فرمول یک ایران – ایندیاناپولیس باید منتظر حضور مجدد فرناندو آلونسو باشد، چه سال بعد و چه سال بعد از آن، چرا که وی قصد کسب تاج سه گانه را دارد و تسلیم نخواهد شد.

تاج سه گانه موتور اسپورت شامل برنده شدن در گرندپری موناکو، پیروزی در مسابقه ۲۴ ساعته لمانز و ایندی ۵۰۰ است. فرناندو دو پیروزی در گرندپری موناکو و حتی دو پیروزی در مسابقه ۲۴ ساعته لمانز دارد اما هنوز در مسابقه ایندی ۵۰۰ پیروز نشده است. در سال ۲۰۱۷ نقص موتور هوندا و در سال ۲۰۱۹ نیز مشکل ماشین مکلارن مانع از این امر شدند.

بیشتر بخوانید؛ ناامیدی در مسیر 66؛ فاجعه ای به نام مکلارن ایندی

فرناندو گفت :

قصد تسلیم شدن ندارم و بازهم تلاش خواهم کرد. در ورزش وقتی موفقیت خاصی می خواهید باید بارها و بارها و بارها تلاش کنید و شکست بخورید تا بتوانید به آن برسید.

کاپ پیروزی در دستان آلونسو و دیگر رانندگان شماره 8 تویوتا

کاپ پیروزی در دستان آلونسو و دیگر رانندگان شماره 8 تویوتا

او افزود:

مثلا خود من بیش از ۳۰۰ مسابقه در فرمول یک داشتم تا بتوانم ۳۲ پیروزی کسب کنم یا رئال مادرید با تاریخچه بیش از صد سال خود توانسته ۱۳ جام لیگ قهرمانان اروپا کسب کند و به پر افتخار ترین تیم تبدیل شود.

9 دیدگاه

 1. جنون سرعت

  21

  0

  خدایا چرا فرمول یک به این حال و روز افتاده که الونسو ایندی رو به فرمول ترجیح میده.
  خدایی یکی از بدشانس ترین راننده های تاریخ اف وانه دقیقا سالی که از تیم اف وان مکلارن رفت بیرون مکلارن داره پیشرفت میکنه اونم چه پیشرفتی
  ولی از اون طرف به شخصه واقعا برا کارلوس ساینز و لندو نوریس خوشحالم چون خدایی حقشونه
  هیچوقت حالت چهره کالوس ساینز رو توی مستند فراموش نمیکنم که متوجه شد رنو با دنیل ریکاردو قرارداد بسته فکر میکرد کارش تمومه ولی حالا خداروشکر دارن کولاک میکنن با مکلارن
  توجه کرده باشین تا حالا چند بار حداقل تو شروع مسابقه هم لندو و هم کارلوس تونستن با ماشینای برتر رقابت کوچیکی داشته باشن که من معتقدم اگر مکس گند نمیزد به مسابقه کارلوس میتونست تو اون مسابقه یه خورده اذیتش کنه

 2. بهروز

  15

  0

  مک لارن تو فرمول یک امسال ماشینی داره که حضور فرناندو میتونست هیجان مسابقاتو بیشتر کنه، جاش خالیه

 3. iman

  11

  10

  زنده باد ماتادور ،بیصبرانه در انتظار بازگشتت هستم،گرند پری بدون ماتادور طعم سابق رو نداره

 4. داریوش

  15

  10

  جدی تو این سن منتظر بازگشتشی ؟
  پس منتظر بازگشت شوماخر و هاکینن هستم
  کم کم باید فضا برای پذیرش امثال لکلرک و مکس اماده بشه
  عصر الونسو ها تمام شده و بزدوی عصر ….

  • iman88

   18

   2

   اینکه باید راه برایه جوونها باز بشه درسته.اما چه جوونایی و با چه استعدادی؟
   بعضی راننده ها استثنا هستن.الونسو هنوز هم همون انگیزه و جسارت 20 سالگیشو داره.و تا اخرین مسابقش تو ف1 برایه کسبه یه رده بیشتر تمام توانشو تو پیست میذاشت.تعداده ورزشکارایی که بتونن تا سنین بالا کیفیت خودشون رو حفظ کنن و انگیزه موفقیت رو هم در خودشون زنده نگه دارن زیاد نیست.همین الان حداقل 5 صندلی تو تیمهای مختلف توسط راننده هایی اشغال شده که به نظر من اصلا در حد و اندازه ف 1 نشون ندادن و هم راننده های جوون بینشون هست و هم باتجربه.اگر یه راننده 40 سالش هم باشه و هنوز در حد 6 راننده برتر دنیا باشه چرا باید صندلیش رو به جوونی بده که تو اوج امادگی نصف اونم استعداد نداره.
   به نظر من الونسو تا زمانی که کاملا از دنیایه موتواسپرت خداحافظی نکرده و کیفیت الانش رو هم از دست نداده لیاقته یکی از صندلی هایه سه تیم برتررو داره.
   در اخر کیه که دوست نداشته باشه حداقل یک بار دیگه رقابت سب الونسو و لوییس رو برایه قهرمانی ببینه؟

  • DR.Abs

   16

   0

   شیر شیره گرچه پیره
   از خیلی از جوونای تو گرید یه سر و گردن بالاتره آلونسو

  • iman

   9

   0

   شما لابد نمیدونی کیمی از ناندو بزرگتره و همین الان بهتر از اکثر جوانهای فعلی داره کار میکنه شوماخر تا ۴۲ سالگی حضور داشت،بیصبرانه منتطر بازگشتشم

  • McLaren F1

   13

   0

   کلاس رانندگی آلونسو هنوزم یه سر و گردن از خیلی ها شایدم از همه بالاتره
   یادتون بیارین که با لگنی که مک لارن بهش داده بود چه تلاشی میکرد که حداقل دهم باشه
   هنوزم شایسته ی رقابت در بالاترین سطح مسابقس

 5. grandsepehr

  4

  0

  فرناندو لیاقتش صد در صد کسب سه گانه هست و اگه مکلارن گند نزنه حتما موفق میشه.ولی نمیدونم چرا به یه تیم موفق تر نمیپیونده تا لاعقل ارزو به دل نمونه که مطمئنم نمیمونه.