فرمول یک ایران – با توجه به تغییرات قوانین برای فصل 2021 فرمول یک، پورشه علاقه مند بازگشت به این ورزش به عنوان تامین کننده موتور خواهد بود.

پایان موافقت نامه کنکورد (قراردادی بین فدراسیون جهانی اتومبیلرانی، تیم های فرمول یک و گروه مدیریت فرمول یک) کنونی و تغییرات قوانین، بسیاری از تولید کننده ها را امیدوار می کند که به عنوان تامین کننده موتور، از فصل 2021 وارد این ورزش شوند.

از جمله اهداف برای تغییرات قوانین پاوریونیت در 2021، موتورهایی ساده تر، ارزان تر و حذف سیستم بازیابی انرژی گرمایی (MGU-H) خواهد بود تا بتوانند تولیدکننده های دیگری را به سمت فرمول یک جذب کنند.

بیشتر بخوانید؛تغییرات قوانین پاوریونیت در فرمول یک 2021

از 2017 نشانه هایی از طرف فرمول یک وجود داشت که قوانین تغییراتی را به خود خواهند دید و سیستم بازیابی انرژی از گازهای خروجی (MGU-H) دیگر ضروریتی ندارد.

در 2017 نیز پورشه یکی از اعضای کمیسیون تولید کنندگان فدراسیون جهانی اتومبیلرانی بود و در جلسه تصمیم گیری درباره فرمول یک 2021 و فراتر از آن به عنوان یک نماینده شرکت داشت. در پایان همان سال با وجود خارج شدن از سری مسابقات استقامتی، ما از کمپانی مادر خود برای توسعه موتورهای شش سیلندر عملکرد بالا، دستوری دریافت کردیم.

نه فقط بر روی کاغذ، بلکه با توجه به امکانات، این فکر وجود داشت که موتور در 2019 تست خواهد شد و این دستور هیئت مدیره به ما بود.

این موتور حالا تکمیل شده و بر روی میز آزمایش قرار دارد و هر احتمالی برای استفاده از این موتور وجود دارد. اگر تصمیم گرفته شود که به فرمول یک 2021 ارسال شود، انجامش خواهیم داد.

22 دیدگاه

 1. Silver Arrows

  24

  1

  خیلی وقت هست که این خبر مطرحه… قبلا گفته بون که تصمیم ندارن خودشون به عنوان تیم وارد بشن. ولی خب همین که به عنوان تامین کننده وارد فرمول یک بشن هم عالیه! اگر ردبول و مک‌لارن از پیشرانه‌اش استفاده کنن می‌تونه جالب باشه به نظرم.

 2. ferrari 4 ever

  31

  12

  تنها سازنده ای تو این کره ی خاکی که فک میکنم میتونه رقیب مرسدس تو این وضعیت اف ۱ بشه پورش هستش.کار برا فراری سخترو سختر میشه.پورشه تو هر مسابقه ای وارد شده همه چیو اسفالت کرده رفته…

  • Silver Arrows

   24

   9

   موافقم. پورشه رقیب بی‌نظیری برای مرسدس می‌تونه باشه. فکر می‌کنم نه در ابتدای کار اما در سال‌های بعد از ۲۰۲۱ هر تیمی که با پورشه همکاری کنه نتایج قابل توجهی بگیره؛ به طوری که مدعی قهرمانی باشه. ولی فارغ از همه مسائل فنی، شنیدن سه تا اسم توی فرمول یک در کنار هم به خودی خود برای من یه دنیا جذابیته: مرسدس؛مک‌لارن؛ پورشه.

 3. Parsa911

  23

  2

  خیلی مسابقات جالب میشن احتمالا رنو و هوندا کلا کنار برن
  اگر مستقیم به عنوان یه تیم ماشین بیاره دیگه بهترین حالت ممکن میشه

 4. خداداد مهدوی

  13

  2

  میتونه یه دلیل برای جذابیت بیشتر بشه و این عالیه که پورشه هم توی مسابقات حضور داشته باشه و توی بلند مدت شاهد تیم پورشه باشیم اما فکر نمیکنم فقط همین موضوع به تنهایی اینقدر که دوستان میگن جذابیت رو به فورمول یک برگردونه
  موارد خیلی زیادی هستن که جذابیت رو از مسابقات فورمول یک گرفتن

  • سید علی حسینی

   13

   1

   ارادت، دوبار آپلود کردم اپارات تایید نمیکنه ویدئو رو! الان هنوز تایید نکرده که من بزارمش توو سایت، واقعا شرمندم که بدقولی شد امشب نیومد روو سایت، شاید فردا بشه، نمیدونم واقعا چرا آپارات تایید نمیکنه

   • Mahmood.gh

    6

    1

    خیلی مخلصیم
    دمه شما گرم❤❤❤❤❤❤

   • Very

    3

    3

    You tube ندارین ؟؟

  • Amin

   6

   2

   “از جمله اهداف برای تغییرات قوانین پاوریونیت در 2021، موتورهایی ساده تر، ارزان تر و حذف سیستم بازیابی انرژی گرمایی (MGU-H) خواهد بود تا بتوانند تولیدکننده های دیگری را به سمت فرمول یک جذب کنند.”
   فرمول یک یعنی نهایت تکنولوژی و کارایی از موتور و بدنه
   با حذف ام جیو یو اچ میشه گفت داریم عقب گرد میکنیم،درسته که موتور فقط با سوخت فسیلی جذابیت بیشتری داره اما این تکنولوژی ی کار مهندسی فوق العاده بین عصر جدید و عصر سوخت فسیلی بود

 5. Saeed

  8

  1

  سید جان ببخشید من خیلی وقته ک اخبار خودرو ساز ها رو دنبال نمیکنم

  ولی این قضیه ملحق شدن رنو و فیات ب همدیگس چقد جدیه و چ تاثیری رو تیمای فراری و رنو و آلفا میزاره؟

 6. علی شفیعی | کاربر متخلف

  0

  1

  دوستان قانون حذف MGU H برداشته شد.
  جناب حسینی تعجب میکنم خبر نداربد. دیگه قرار نیست حذف بشه و همچنان قرار دارد.
  عملا موتوری که پُرش ساخته، کارایی ندارد برای سال 2021 البته فلکس واگن، اینرا یک پیشرفت فلمداد کرده تا یک ضرر،
  پُرش یکی از زیر مجموعه های (فا اُ وِ) است.
  آلمانی ها به جای گفتن کامل نام فلکس‌واگِن انرا با نام
  اختصاری فا اُ وِ صدا میکنند.

  نام پورش یا پورشه به این صورت اشتباه است اگر نوشته شود.
  از انجا که PO است، پُ صحیح است برای گویش آلمانی. اگر POU به اینصورت بود اون موقع درست بود اینطور نوشتن…

  موفق باشید

دیدگاه خود را بیان کنید