موتو جی پی ایران – برنده گرندپری کاتالونیا 2019 مارک مارکز بیان کرده است که هم تیمی او در تصادفی که منجر به کنار رفتن تعدادی از موتورسواران دیگر شد کنترلش را از دست نداده است.

خورخه لورنزو که مسابقه را از رده دهم شروع کرده بود توانست تا دور دوم خود را به رده چهارم برساند و بعد در پیچ شماره 10 قصد سبقت از ماوریک وینالس در شعاع داخلی پیچ می کند که کنترل جلوی موتورش را از دست می دهد و با او برخورد می کند و در یک شرایط دومینو وار آندره دویزیوسو و ولنتینو روسی نیز در این لحظه از مسابقه کنار می روند.

مارکز می گوید که او خوش شانس بود تا در این برخورد ها حضور نداشت و همینطور از همتیمی خودش یعنی لورنزو دفاع کرد، او نظرش را با پافشاری خاصی اینگونه بیان نمود:

البته که همه مردم می گویند لورنزو کنترل موتورش را از دست داد اما به نظر من او کنترل موتورش را از دست نداد. من خوش شانس بودم که از دووی سبقت گرفتم. دووی از ریسینگ لاین جدا شد و وینالس نیز خیلی دورتر از ریسینگ لاین بود اما تنها کسی که به واقع در ریسینگ لاین بود خود خورخه بود اما متاسفانه کنترل جلوی موتورش را از دست داد.

این پیچ، پیچ سختیست. وقتیکه شما دو یا سه موتور در جلوی خود دارید یعنی اسلیپ استریم نیز وجود دارد و برخورد محتمل است به مانند برخورد من با یوهان زارکو در پایان مستقیمی گرندپری استرالیا یا چهار سال پیش آندره یانونه و خورخه در همین پیچ در سال 2016.

برخورد خورخه لورنزو، ماوریک وینالس، آندره دویزیوسو و ولنتینو روسی - کاتالونیا 2019

برخورد خورخه لورنزو، ماوریک وینالس، آندره دویزیوسو و ولنتینو روسی – کاتالونیا 2019

کال کراچلو نیز با تایید دیدگاه مارک مارکز را بیان کرد:

او به مانند یک انسان دیوانه و غیرقابل کنترل نبود ولی او باید مسئولیت کاری که کرد را تماما بپذیرد. او در کل آخر هفته به اندازه این افراد سرعت نداشت. این یک برخورد مسابقه ای بود. او تصادف کرد ولی این قصد را نداشت که این افراد را از مسابقه خارج کند. دووی مرتکب اشتباه شده بود و مارکز از او عبور کرد پس او در خط اصلی مسابقه ای یا همان ریسینگ لاین نبود. این برخورد ها تقصیر هیچکس جز لورنزو نبود اما او هیچوقت این قصد را نداشت که این برخورد ها را حاصل کند. من معتقدم که او خارج از کنترل نبوده است.

9 دیدگاه

 1. 5red16

  30

  3

  وینیالس که رسما اعتراضش رو بلافاصله نشون داد
  خود لورنزو هم فهمید با موتورسوارهایی که واسه قهرمانی رقابت میکردند، چیکار کرده و خیلی سریع مصاحبه کرد و معذرت خواست
  در کل این اتفاق فقط به نفع مارکز شد
  حالا قهرمان نشدنش داره دور از ذهن میشه

   • H.farahani

    12

    6

    دلیل این منفی ها رو متوجه نمیشم.یه طرفدار مارکز هم که اومده به بقیه رایدرها احترام گذاشته منفی گرفته.خیلی بهتر از دوستانی گفتن که به دووی میگن رباط!!!

   • yas

    11

    2

    دلیل منفی فکر کنم این باشه که نویسنده‌اش اکبر آقاست. همین فقط.
    از سر لج منفی میدن…
    گفته یاماها خوب نیست یعنی دکتر و وینالس از چرخه خارجن.
    دوکاتی ها هم واقعا در حد مارکز نیستن. این دیگه بدیهیه.
    خودشون خوبن ولی موتورشون خیلی خوبه.
    مارکز هم که خیلی بی اشتباهه.
    تنها کسی که در سطح مارکزه، دکتره که اون هم موتور گازی خودمون رو داره

  • H.farahani

   9

   1

   5red16
   دوست عزیز
   در مورد اون مسئله هیجان حق با شما بود.هر کس حق داره هر جور که دلش میخواد به مقوله هیجان مسابقه ای نگاه کنه.بنده از نظر خودم گفتم که درستش این بود که شما رو ریپلای نکنم و مجزا نظر بدم.

  • Ferrari Italy

   9

   2

   دفاع مارک از هم تیمیش طبیعی بود چون بزرگترین کمک ممکنو برای قهرمانیش کرد شاید دووی فقط 25 تا نهایتش از دست داد ولی یک ضربه روحی هم به دو تا تیم وارد شد. هوندا هم از همه بهتره لطفا نگید دوکاتی اوله مارکز با این موتور داره اقایی میکنه خورخه هم اینکارو خواهد کرد تو مستقیمی فوق العاده سریع بود مارکز بدون نگرانی اول میشه

   • Akbar (Ghasemi)

    4

    0

    مارکز استعداد داره فقط موتور نیست
    داداشش رو ببین اونم موتو2 اوله اونم موتور برتر داره؟
    استعداد دارن تو ذاتشونه

 2. Mohammad.gh

  4

  1

  قبلن هم گفته بودم با موتور این فصل هوندا تنها تهدید برای مارکز همتیمیش میتونه باشه؛ چون موتور هوندا دیگه از نظر سرعت تقریبا به دوکاتی رسیده؛ دوکاتی تو ترمزگیری خوبه، یعنی قبل پیج اما تو پیچ از همه بدتره، جایی که هوندا و سوزوکی خیلی خوبن
  یاماها که سرعتش افتضاحه، تو ترمز گیری هم بهتر از سوزوکی و هوندا نیست که براش برتری بیاره،
  معلوم نیس چیکار کردن که تیم پتروناس از تیم اصلی موتور بهتری داره!!!

 3. BEHROOZ

  1

  0

  بعضی از دوستان رو تعصب ایتالیایشون سر سخت هستند
  دوست عزیز هوندا خوبه ولی مارکز هست که هوندا رو موفق کرده هنوز تو خروج دوکاتی همه موتورهای ژاپنی را جا میزاره .بارها همین مارکز جوری کنترل میکرد موتورشو که هر کی بود زمین میخورد 2018 با کتف در رفته اومد تایم 5 و زده واقعا یه استعداد ذاتی داره من خودم برادرم رپسول داره ولی دوکاتی رو از همه سرتر میدونه تو خروجی عالیه درسته یاماها تو خروج و مستقیمی ضعیفه ولی هنوز بهترین سیستم فنربندی و ترمز رو داره با تشکر از دوستان

دیدگاه خود را بیان کنید