فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده تیم فراری معتقد است تیم اسبق خود یعنی ردبول چیز خاصی نیافته که باعث برتری آنها در چندین مسابقه اخیر شده است.

تیم ردبول به لطف مکس ورشتپن دو پیروزی از چهار مسابقه قبل کسب کرده است و شنبه نیز اولین پول پوزیشن خود و هوندا بعد از سال ۲۰۰۶ را کسب کرد. این برتری ردبول باعث اظهار نظر هایی از جانب لوئیس همیلتون و سباستین فتل شده است. لوئیس این موضوع را مرتبط با موتور هوندا می داند اما سب نظر دیگری دارد. او گفت:

به نظر من به داونفورس مربوط است. فکر نمیکنم چیز خاصی پیدا کرده باشند. قبل از اینجا نیز طی هفته های قبل سریع بودند. در زمینه موتور آنها ضعیف تر هستند اما اینجا موتور مهم نیست. می دانستیم آنها و البته مرسدس قوی خواهند بود اما ما هم نباید عقب بنشینیم و باید به رقابت برگردیم. تایر ها از بین می روند و خوشبختانه بیشتر از یک پیت استاپ خواهیم داشت.

آدریان نیوی و سباستین فتل

آدریان نیوی و سباستین فتل

اگرچه فتل معتقد بود که این تفاوت به موتور هوندا مرتبط نیست اما کریستین هورنر بلافاصله از هوندا بخاطر در اختیار گذاشتن قدرت لازم برای پول پوزیشن تاریخی مکس تشکر کرد. او گفت:

همه چیز بخاطر هوندا بود. بدون آنها نمی توانستیم چنین کاری کنیم. این نتیجه تلاش تیمی است. همه در میلتون کینز تلاش کردند تا بتوانیم در ردیف جلو باشیم. عملکرد خوب خودرو ناشی از همه نواحی از جمله پاوریونیت و شاسی است که در کنار هم خوب کار می کنند.

 

همچنین هورنر بیان کرد از پول پوزیشن مکس که با اختلاف ۰.۰۱۸ ثانیه به دست آمد خوشحال است. وی افزود:

فواصل در اینجا خیلی نزدیک است و مکس خیلی تهاجمی و قوی بود. او در اکثر مناطق پیست سریع تر بود و نیاز به خروج خوب از پیچ آخر داشت تا از والتری عبور کند.

12 دیدگاه

 1. arash

  11

  7

  والا موندم چی بگم ردبول خودت بگو پیشرفت کردی یا نه ؟؟ 🙂 🙂 🙂
  حتما سب یک چیزی میدونه میگه یا باز بینوتو خاک بر سر گفته این مصاحبه رو انجام بده ؟
  ولی به احتمال زیاد این میتونه خبری مبنی بر نرفتن سب از فراری به ردبول باشه البته این خبر کلا چهار خط شو سب گفته بقیه هورنر گفته بود خخخخ
  اخه این خبر چه قدر خلاصه بود یک دقیقه هم نشد کله شو خوندم 🙁

 2. VB77

  17

  13

  فکر میکنم پول پوزیشن حق مکس نبود چونکه اختلاف 0.018 ثانیه ای که با بوتاس داشت به دلیل اشتباه بوتاس در سکتور سوم بود که ناشی از حضور کم بوتاس در پرکتیس ها به علت مشکلات مربوط به موتور ماشین بود

  • Silver Arrows

   18

   8

   دور خوبی زد. چرا حقش نباشه. فرمول یک ورزش هزارم ثانیه‌هاست.
   ولی خب امروز سرعت مرسدس بیشتر خواهد بود. امیدوارم بهترین نتیجه رو بگیره.

 3. THE MINDBLOWER

  17

  3

  چی میشه سب و ادریان دوباره تو یه تیم باشن
  فرقی نداره ردبول یا فراری مهم اینه باهم باشن.
  از اون موقعی هم که تو ردبول بود سب همیشه فراری دنبال نیووی بوده.
  کاشکی بیاد و نجات بده تیمو.

  • amir

   17

   5

   نیووی نابغه است. 10 خودرویی که طراحی کرده قهرمان سازنده ها شده. بزرگترین دارایی ردبول به نظر من همین شخصه بعد وشتپن

  • pejman

   0

   4

   والا همه دنبال نیووی هستن سب خودشم اگه سب شده بخاطر نیووی بوده ولاغیر تنها راه نجات سب بودن کنار نیوویه که براش معجزه کنه وگرنه نیووی رو از ۴ قهزمانی فتل حذف کنید بیینید از فتل چیزی نمیمونه

   • aryan261

    4

    1

    من نه طرفدار فتل هستم نه همیلتون؛
    اما اگر مرسدس رو هم از همیلتون حذف کنی، ازش هیچی نمیمونه!!
    همینطوری که فراری رو از شوماخر حذف کنی شاید ازش چیزی نمونه!

   • THE MINDBLOWER

    2

    0

    میمونه رقابت توی پیست واسه برد نه پیچ یک و خداحافظی با بقیه.

   • Lecrec_fan

    7

    0

    بعدشم باید شاهد دورشدن ۴۴ باشیم و احتمالا سکو دوم برای مکس. بوتاس هم به نظر من به راننده معمولی با کیفیته که فراز و فرودی زیادی داره.

 4. Hamed

  10

  14

  آدرین 20 میلیون میزاریم رو اون پیشنهاد 20 میلیونی قبلی پاشو بیا فراری دیگه چونه نزن این بینوتو هم اگر امیدی بهش هست وردستت یه گوشه موشه ای جایی براش پیدا کن شاگردیتو بکنه

دیدگاه خود را بیان کنید