فرمول یک ایرانوالتری بوتاس راننده تیم مرسدس معتقد است کوچک ترین اشتباه شانس قهرمانی جهان را از او خواهد گرفت.

بوتاس در جایزه بزرگ اسپانیا نتوانست کار خوب خود در تعیین خط را تکمیل کند و اکنون خود را پشت سر هم تیمی خود در هفت امتیازی صدر جدول قهرمانی راننده ها می بیند. اشکال کلاچ و البته چسبندگی سمت پول پوزیشن، رده اول بوتاس را از او گرفت اما آنچه مشخص است راننده فنلاندی مسائل مهم تری پیش روی خود دارد. بوتاس گفت:

در فصل طولانی پیش رو در رقابت با لوئیس تنها چیزی که اهمیت دارد داشتن کمترین اشتباه است. تیم های زیادی در فرمول یک هستند و در هر مسابقه پیشرفت های زیادی بر روی خودرو ها انجام می گیرد که این موضوع در پیست های مختلف متفاوت است. اما در رقابت بین من و لوئیس نداشتن اشتباه کلید موفقیت است.

در اسپانیا من تلاش زیادی در طول آخر هفته داشتم و توانستم خط یک استارت را بگیرم اما همه چیز در چند متر اول مسابقه از دست رفت. این جزئی از رقابت است اما ما ۱۶ مسابقه پیش رو داریم که برای جبران فاصله زمان مناسبی است. من بسیار مشتاق رفتن به موناکو و رقابت جدید هستم.

والتری بوتاس – اسپانیا 2019

بوتاس همچنین با توجه به سرعت خوب مرسدس در سکتور سوم بارسلونا امید زیادی به جایزه بزرگ موناکو دارد:

من هرگز در موناکو خودروی مناسب این پیست را نداشته ام. پیست موناکو پیست بسیار تکنیکی و سخت است. در چنین پیستی بدون جای فرار کار بسیار سخت است و باید دید شما درست در چه مرحله ای از آمادگی هستید.

تجربه ما در بارسلونا در سکتور سوم که پیچ های سرعت پایین داشت امیدوار کننده بود. من به خودرو امیدوار هستم چون در مسابقات قبل برای برد مبارزه کردیم و توانستیم موفق باشیم. من تا به حال در موناکو روی سکو نبوده ام و هدف اصلی من برای مسابقه این است.

بسیار بیشتر از مسابقات قبل روی تعیین خط بخصوص بخش سوم آن تمرکز باید داشت و شروع مسابقه با داشتن خودرو خوبی مانند خودرو امسال می تواند بسیار دلگرم کننده باشد.

14 دیدگاه

 1. Amin

  15

  25

  بله برا مبارزه با لوئیز اولین لازمه داشتن تمرکز بالاس،چیزی که نیکو خوب میدونه نداشتنش چقدر گرون تموم میشه(البته ۲۰۱۶ تونس خودشو جمع و جور کنه و قهرمان بشه)
  تمرکزی ک اگه پارسال هم فتل میداشت میتونس قهرمان جهان بشه!حداقل تا سنگاپور ماشین فراری رقابتی بود و تو همه مسابقه های قبلی برگزار شده توان قهرمانی رو داشت…

   • Amir-60

    19

    14

    کاملا باهات موافقم.اکثر ادمای تو این سایت فراری فن و فتل فن هستن.یعنی یه نظر کاملا مسخره که بدی اگه به نفع فتل فنا و به ضرر همیل فنا باشه حداکثر رای رو میاره… واقعا متاسفم واسه همچین نظرایی

   • Ahmad VETTEL

    9

    11

    Amir-60:
    جدی؟
    بعضی همیل فنا و مرسدس فنا که چنان پدیده هایی هستن که هیچکی تو نظر مسخره دادن به گردشونم نمیرسه.
    اکثر کامنتای این مدلی هم در جواب به اون افراد هست.

   • Behnam380

    8

    4

    خدارو شکر میکنیم که وجود حضرتعالی باعث ایجاد تعادل فهم شده بلکه هم درک فراوان شما کفه ترازو به سمت اینور سنگین تر کرده…

 2. mershari

  17

  6

  چرا اون‌پست مربوط به هلموت مارکو درباره ی ماشین مرسدس و این که هر راننده درجه دوایی باهاش قهرمان میشه رو نه تو تلگرام گذاشتین نه تو اینستا؟جزو پر بحثترین ها هم نیست؟فقط تعداد لایک کامنتارو ببینید …!

 3. تیرداد

  7

  9

  بوتاس جز اینکه قبرشو داره میکنه با مصاحبه هاش چیزی گیرش نمیاد …..ادمینای محترم سایت خبری از قرارداد یوتاس با مرسدس هست یا ن

دیدگاه خود را بیان کنید