فرمول یک ایرانمکس ورشتپن پس از پنجمین ۱_۲ متوالی مرسدس در اسپانیا اعلام کرد خودرو ردبول در هیچ پیچی نسبت به مرسدس برتری ندارد.

ورشتپن با پشت سر گذاشتن فراری ها دومین سکو خود در این فصل را به دست آورد اما نتوانست هیچ فشاری به راننده های مرسدس، همیلتون و بوتاس وارد کند. در حالی که برتری آیرودینامیکی و شاسی قوی از مشخصات اصلی تیم ردبول است اما ورشتپن بدون شک مرسدس را سریع ترین خودرو در حال حاضر می داند:

ما در هیچ کدام از پیچ ها نتوانستیم برتری نسبت به مرسدس داشته باشیم. خودرو خوب است اما در کل مرسدس در همه جهات از ما بهتر عمل کرده است. در قسمت متوسط و سریع تقریبا شبیه به هم هستیم اما در قسمت های سرعت پایین در هر هفته نتیجه متفاوت است و بسیار سخت است که بتوانم حرفی بزنم.

در بارسلونا مرسدس در پیچ های سرعت پایین ( سکتور سوم ) بسیار قوی بودند و این طبیعی است که در مسابقه بعد در موناکو این موضوع بسیار برایشان خوب است.

مکس ورشتپن - اسپانیا 2019

مکس ورشتپن – اسپانیا 2019

ورشتپن در پایان تعیین خط بارسلونا مدعی شده بود که تیم مرسدس خودرو امسال را به خوبی درک کرده است و مدیر تیم ردبول کریستین هورنر نیز با نظر او کاملا موافق است:

مرسدس واقعا کار خوبی با خودرو انجام داده و توانسته بهترین کارایی را از ماشین خود بگیرد. در حالی که ما درگیر درک قوانین جدید و ساختار لاستیک ها هستیم، آن ها به ارتقا خودرو خود ادامه می دهند.

این آخر هفته یک قدم رو به جلو دیگر برای ما بود و امیدوارم این موضوع ادامه پیدا کند.

تیم ردبول در بارسلونا برای دومین بار توانست خودرو فراری را در مستقیمی شکست بدهد و هورنر معتقد است ردبول دومین خودرو سریع در بارسلونا بود:

دور اول مکس فوق العاده بود، او در پیچ اول جلو دو خودرو فراری قرار داشت و در حالی که با استراتژی دو پیت استاپ مسابقه می داد اما سرعت او برای شکست دادن فراری واقعا خوب بود.

نسبت به تمرینات پیش فصل که حدود هشت یا نه هفته پیش بود ما توانستیم فاصله مان را با فراری بسیار کم کنیم. حال تنها موضوعی که باقی مانده ، تمرکز کردن و کم کردن فاصله با مرسدس است.

10 دیدگاه

 1. Behnam380

  25

  1

  فراری حالا دیگه تو پیچها هم سریع نیست مثل مستقیمی‌ها ،کلاغه اومد راه رفتن کبک رو یاد بگیره راه رفتن خودش هم یادش رفت ،خداکنه گسلی رو نگه دارن.

  • Seb the great

   9

   1

   نه انصافا فراری تو مستقیمی ها خیلی سریعه
   مرسدس میاد توازن رو بین ایرو و موتور برابر میکنه برای همین یه کم توش تایم از دست میده
   ولی دو چندان از پیچ میگیره

 2. McLaren F1

  19

  4

  واقعا کی فکرش میکرد که ردبول بیاد در مورد پیچ های سرعت پایین و برتری مرسدس در این وضعیت و پیشتازی مرسدس تو موناکو حرف بزنه؟!
  کی باورش میشد ماشینی بتونه توی پیچ ها از ردبول سریعتر باشه؟!!!!
  خدایی دمش گرم مرسدس
  از اونور اول فصل کی فکر میکرد فراری تو مستقیمی به ردبول ببازه؟!
  افسوس فراری
  امیدوارم دوباره شاهد رقابت فراری مک لارن ویلیامز در صدر باشیم

  • سید علی حسینی

   22

   0

   به جز ما فقط یه خبرگزاری دیگه بود توو دنیا که اول فصل نوشت راجبه ضعف های فراری و گفتیم توو توسعه درون فصل به مورد بر میخوره 🙂 پاراگراف اول این مقاله :

   فرمول یک ایران – در ویدئویی که در مورد تحلیل گرندپری استرالیا گرفته شد به این موضوع اشاره شد که فراری ممکن است با طرحی که برای بال جلو خود در نظر گرفته است در فرایند توسعه در طول فصل به مشکل برخورده و بازنده تکنیکی فصل شود، حال در این مقاله به این موضوع بیشتر می پردازیم.

   —–

   نقاط ضعف و قوت فراری SF90

   ———
   ولی متاسفانه شرایط رسانه ای برای انسان های تاریخدان بیشتر وقت میزاره تا مهندسا 🙂

   • McLaren F1

    16

    2

    ولی مرسدس همه رو غافلگیر کرد
    هنوزم باورش سخته ماشینی توی پیچ بتونه از ردبول سریعتر بره
    اینو دیگه فکر نکنم کسی پیش بینی کرده بود

   • سید علی حسینی

    13

    0

    ردبول سال اولش با هونداعه، تا بخواد به قول معروف پَکِیجینگ رو انجام بده و بدنه متناسب بسازه کمی طول میکشه

   • Behnam380

    14

    1

    ردبول هم مشکل فراری رو تا حدی داره که نتوانسته کارایی مناسب از تایرها رو بگیره ولی فراری با قوانین جدید نتونستن سازگار بشه و دانفورس لازم رو ایجاد کنه .تو ویدیوی تعیین خط تو سکتور سوم حرکت مرسدس تو پیچها و چرخش ماشین بوتاس حیرت آور بود.

   • سید علی حسینی

    16

    0

    کامل راجبه اون دور فتل و بوتاس توو ویدئو تحلیلی توضیح میدم، واقعا حیرت انگیز بود ماشین مرسدس، هر طرف راننده ماشین رو میفرستاد ماشین نه نمیگفت

 3. Amin

  12

  0

  انصافا مرسدس فوق العاده کار کرده
  اون دوری که مکس تو فاصله یک ثانیه ای بوتاس بود،انتظار داشتم فاصله شو تو سکتور سه نگه داره و تو کفی سکتور یک سبقت بگیره ولی بوتاس تو همون سکتور ۴ دهم دورتر شد
  با این شرایط مرسدس باز هم جدی ترین گزینه برای پل پوزیشن تو موناکوئه

دیدگاه خود را بیان کنید