موتوراسپورت ایران – مدیر اجرایی مکلارن، زاک براون اعتراف کرده است که آن ها فرناندو آلونسو را ناامید کرده اند، آنهم بابت عملکرد شرم آور تیم مکلارن در رقابت ایندی 500 و حذف شدن راننده اسپانیایی در مرحله تعیین خط این رقابت مهم بین المللی.

فرناندو آلونسو به محوطه بریک یارد آمد آنهم با امید کسب قهرمانی در مسابقه ایندی 500 و به دست اوردن تاج سه گانه موتوراسپورت، اما دسته ای از اشتباهات باورنکردنی منجر به حذف او در مرحله تعیین خط ایندی 500 شد. مکلارن بلافاصله مدیر تیم ایندی یعنی باب فرنلی را اخراج کرد و حال در حال بازسازی تیم می باشد.

فرناندو آلونسو و زاک براون در ایندی 500 2019

مکلارن ایندی – فرناندو آلونسو و زاک براون در ایندی 500 2019

زاک براون در مورد فرناندو آلونسو اینگونه نظر خود را بیان نمود:

آلونسو یک انسان بسیار بزرگ و والامقامی هست و ما او را سرافکنده کردیم. فرناندو شایسته حضور در مسابقه بود اما مکلارن نه. من خیلی فکر کردم که چگونه این اشتباهات را شرح دهم و تا چه حد این مسئله را با مردم در میان بگذارم.

مکلارن طرفداران زیادی دارد و فرناندو آلونسو هم همین طور. باید با مردم روراست باشیم و تا جایی که می توانیم کمی از اتفاقات پشت پرده ای که رخ داده را برایشان توضیح دهیم. من همیشه معتقد بودم که مخفی کردن یک مسئله ای بسیار شرم اور تر از بیان کردن اشتباهات وارده در آن مسئله هست، برای همین من دوست دارم بگویم که چه اتفاقی افتاده است.

اشتباهات تیم ایندی مکلارن

1- عدم ساخت و تحویل به موقع فرمان خودرو!! مکلارن در لحظه آخر متوجه شد که تیم ایندی نتوانست فرمانی را برای خودروی آلونسو آماده کند و سراغ سازنده ای رفت و از آنها فرمانی را تحویل گرفت!

2- با در نظر گرفتن این موضوع که همیشه در رقابت های ایندی در مرحله تست و تمرین و تعیین خط و مسابقه امکان برخورد وجود دارد باید یک ماشین ذخیره در تیم ها وجود داشته باشد تا زمان از دست نرود اما مکلارن بابت اینکه خودروی ذخیره آنها دارای رنگ نارنجی بود (باید نارنجی پاپایا مکلارن میبود)، این خودرو آنها به موقع نرسید و آنها بعد از برخورد فرناندو الونسو با دیواره پیست دو روز از تمرین را از دست دادند.

3- ایرادات تکنیکی زیادی بین اعضای تیم و مهندسان وجود داشت که می توان از برجسته ترین آنها ایراداتی که به سیستم الکترونیک خودرو وارد بود و همینطور عدم نصب فشارسنج مناسب برای تایر خودرو که منجر به آسیب دیدن تایر فرناندو آلونسو در حین حرکت شد و بدتر از همه اشتباه گرفتن واحد سانتی متر و اینچ بین مهندسان که منجر به عملکرد بد خودرو درحین تعیین خط شد و خودرو بیش از اندازه روی زمین به قول معروف کشیده می شد.

لاستیک فرناندو آلونسو در ایندی 500 2019

مکلارن ایندی – لاستیک فرناندو آلونسو در ایندی 500 2019

4 – زاک براون بیان کرد که:

من نمی خواهم به دنیا بگویم که مکلارن توسط احمق ها اداره می شود اما ما یک خودروی 229 مایلی داشتیم اما ضرایب دنده ای که استفاده می کردیم به ما قدرت رسیدن به سرعت 227.5 مایل را می داد. یعنی ما باز دوباره با تنظیمات اشتباهی که خودمان مقصرش بودیم خودمان را شکست دادیم.

ما اشتباهات زیادی کردیم و هر اشتباه منجر به اتفاقات اسفناک تری شد. من نسبت به طرفداران و فرناندو آلونسو اعلام وظیفه می کنم و از اینکه آنها را سرافکنده کردیم، احساس می کنم بیشتر از یک عذرخواهی بدهکارم. من امیدوارم که مردم قدر تلاش های ما را بدانند و این صداقت ما را درک کنند. ما اصالت موتوراسپورتی داریم و فرناندو ستاره ماست، ما عقب نمی کشیم و تسلیم نمی شویم. پرقدرت بازخواهیم گشت.

 

[videojs_video url=”https://as2.asset.aparat.com/aparat-video/c48b3a1607a22a1a3169366faa90493015147961-360p__67464.mp4″ width=”752]

17 دیدگاه

 1. iman

  22

  6

  لعنت به مکلارن و ران دنیس و زاک براون که گند زدن به کل کریر آلونسو،ایکاش که همون سال ۲۰۰۷ ناندو به مکلارن نرفته بود،با استعدادترین راننده دو دهه اخیر رو مکلارن نابود کرد

 2. McLaren F1

  16

  0

  واقعا از این بدبیاری وحشتناک تر نداریم

 3. مهدی کوپایی

  12

  0

  ناندو ناندو ناندو
  ?????
  اگه ایران بود مدیر تیم اول آه و نفرین به فدراسیون می کرد
  بعد راننده
  و در نهایت خودش از هر گناهی به دور

 4. Saeed

  13

  8

  کاشکی اشتباهات فصل پیش فراری رو هم اینطوری مینوشتید تا بعضیا انقد زخم زبون نزنن من جمله گزارشگرای وطنی…

 5. Saeed

  11

  1

  ی سوالی دارم

  ماشینای فرمول یک ماکس سرعتشون 330 هست حدودا

  میتونن اگ ستاپ بشن ب ایندی برسن؟

  چون تایم همیلتون تو پیست آستین فصل پیش 8 ثانیه از ایندی سریعتر بود

  • Hamed

   11

   0

   برای تاپ اسپید بال جلو و عقب باید کلن طراحیش عوض بشه خیلی ساده تر باید بشن بال ماشین فرمول 1 خیلی درگ تولید میکنه ضریب دنده هام باید بلندتر بشن
   یادمه زمان موتورای V10 تو یه تستی فک کنم بال عقب ماشین جنسن باتن بود که برداشتن تا 400 kmh شتاب میگرفت

  • Mohammad44

   10

   0

   فکر نکنم 330 باشه چون توتعیین خط باکو تو خط شروع و پایان 346 هم ثبت شد و پارسال یا 2 سال پیش وتل تو مونزا 360 را هم ثبت کرد و چند سال پیش زمانی که بوتاس تو ویلیامز بود 371 یا 376 را هم ثبت کرد البته همشون با دی آر اس بوده

 6. Saeed

  7

  2

  من ی چیزیو متوجه نمیشم

  میدونم ایندی هم تاریخچه خیلی غنی داره
  خیلی هم استقبال میش

  ولی بردن همچین مسابقه ای چ ارزشی داره!؟

  تو پیستی ک 4 کفی و 4 پیچ با ریس لاین کاملا یکسان داره

  بعد هم راننده هاش

  نفر دوم و سومش روسی و ساتو بودن

  یکیشون کلا سه چهار مسابقه واس مانور داد 2015

  یکیشون هم سال 2005 تو BAR بوده

 7. Farid_Lambo

  8

  0

  هر چقدر که مک‌لارن تو خودروهای جاده ای عالیه و باعث تحسین همه شده همونقدر تو موتور اسپرت گند زده. البته من فقط از فرمول یک و ایندی اطلاعات دارم شاید جای دیگه خوب باشه

 8. Hamed

  11

  0

  برای مک لارن با اینهمه سابقه ریسینگ زشته این اشتباهات تو این سطح
  مدیری ضعیف تر از زک براون تابحال تو مک لارن ندیدم این بابا قراره جای ران دنیس رو پر کنه؟ این در حد اریک بولیه هم نیست

 9. THE MINDBLOWER

  7

  0

  اینا از فراری گرفتن یا فراری از اینا؟؟؟؟؟

 10. iman88

  3

  0

  من یه سری دیگه از رشته های موتو اسپورتم دنبال میکنم و امسال هم خیلی دلم میخواست ناندو رو تو ایندی 500 ببینم که مک لارن همه چی رو خراب کرد .

  • سید علی حسینی

   5

   0

   هفته بعد فکر کنم لمانز باشه، دریابش، البته تویوتا قهرمان میشه 🙂

   • iman88

    6

    0

    اره اگر اتفاق خاصی نیوفته امسال هم مال تویوتاست.پارسال که الونسو دوری 5 ثانیه سریعتر بود و اخر مسابقه 12 دور جلوتر از تیم سوم که اگر اشتباه نکنم ریبلیون گیبسون بود مسابقه رو تموم کردن.ماشین دوم تویوتا رو هم با اختلاف 2 دور شکست داد

 11. iman88

  4

  0

  میخواستم به یه موضوعی اشاره کنم .بعضا تو یه سری از رشته های موتو اسپورت میتونید رقابتهای جذاب و غیر قابل پیشبینی و نزدیکی رو شاهد باشید .موتواسپورت شاخه ها و زیرمجموعه های خیلی زیادی داره که اگر حرفه ای دنبالشون کنید میتونید خیلی ازشون لذت ببرید.من چندین بار برام پیش اومده که یه نفر بهم گفته،” من یه مسابقه موتوری رو دیدم و اصلا اونطوری که هوداراش گفتن جذاب نبوده یا تو برای چی این مسابقات خسته کننده رو نگاه میکنی؟”
  مسئله اینه که با دیدن یک یا دو مسابقه اونم بدون اطلاعات کافی نمیشه انتظار داشت که جذابیت رو در رشته هایی مثل رالی ،نسکار،ایندی و خیلی رشته های موتوری دیگه پیدا کنیم.ولی اگر همین مسابقات رو با اطلاعات کافی و به طور مستمر دنبال کنید حتی بیشتر از ف1ِ میتونید ازشون لذت ببرید.(حداقل بیشتر از این ف یکی که امروزه شاهدشیم)
  همه این رشته ها در نگاه اول ممکنه فاقد جذابیت باشن اما ف1 هم برای خیلی از کسانی که برای اولین بار اونو تماشا میکنن یه ورزشه کسل کننده بنظر میاد حتی بیشتر از رشته های دیگه موتو اسپورت.

  • سید علی حسینی

   4

   0

   خلاصه مسابقات نسکار و ایندی و استقامتی و دی تی ام رو قرار میدیم توو کانال آپاراتمون، هر کدوم رو که حال کنی میتونی ببینی

  • محمد.ج

   2

   0

   منم همسرم اوایل موقع دیدن فرمول یک مسخرم میکرد. بعد که براش موضوع استراتژی ها و خود خودرو و … رو توضیح دادم الان علاقه مند نشده اما دیگه مسخرم نمیکنه. خخخ