Register

17 + 20 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – در طول تمرین های روز جمعه فرمول یک، شرایط سیلورستون بسیار متغییر و چالش برانگیز بود. وزش باد در جهت و سرعت های مختلف، کار را برای تمام رانندگان سخت کرد.

راننده تازه کار ویلیامز، جورج راسل، این شرایط را “افتضاح” خواند. او یکی از چندین راننده ای بود که در طول تمرین ها از پیست خارج شد و تحت تاثیر وزش بادی بود که در هر دور تغییر می کرد:

شرایط پیست افتضاح بود. واقعا افتضاح. مشکل فقط وزش باد نیست. وزش آن ثابت نیست و در هر دور و هر پیچ، شرایط متفاوتی دارد. نمی توان فهمید چه اتفاقی می افتد. این موضوع چند تا از راننده ها را از مسیر خارج کرد.

این ماشین ها بسیار حساس هستند و وقتی باد در جهت و سرعت های مختلف شروع به وزیدن می کند، شرایط بسیار سخت تر می شود. وضعیتی شبیه به زمانی که من و رانندگان دیگر اسپین شدیم. همه چیز نرمال است و در یک لحظه تمام چسبندگی از دست می رود؛ اسپین می شوی و احمق به نظر می رسی.

از بهانه آوردن خوشم نمی آید اما وضعیت باید بهتر از این باشد. این آدم را اذیت می کند. به عنوان یک راننده، نمی دانی پیچ های بعدی چه وضعیتی دارند اما این بخشی از این کار است.

پیست سیلور استون

هم تیمی راسل هم از موضوع مشابهی گله‌مند است اما رابرت کوبیتسا معتقد است که شرایط برای رانندگان ویلیامز به مراتب سخت تر بوده چراکه ماشین چسبندگی لازم را ندارد:

در بعضی قسمت ها وزش باد بسیار متغییر است و تاثیر زیادی روی عملکرد ماشین دارد. احتمالا شرایط برای ما کمی سخت تر است چون ما چسبندگی کمتری داریم و ماشین حساس تر است.

هرچند که رانندگان تیم های برتر هم وجود مشکل را احساس کردند و با وزش باد سیلورستون مشکل داشتند. لوییس همیلتون در این باره گفت:

امروز باد زیادی می وزید. برای همین روز آسانی نداشتم. آسفالت پیست بسیار هموار و صاف است. به کار گرفتن تمام توان لاستیک ها کمی چالش بر انگیز است و وزش باد هم شرایط را سخت تر می کند. من با پشت ماشین مشکل داشتم و چند باری هم از مسیر خارج شدم.

راننده رنو، نیکو هالکنبرگ هم اضافه کرد:

وزش باد بسیار متغییر بود و فکر می کنم یک دور بد داشتم که باد من را به جهت های مختلف منحرف می کرد، حتی در مستقیمی ها.

4 دیدگاه

 1. GANDOF51

  9

  0

  سید روز مسابقه هوا چطوره.

 2. آرشا

  12

  0

  کاش میشد یه مسابقه تمام بارونی میدیدیم مثل برزیل ۲۰۱۶.

  • Seb the great

   8

   3

   نه نه نه چون فراری لپ میشه تو بارون

  • Hassan Mohebbi

   7

   0

   گرمایش زمین.
   یعنی مسابقات قدیم که میدیدی خیلی کم پیش میومد که آفتابی باشه و بیشتر اوقات هوا ابری و حداقل دو سه مسابقه تو بارون بود.
   پیش بینی کردن اگه وضع همین جور ادامه پیدا کنه تا 2035 تمام یخ های قطب شمال آب میشه و اکثر شهرهای ساحلی زیر آب میره.
   خدایا خودت درستش کن.