرمول یک جذاب‌تر میشه. معامله دو سر برده!

 5. Mohammad.gh

  9

  2

  اینا تاجرن و نباید ازشون انتظار داشت که به رقابت و کیفیت فرمول یک اهمیت بدن، اینا فروشنده ای هستن که میخوان محصولشون رو بفروشن، راهکارشونم توزیع وسیعتر هستش به جای افزایش کیفیت
  یعنی به جای اینکه خود مسابقات رو جذابتر و رقابتی تر کنن دنبال این هستن که تو جاهای مختلف مسابقه بزارن و بیننده و طرفدار جدید جذب کنن
  البته این مسئله که مرسدس یه موتور فوق العاده ساخته تقصیر هیچکسی نیست، شاید با موتور هشت سیلندر تنفس طبیعی بشه رقابتو جذاب کرد، هم ارزون تره، هم همه تیمها تو ساختش تجربه بیشتری دارن

 6. Saeed

  8

  2

  تیم قدرتمند از آمریکا فقط در صورتی محقق میشه ک یکی از دو شرکت خودروسازی جنرال‌موتور یا فورد مجاب بشن حضور پیدا کنن

  کرایسلر هم ب فیات و فراری مربوطه پس بیخیالش…

 7. جنون سرعت

  7

  1

  مرسی دیوید جان که حرف دل منو زدی دقیقا میخواستم همینو بنویسم اومدم دیدم شما نوشتی
  اگه اینا واقعا دنبال جذاب کردن مسابقات و کم کردن هزینه ها هستن فقط کافیه موتور تنفس طبیعی بزارن تمام مشکلات حل میشه بعدشم شرکت ماشین سازیه که سرازیر میشه به فرمول یک تمام این مشکلات بخاطر این موتورای مسخرس که صدای موتور گازی میدن

 8. Amin

  8

  5

  تکنولوژی داره پیشرفت میکنه و آروم آروم موتور های فسیلی دارن کنار میرن بعد بعضیا این جا انتظار موتور تنفس طبیعی دارن
  داداش اون موقع دیگه اسم مسابقات فرمول یک نخواهد بود و بهتره بهش بگن فرمول بنزین
  خنده داره که فرمول یک از تکنولوژی روز سال ها عقب تر باشه و هیچ پیشرفتی نکنه!

دیدگاه خود را بیان کنید